מלגות לסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן


סיוע לסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים שברמת גן מציעים מגוון של מלגות לימודים לסטודנטים. הם יכולים להיעזר הן במלגות פנימיות של מוסד הלימוד והן במלגות מטעם עמותות וקרנות חיצוניות. חלק מהמלגות ניתנות על סמך מצב כלכלי, אחרות לפי תחום לימודים וחלקן לפי השתתפות בפרויקטים חברתיים שונים.


הנה המלגות שמוצעות לסטודנטים שלומדים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים:


שימו לב, המלגות משתנות מעת לעת. כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני לגבי מלגות לימוד, אנו ממליצים לפנות הישר למוסד הלימוד. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגת סיוע סוציו אקונומית: במרכז האקדמי למשפט ולעסקי מעניקים מלגת סיוע על רקע כלכלי או אישי לסטודנטים שזקוקים לכך, לאחר שהסדירו את כל חובות שכר הלימוד. כחלק מן הדרישות לקבלת המלגה יש להגיש מסמכים ומכתב אישי לוועדת הכספים. יש לציין כי לא ניתן לקבל מלגה זו כאשר נעזרים במלגה נוספת מטעם מוסד הלימוד.


מלגה בשיתוף עמותת "חינוך לפסגות": מלגת התנדבות שמשותפת למוסד הלימוד ולעמותת "חינוך לפסגות", בה הסטודנטים חונכים ילדים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית ומסייעים להם בלימודים. כדי לקבל את המלגה, שגובהה כ - 6,000 שקלים, יש להשלים 130 שעות מלגה.


מלגת פרויקט הכוונה אקדמית: הפרויקט בא לסייע לסטודנטים בחוגים השונים במוסד הלימוד, בו סטודנטים משנים מתקדמים חונכים סטודנטים בשנה א' ומקבלים על כך מלגה:

 

  • לימוד משפטים: מלגה לסטודנטים למשפטים שמסייעים לסטודנטים בשנה א' בקורס "כתיבה וחשיבה במשפט". יש להקדיש כ - 4 שעות שבועיות ולהיות זמינים לשעות קבלה בספריה גם במהלך תקופת המבחנים. כדי להתקבל לתכנית יש צורך בממוצע 90 ומעלה ובניסיון בהדרכה. גובה המלגה כ - 6,000 שקלים, לסטודנטים בשנה ד' ישנה אפשרות לחנוך רק בסמסטר הראשון ולקבל מלגת לימוד של כ - 3,000 שקלים.

 

  • לימודי מנהל עסקים וחשבונאות: מלגת חונכות זו מיועדת לסטודנטים מצטיינים ללימודי מנהל עסקים ולסטודנטים לחשבונאות, היא מזכה אותם במלגה בסך של כ - 6,000 שקלים על חונכות של סטודנטים בשנה א' בחוג. היקף הפעילות השבועית הוא כ - 4 שעות. יש צורך בממוצע ציונים של 85 לפחות ובניסיון קודם בהדרכה.


מלגת פרויקט חטיבת זכויות האדם: החטיבה לזכויות האדם של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מציעה מלגות לכעשרה סטודנטים מדי שנה, אשר מיועדות למועמדים לשנה הראשונה ללימודי משפטים. המלגה מוענקת רק למועמדים שברשותם רקע עשיר, משמעותי ומוכח בפעילות למען זכויות אדם, במסגרת ארגונים, עמותות ופרויקטים חברתיים. גובהה של המלגה הוא כ - 10,000 שקלים.

 


מלגות חיצוניות


מלגה לתושבי אשדוד: מלגה זו משותפת למרכז האקדמי למשפט ולעסקים, לעיריית העיר אשדוד ולפרויקט פר"ח. במסגרתה יכולים סטודנטים תושבי אשדוד, הרשומים כתושבי העיר בתעודת הזהות, יכולים לקבל מלגה בגובה של כ - 6,500 שקלים. כדי לקבל את המלגה יש לקחת חלק בפרויקט פעילות התנדבותית בהיקף של כ - 124 שעות לימוד בעיר אשדוד וכן מפגשים נוספים עם ראשי הצוות והרכזים בפרויקט.


מלגת חונכות בשיתוף פרויקט פר"ח: בפרויקט פר"ח מציעים מספק מלגות חונכות לסטודנטים בבית הספר גבעולים. חונכו פרטנית בבית הספר היסודי ברמת גן, שמתקיימת בבתי התלמידים פעמיים בשבוע אחר הצהריים ומקיפה כ - 4 שעות שבועיות. מתקיימים גם מפגשים חודשיים עם הרכזים. גובה המלגה כ - 7,000 שקלים.


מלגת פרויקט סל"ה: פרויקט סל"ה - סטודנטים למען הקהילה, מופעל על ידי פרויקט פר"ח. הוא מציע מלגות לסטודנטים שמסייעים לתלמידי תיכון להתכונן לבגרויות. הפעילות מתקיימת פעם בשבוע בבית ספר תיכון ברמת גן ודורשת פעילות בהיקף 4 שעות שבועיות. יכולים להגיש מועמדות סטודנטים בשנים א - ג לתואר, בעלי הישגים לימודיים גבוהים ורקע בהדרכה בתחומים כגון אנגלית, מתמטיקה, היסטוריה, אזרחות ולשון ברמה הדרושה לבגרות. גובה מלגה זו כ - 8,000 שקלים.


מלגת קרן IMPACT: מלגת אימפקט היא מלגה לחיילים משוחררים אשר שירתו במערך הלוחם, כלוחמים או כתומכי לחימה, והיא מיועדת למגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך. את המלגה ניתן לממש עד חמש שנים ממועד השחרור והיא כוללת השתתפות ב - 130 שעות של פעילות התנדבותית. גובהה של מלגה זו הוא כ - 4,000 דולרים לכל שנת לימודים, עד ארבע שנים.

 

מלגת קרן הישג: קרן הישג מציעה מלגות לחיילים משוחררים אשר קיבלו הכרה כחיילים בודדים במהלך השירות. ניתן לקבל את המלגה עד שנתיים מיום השחרור והיא דורשת ביצוע של שעות התנדבות בקהילה. זוהי מלגה לתואר ראשון, בעדיפות לסטודנטים בשנה א'. כמו כן, ישנה עדיפות ללוחמים משוחררים.

 

מלגת אירתקא: מלגה לסטודנטים מהמגזר הערבי, וכן לסטודנטים מהמגזר הצ'רקסי או הדרוזי, היא מיועדת ללומדים מקצועות מועדפים שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך. המלגה מעניקה ליווי וסיוע עד לסיום התואר הראשון. גובהה נכ סין 28 - 36 אלף שקלים, בהתאם לשנת הלימודים.


מלגת ארגון יוצאי מזרח אירופה: מלגה זו ניתנת לצאצאיהם של עולים מאוסטריה, מגרמניה ומצ'כוסלובקיה שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא אשר משלמים דמי חבר בארגון לפחות שלוש שנים. היא מוענקת החל מהשנה השנייה לתואר הראשון וכן לסטודנטים לתואר שני, שגילם עד 50 שנה. ניתן לקבל מלגה זו פעם אחת בלבד במהלך התואר.

 

מידע נוסף על המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp