הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל בשומרון


להפוך את הקריירה לשליחות


ילדים ומבוגרים, עולים חדשים ותושבים ותיקים, נשים וגברים - עולם העבודה הסוציאלית הוא בעל נגיעה בקשת נרחבת מאוד של החברה. כאשר העובדים הסוציאליים מגיעים לסייע למטופלים שלהם הם נדרשים להביא בחשבון מגוון של היבטים כגון הסביבה המשפחתית, נסיבות חברתיות וכלכליות ומאפיינים אישיים כדי לסייע באופן המיטבי והרגיש ביותר.


אוניברסיטת אריאל מציעה תכנית הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית, מסלול לאקדמאים מצטיינים משלל דיסציפלינות שבא להעניק להם כלים פרקטיים להשתלבות בתחום הרווחה. בוגרי מסלול זה מכשיר את בוגריו להשתלב כעובדים סוציאליים בארגונים, בחברות, במוסדות ממשלתיים ובעמותות ללא כוונות רווח. ברשות הבוגרים יתרון על פני בוגרי לימודי עבודה סוציאלית שכן בידיהם ידע מגוון מתחומים שונים וניסיון רב יותר בהשוואה אליהם וכך גם הביקוש אליהם בסוכנויות סוציאליות הוא בדרך כלל רב.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית ההסבה לאקדמאים, הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בתחום העבודה הסוציאלית ומכירים גישות התערבות מגוונות שמותאמות לעבודה עם פרטים, קהילות ומשפחות. הם גם לומדים על סוגיות בסיסיות מענפים משיקים כגון פסיכולוגיה וסוציולוגיה. נוסף על כך הם דנים בהתאמתן של שיטות ההתערבות לאוכלוסיות מגוונות ובקיום רגישות לתרבויות שונות במדינת ישראל.


מתכונת הלימוד


תכנית הסבת האקדמאים נפרשת על פני כשנתיים. עיקרה של התכנית הוא הכשרה מקצועית שמתקיימת ביומיים במהלך השבוע. ההתנסות המעשית בשדה נערכת בסוכנויות מגוונות שמעניקות שירותים סוציאליים - בשנה הראשונה מדובר בשירותים חברתיים שונים ובשנה השנייה שירותים סוציאליים כאשר ניתן לבחור בין תחום המשפחה והפרט לבין תחום הקהילה. כמו כן, הסטודנטים לומדים בעוד שני ימי לימוד מלאים בשבוע, בהם מרוכזים שיעורים עיוניים. לפני תחילת שנה א' מתקיימת אוריינטציה לתחום ובה הסטודנטים מסיירים בסוכנויות רווחה שונות.


נושאי הלימוד


במהלך תכנית ההסבה נלמדות שלל סוגיות וביניהן גם:

 

  • דינמיקה משפחתית
  • ילדים בסיכון
  • עבודה סוציאלית במלכ"רים
  • פסיכופתולוגיה
  • עבודה סוציאלית רגישת תרבויות
  • עבודה קבוצתית
  • שיטות התערבות לפרט ולמשפחה
  • תיאוריות אישיות    
  • שיטת התערבות לעבודה סוציאלית קהילתית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה שם לו למטרה להכשיר את הסטודנטים למקצועיות בעבודה עם החברה, הקהילה והפרט. מתקיימות בו תכניות לימודי עבודה סוציאלית וכן מסלול לתואר שני בעבודה סוציאלית. בפקולטה למדעי החברה והרוח של מוסד זה אפשר ללמוד בתכניות שונות נוספות כגון לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ולימודי כלכלה.


תנאי קבלה


האוניברסיטה מקבלת מועמדים לפי מספר מאפיינים, לרבות ניסיון בתחום, כושר אינטלקטואלי והישגים לימודיים. מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 82, לאחר מעבר של ראיון קבוצתי או ראיון אישי בפני ועדת קבלה. ישנה עדיפות לבעלי המלצות מקצועיות בתחום השירותים החברתיים.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית ההסבה ניתן תואר ראשון BA בעבודה סוציאלית על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

האם מתקיים מסלול לקבלת דוקטורט
מאיר נווה
1 תגובות
לימודי תואר להסבה לעבודה סוציאלית
רחל שחר
1 תגובות
הרשמה קורס פראמדיקים באריאל
ירוס
ללא תגובה
בניין בית הספר לרפואה
לאון
ללא תגובה
תואר בתקשורת - תנאי קבלה
אופק אזולאי
1 תגובות
תנאים מותאמים על רקע חרדת מבחנים
מעיין
1 תגובות
תנאי הקבלה למסלול מעבדה רפואית
תפארת נהרי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp