תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - דוקטורט בכלכלה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת תל-אביב - דוקטורט בכלכלה


מבינים לעומק את המשק


מקביעת מדיניות כלכלית, דרך תהליך קבלת החלטות פיננסיות ועד לרפורמות כלל ארציות, חוקרים בתחום הכלכלה בוחנים מגוון עשיר של תהליכים ותמורות. הזירה הכלכלית היא דינמית ביותר והאופי הגלובלי שלה מצריך מן החוקרים מבט רב תחומי על המשק ועל התהליכים שמתחוללים בו.


התואר השלישי בכלכלה שמתקיים באוניברסיטת תל-אביב שם לו למטרה להכשיר חוקרים עצמאיים בתחומים השונים של הכלכלה, אשר יכולים להשתלב בהמשך במסגרות אקדמיות ובתפקידים בכירים במשק. מסלול זה מאפשר לחקור שלל היבטים ותהליכים כלכליים תוך שיתוף עם חוקרי בית הספר לכלכלה וחוקרים ממוסדות נוספים בארץ ובעולם.


תכנית הלימודים


התכנית לדוקטורט מאפשרת לסטודנטים לבחון לעומק מגוון רחב של סוגיות כלכליות ופיננסיות בישראל ובשווקי העולם. דרך ביצוע המחקר העצמאי הדוקטורנטים יכולים להגיע לפריצות דרך בנוגע למדיניות ושיטות מסחר. הם יכולים להרחיב ולפתח את המחקר שלהם דרך יצירת קשרים עם חוקרים נוספים באוניברסיטה.


בבית הספר לכלכלה פועלים כמה מכוני מחקר, אלה מבצעים מחקרים בנושאים שונים כגון צמיחה כלכלית ושינויים טכנולוגיים, כלכלה אזורית ועירונית, שווקים פ יננסיים, כלכלה מוניטרית, סחר בין לאומי, תורת המשחקים וארגון תעשייתי. בית הספר גם מפעיל מעבדה שחוקרת תהליכי קבלת החלטות כלכליות.


מתכונת הלימוד


את עבודת הדוקטורט יש להגיש עד פרק זמן של חמש שנים מן הקבלה לתכנית. תחילת המסלול מכונה "שלב א'", היא כוללת קורסים עיוניים, סדנאות בתחום המחקר וסמינרים שונים, שיכולים לסייע לדוקטורנטים במהלך ניסוח הצעת המחקר והגשתה.


בשלב ב' מבצעים את המחקר העצמאי, תוך דיווח על ההתקדמות לוועדת הדוקטורט. כמו כן, בשלב זה תלמידי המחקר מציגים את המחקר שלהם לפחות פעם בשנה במסגרות שונות באוניברסיטה ומחוצה לה.


ניתן ללמוד במסלול רגיל לדוקטורט או במסלול ישיר לתואר שלישי, אשר מתאים לבוגרים מצטיינים של לימודי כלכלה שמתאימים לתכנית מחקרית זו. האוניברסיטה מציעה מלגות מחקר לדוקטורנטים, על סמך הצטיינות בתכנית או לפי שיקולים נוספים של מוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת תל-אביב מציעה מגוון רחב של תכניות לדוקטורט. אלה כוללות תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי בהיסטוריה ותכניות רבות נוספות בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעים מדויקים ומדעי הטבע.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לדוקטורט במסלול זה כוללים תואר שני בכלכלה במסלול מחקרי בממוצע ציונים משוקלל של לפחות 85, כאשר הציון בעבודת הגמר המחקרית צריך להיות מעל 85. בוגרי תואר שני לא מחקרי בכלכלה שממוצע ציוניהם הוא 85 ומעלה יכולים להתקבל בכפוף להשתתפות בתכנית השלמות. גם בוגרי תואר שני עם תזה במסלולים שאינם בתחום הכלכלה יכולים להתקבל לאחר מעבר קורסי השלמה מתאימים לפי הרקע הקודם.


במהלך תהליך הגשת המועמדות עליהם להציג מספר מסמכים, בהם קורות חיים, עותק של עבודת הגמר, הצהרת כוונות המפרטת אודות נושאי המחקר המבוקשים והמלצות מטעם מרצים ומנחי התזה. כמו כן, עליהם למצוא מדריך מתאים עבור כתיבת הדוקטורט מתוך סגל בית הספר.


תעודה


תואר שלישי דוקטורט לפילוסופיה PhD ניתן על ידי אוניברסיטת תל-אביב לבוגרי התכנית אשר עומדים בכל חובותיהם בהצלחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

מלגות לימודים לשנה הזאת
כיפאח אסגי
ללא תגובה
צריך תואר ראשון כדי להמשיך ללימודי טיפול באמנות?
אירה
ללא תגובה
תואר שני בתכנית גלוקל - האוניברסיטה העברית
שי
ללא תגובה
לימודי מנהל עבודה בזמן הצבא
קורן מחלב
1 תגובות
התלבטות לגבי לימודים טיפוליים
חגית
1 תגובות
איזה תארים ראשונים יש?
שליו וקנין
1 תגובות
הנדסאי במפעל שרוצה לעשות הסבה
ג'נטל
1 תגובות
איזה לימודים כדאי לי ללמוד?
אביה שוב
1 תגובות
ייעוץ ללימודים ללא תשלום
דני
1 תגובות
תואר ראשון ללא בגרות מלאה
איתי אוריאל
1 תגובות
מעוניין בהסבר על המבחן הפסיכוטכני
גנאים אימן
2 תגובות
הסבה מקצועית לתחום טיפול או חינוך
eynav
2 תגובות
מה הכי כדאי לי ללמוד
אסתר סיירה
1 תגובות
התייעצות: רוצה לבחור תחום לימודים
שחוד רונזה
1 תגובות
התייעצות לגבי בחירת תחום לימודים
זידאן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,656 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 961 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 680 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 687 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים