הסבת אקדמאים להוראת תקשורת במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הסבה להוראת תקשורת דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת תקשורת לציבור הדתי במכללה האקדמית הרצוג


לקדם את כוח המדיה


תקשורת ההמונים מקיפה אותנו בכל עת, החל מהעיתונים ומהדורות החדשות ועד לרשתות החברתיות והאפליקציות השונות שמלוות אותנו בחיי היום יום. במקביל לתמורות הללו, עולה ההכרה בחשיבות של צפייה ביקורתית בקרב הדור הצעיר, במטרה ליצור מדיה חיובית ובונה עבור ילדים ונערים.


במכללה האקדמית הרצוג פועלת תכנית להסבת אקדמאים להוראת תקשורת, שמאפשרת לאקדמאים מעולם המדיה ומשלל ענפים נוספים לקבל כלים חינוכיים להשתלבות כמורים בבתי ספר. זוהי תכנית לימודים לציבור הדתי, שמותאמת במיוחד לצורכים של סטודנטים דתיים ושמה דגש על המדיה בעולם הדתי של היום. במגמות תקשורת במערכת החינוך הממלכתית דתית נראה לאחרונה ביקוש למורים מיומנים לתקשורת וכך בוגרי המסלול יכולים להשתלב בבתי ספר, הם יכולים גם להשתלב בעשייה במדיה ובעיתונות וכך לסייע לעצב ולחולל שינוי בעולם המדיה והחינוך כאחד.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה, הסטודנטים מתוודעים להיבטים מגוונים של העשייה הקולנועית, העיתונאית והרדיופונית בישראל ורוכשים כלים מעולם החינוך בעזרתם הם יכולים ללמד תלמידים בבתי ספר לבחון את התקשורת בעין ביקורתית. נוסף על כך, הם דנים בדרכים בהן ניתן לחנך ילדים ובני נוער ליצירה בעולם התקשורת והניו מדיה, תוך שמירה על אורח החיים הדתי.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים הוא כשנתיים, שיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע. התכניות להסבת אקדמאים להוראה במכללה זו מתקיימות בהפרדה בין נשים לגברים. נשים לומדות בקמפוס מגדל עוז ואילו גברים לומדים בקמפוס שבאלון שבות.


הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים בתחום החינוך ובתחום המדיה, בסדנאות בענפי התקשורת השונים וכן בהכשרה מעשית בהוראה, שנערכת בבתי ספר. יש לציין כי מי שאינם מגיעים מתחום התקשורת ומעוניינים ללמוד בתכנית נדרשים ללמוד קורסים נוספים.


נושאי הלימוד

 

 • סרטים דוקומנטריים
 • חינוך וניו מדיה
 • עקרונות שפה ויזואלית
 • תולדות הקולנוע
 • אתיקה וחוק בתקשורת
 • יהדות ותקשורת
 • חינוך לצפייה ביקורתית
 • כתיבה עיתונאית
 • התבגרות בעידן הריאליטי
 • התקשורת בישראל    
 • טכנולוגיה, חברה ותקשורת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת הרצוג היא מוסד לימודים לדתיים שמתמקד בתחום החינוך. במסגרת תכניות הכשרת האקדמאים להוראה של המכללה, ניתן ללמוד בתכניות כגון הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, הסבת אקדמאים להוראת לימודי ארץ ישראל, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבה לחינוך המיוחד ומסלולים נוספים. נוסף על כך, מתקיימות תכניות פיתוח מקצועי ולימודי חוץ שמותאמות למורים שמעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש כלים חדשים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול נדרשים להיות בעלי תואר אקדמי ראשון בממוצע של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעי הטבע, מדעי החיים או מדעים מדויקים מתקבלים על סמך ממוצע של לפחות 70. בוגרי מקצועות שאינם בתחום התקשורת נדרשים לשיעורי השלמה. מתאימים מוזמנים לראיון קבלה.


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את התכנית ניתנת תעודת הוראת תקשורת על ידי מכללת הרצוג. יש לציין כי לשם קבלת רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך יש צורך להשלים בהצלחה שנת סטאז' ולעמוד בתנאים נוספים לפי דרישות המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp