תואר שני בלימודי האישה ביהדות במכון שכטר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - תואר שני בלימודי האישה ביהדות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי האישה ביהדות במכון שכטר למדעי היהדות


עולמה של האישה


המחקר שסובב את תולדות עם ישראל היה עד לא מזמן לוקה בחסר בכל הנוגע לדיון במקומה של האישה בחברה היהודית. עם זאת, בשנים האחרונות קמו חוקרים וחוקרות ששואפים לשים דגש על עולמה של האישה היהודית, על הווייתה ועל האופן שבו היא משפיעה ומעצבת את התרבות והמורשת היהודית. דרך עיסוק בנושאים מגדריים ופמיניסטיים ניתן לערער על מוסכמות חברתיים ולבחון מחדר תהליכים ודילמות יהודיים.


במכון שכטר ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני בלימודי האישה ביהדות. תכנית בין תחומית זו לתואר שני משלבת בין תואר שני במדעי היהדות לבין התמחות בלימודי נשים ויהדות. הסטודנטים מעמיקים בטקסטים חדישים ומסורתיים ודרכם דנים לעומק בשילוב בין פמיניזם ויהדות. המחקרים שמתפתחים בתכנית זו יכולים לסייע לקדם את הדיון האקדמי בכל הנוגע לאישה היהודית וכן להעשיר את מחקר מדעי היהדות באופן כללי, דרך עיסוק ברבדים חדשים ומקוריים שלו.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית, הסטודנטים שמים דגש על החוויה של נשים בחברה היהודית ועל תרומתן להתפתחותה של היהדות לאורך השנים. הם גם נותנים דעתם להתייחסות המעטה שהוענקה לנשים בחקר תולדות ישראל ובחקר הספרות היהודית. הם נחשפים לשלל תיאוריות וגישות בחקר המגדר ודרכן דנים בשאלות בנושאי המשפחה, ההורות, המיניות והפמיניזם. כמו כן, הם מנתחים כתבים יהודיים ובוחנים את מקומה של האישה בהם, וכמו כן עוסקים ביצירות מופת של הספרות, הקולנוע והתיאטרון הנשי היהודי.


מתכונת הלימוד


את התכניות במכון שכטר אפשר לפרוש על פני תקופה של עד חמש שנים, את המסלול בלימודי האישה אפשר ללמוד כתחום ראשי או משני, המשולב בתחום התמחות נוסף מן המגוון המוצע. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים, בסמינרים ובדיונים כיתתיים שונים. לקראת סיום המסלול הם עורכים עבודת גמר.

 


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים נלמדים במסגרת ההתמחות נכללים:

 

 • פסיכולוגיה של המגדר
 • מגדר והלכה
 • עיצוב זהות מגדרית בבת המצווה
 • פמיניזם יהודי
 • אגדת חז"ל ויחסי גומלין במשפחה
 • נשים בספרות חז"ל
 • האישה היהודית בארצות האסלאם
 • תיאוריה פמיניסטית
 • נשים ביהדות בפרספקטיבה היסטורית
 • נשים בקולנוע היהודי    
 • המאבק לזכויות האישה במדינת ישראל    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכון שכטר מציע שלל תכניות בתחומי היהדות השונים להתמחויות בתואר השני. בין היתר, אפשר ללמוד בתואר שני במקרא, תואר שני בתלמוד, תואר שני באגדה ומדרש, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במחשבת ישראל, תואר שני בתולדות ישראל ותואר שני במדעי היהדות. דרך המסלולים השונים שואפים במכון לפתח ולקדם את המחקר בתחום היהדות במגוון נושאים מרכזיים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים לתואר ראשון BA בממוצע ציונים 80 לפחות מאוניברסיטה, או ממוצע 85 ומעלה ממכללה. בוגרי לימודי חינוך B.Ed. מתקבלים לפי ממוצע 85 ומעלה.

 


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל התנאים בתכנית ניתן תואר שני MA מטעם מכון שכטר ליהדות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp