שנת השלמה בחשבונאות במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

שנת השלמה בחשבונאות במכללה האקדמית ספיר - שנה ד' בחשבונאות


ידע חשבונאי מעמיק


שנת השלמה בחשבונאות, שמכונה גם שנה ד' בחשבונאות, באה להכין את תלמידיה לקראת מספר מבחנים חיצוניים שעורכת מועצת רואי החשבון. המבחנים, שמתקיימים בשני מועדים במהלך השנה, מהווים שלב הכרחי בדרך לקבלת רישיון ראיית החשבון בישראל, מוסד שפועל כחלק ממשרד המשפטים.


במכללה האקדמית ספיר מתקיימת תכנית שנת השלמה בחשבונאות, אשר מכינה את תלמידיה באופן המקיף והמעמיק ביותר לקראת המבחנים. מסלול ההכנה שואף לא רק להקנות מיומנויות טכניות שחיוניות למעבר של המבחנים, אלא גם לסייע לתלמידים לבנות יכולות חשיבה חשבונאית ואקדמית עצמאית, שחשובות להמשך הדרך שלהם בתחום החשבונאות.


תכנית הלימודים


תלמידי התכנית לומדים לעומק על סוגיות מרכזיות בחשבונאות פיננסית, בביקורת חשבונות ובתחום המיסים, כפי שאלה באים לידי ביטוי במבחני ההסמכה לרואי חשבון. הם דנים בסוגי המיסוי השונים, לרבות מיסוי יחיד, מיסוי תאגידים ומיסוי מקרקעין וכן סוקרים את תהליכי הניתוח של דוחות חשבונאיים וכספיים.


מתכונת הלימוד


תכנית שנת ההשלמה נפרשת על פני שלושה סמסטרים שנלמדים ברצף וכוללים גם סמסטר קיץ. שיעורים מרוכזים ביומיים מלאים במהלך השבוע. התכנית משלבת לימודים עיוניים לצד תרגולים שונים שבאים להכין את התלמידים לקראת הבחינות.


נושאי הלימוד


הקורסים שנלמדים בתכנית זו כוללים בין היתר:

 


סגל הוראה


בראש התכנית לחשבונאות עומדת פרופסור אשר הקימה את מגמת החשבונאות של אחת האוניברסיטאות הגדולות בארץ ועמדה בראשה במשך עשרות שנים. כמו כן, מרצים בתכנית רואה חשבון שמומחה לביקורת חשבונות; ומשפטן ורואה חשבון שעוסק בתחום המיסים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר מציעה מבחר של תכניות לתואר ראשון, אלה כוללות בין היתר לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי ניהול המשאב האנושי, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי משפטים, לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון, לימודי ניהול תעשייתי לתואר ראשון, לימודי שיווק טכנולוגי ותחומים נוספים. מוסד הלימוד מציע גם תכניות תואר שני וכן מפעיל יחידה ללימודי תעודה.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לבוגרי לימודי כלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר וכן לבוגרי לימודי חשבונאות ממוסדות לימוד אחרים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומועצת רואי החשבון. מועמדים שממשיכים את לימודיהם במכללת ספיר צריכים להציג ציון עובר לפחות בכל מקצועות הלימוד של שנה ג' ולסיים את כל חובות הלימודים. בוגרי מוסדות אחרים יכולים להתקבל לאחר דיון בבקשתם על ידי וועדת הוראה של תכנית החשבונאות, כאשר עליהם להציג תעודת "בוגר בכלכלה וחשבונאות".


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את התכנית יכולים לגשת למספר מבחנים חיצוניים שנערכים מטעם מועצת רואי החשבון. מי שעוברים את המבחנים הללו בהצלחה וכן משלימים תקופת התמחות בהיקף של כשנתיים תחת הדרכה ופיקוח של רואה חשבון מוסמך, רשאים לקבל את רישיון רואה החשבון המוסמך על ידי מועצת רואי החשבון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם