תואר שני במדרש ואגדה במכון שכטר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שכטר - תואר שני במדרש ואגדה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהתמחות מדרש ואגדה במכון שכטר למדעי היהדות


להעמיק בעולם המדרש


מבט בספרות המשרד והאגדה חושף עולם עשיר של רעיונות, ערכים, תפישות עולם והשקפות. צורות המדרש השונות מביאות לידי ביטוי את העולם הרעיוני של חז"ל כפי שהוא פוגש את העיון במקרא.


במכון שכטר למדעי היהדות ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני במדרש ואגדה, כאחד המסלולים האפשריים לתואר שני במוסד זה. התכנית באה לחשוף את הסטודנטים למגוון של צורות ספרותיות ולדרכי עיון שכלולות בספרות האגדה של חז"ל ובספרות המדרש, ולהעניק להם מיומנויות בירות וניתוח של ספרות זו. דרך המסלול ניתן להעמיק ולחקור את הסוגיות שהעסיקו חכמים במהלך המאות הראשונות לספירה וגם לתהות על הזיקה של רעיונות אלה לימינו אנו.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר שני הסטודנטים מעמיקים ביצירת המדרש ובוחנים את מאפייניהם של מדרשים שונים. הם לומדים על צורות ספרותיות ומתודות דרשניות ורוכשים כלים לקריאה ולניתוח ביקורתי של ספרות האגדה של חז"ל ושל ספרות המדרש. נוסף על כך, הם דנים בסוגיות חברתיות, מגדריות ותרבותיות שעולות מכתבי המדרש, כגון היחס לנשים, יחסי מורים ותלמידיהם, יחסים בתא המשפחתי ותולדות עם ישראל.


מתכונת הלימוד


את התכניות לתואר שני במכון שכטר אפשר לפרוש עד פרק זמן של חמש שנים, הסטודנטים יכולים לתכנן את מערכת השעות בהתאם לצורכיהם. ניתן לבחור בתחום המדרש והאגדה כהתמחות ראשית לתואר השני, או לשלב אותו עם התמחות נוספת מן המגוון המוצע במכון. הסטודנטים בהתמחות לוקחים חלק במגוון קורסים עיוניים וסמינרים ולקראת סיום התכנית כותבים עבודת גמר.

 


נושאי הלימוד

 

 • עיון במדרשי תנחומא
 • פרקי אבות
 • נשים במקרא בעיני חז"ל
 • מדרשי גן עדן
 • אסתטיקה בהלכה ובאגדה
 • סיפורי מעשי חכמים
 • זהות יהודית בתקופות משבר
 • מדרש כמשאב חינוכי
 • סיפורי אבות וספרות בית שני
 • סיפור ניסים מן הגליל    
 • אגדת חז"ל ויחסי מורה ותלמיד    
 • ועוד


סגל הוראה


בראשה של התמחות זו עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטורט שבוחנת במחקריה את מדרש שיר השירים. נוסף על כך היא מרצה בתחומי האגדה וספרות חז"ל במוסדות אקדמיים שונים.


על מוסד הלימוד


מכון שכטר, שממוקם בעיר ירושלים, מציע תכניות מגוונות לתואר שני, בהן אפשר לבחור בין שלל התמחויות. בין המסלולים שמתקיימים במכון אפשר למנות תואר שני באמנות ביהדות, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני בתרבות ישראל, תואר שני ביהדות זמננו, תואר שני בתלמודתואר שני בחינוך יהודי ותואר שני בלימודי האישה ביהדות.


המכון שואף לקדם את חקר ולימוד היהדות באופן פלורליסטי וליברלי, במכון לומדים וחוקרים יחד סטודנטים מכל קצוות הקשת הדתית והחברתית בישראל. המכון כולל מספר מכוני מחקר שבהם הסטודנטים יכולים לשלב פעילות מחקרית לצד הלימודים בתכניות התואר השני.

 


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80 מאוניברסיטה מוכרת או ממוצע 85 ומעלה ממכללה מוכרת. בוגרי לימודי חינוך B.Ed. נדרשים לממוצע 85 ומעלה. הקבלה מתקיימת בהתאם להחלטת ועדת הקבלה של המכון.

 


תעודה


תואר שני MA מוענק לבוגרי התכנית שעומדים בכל חובותיהם על ידי מכון שכטר למדעי היהדות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון שכטר למדעי היהדות

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp