הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל בשומרון


להפוך את הקריירה לשליחות


ילדים ומבוגרים, עולים חדשים ותושבים ותיקים, נשים וגברים - עולם העבודה הסוציאלית הוא בעל נגיעה בקשת נרחבת מאוד של החברה. כאשר העובדים הסוציאליים מגיעים לסייע למטופלים שלהם הם נדרשים להביא בחשבון מגוון של היבטים כגון הסביבה המשפחתית, נסיבות חברתיות וכלכליות ומאפיינים אישיים כדי לסייע באופן המיטבי והרגיש ביותר.


אוניברסיטת אריאל מציעה תכנית הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית, מסלול לאקדמאים מצטיינים משלל דיסציפלינות שבא להעניק להם כלים פרקטיים להשתלבות בתחום הרווחה. בוגרי מסלול זה מכשיר את בוגריו להשתלב כעובדים סוציאליים בארגונים, בחברות, במוסדות ממשלתיים ובעמותות ללא כוונות רווח. ברשות הבוגרים יתרון על פני בוגרי לימודי עבודה סוציאלית שכן בידיהם ידע מגוון מתחומים שונים וניסיון רב יותר בהשוואה אליהם וכך גם הביקוש אליהם בסוכנויות סוציאליות הוא בדרך כלל רב.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית ההסבה לאקדמאים, הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בתחום העבודה הסוציאלית ומכירים גישות התערבות מגוונות שמותאמות לעבודה עם פרטים, קהילות ומשפחות. הם גם לומדים על סוגיות בסיסיות מענפים משיקים כגון פסיכולוגיה וסוציולוגיה. נוסף על כך הם דנים בהתאמתן של שיטות ההתערבות לאוכלוסיות מגוונות ובקיום רגישות לתרבויות שונות במדינת ישראל.


מתכונת הלימוד

 

תכנית הסבת האקדמאים נפרשת על פני כשנתיים.

 

בתכנית נכללים יומיים שבועיים של לימודים עיוניים ועוד יומיים שבועיים של הכשרה מעשית.

 

המעשית בשדה נערכת בסוכנויות מגוונות שמעניקות שירותים סוציאליים - בשנה הראשונה מדובר בשירותים חברתיים שונים ובשנה השנייה שירותים סוציאליים כאשר ניתן לבחור בין תחום המשפחה והפרט לבין תחום הקהילה.

 

מספר ימים לפני פתיחת שנת הלימודים מתקיימים ימי אוריינטציה, שבהם נערכים סיורים בסוכנויות רווחה ומתקיימת קריאה מודרכת. כמו כן, הסטודנטים מחויבים לשני ימי הכשרה מעשית מדי שנה בסוכנויות שבהן מתקיים שירות סוציאלי.
 

נושאי הלימוד


במהלך תכנית ההסבה נלמדות שלל סוגיות וביניהן גם:

 

  • דינמיקה משפחתית
  • ילדים בסיכון
  • עבודה סוציאלית במלכ"רים
  • פסיכופתולוגיה
  • עבודה סוציאלית רגישת תרבויות
  • עבודה קבוצתית
  • שיטות התערבות לפרט ולמשפחה
  • תיאוריות אישיות    
  • שיטת התערבות לעבודה סוציאלית קהילתית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה שם לו למטרה להכשיר את הסטודנטים למקצועיות בעבודה עם החברה, הקהילה והפרט. מתקיימות בו תכניות לימודי עבודה סוציאלית וכן מסלול לתואר שני בעבודה סוציאלית. בפקולטה למדעי החברה והרוח של מוסד זה אפשר ללמוד בתכניות שונות נוספות כגון לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ולימודי כלכלה.


תנאי קבלה

 

האוניברסיטה מקבלת מועמדים לפי מספר מאפיינים, לרבות ניסיון בתחום, כושר אינטלקטואלי והישגים לימודיים. מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80, לאחר מעבר של ראיון קבוצתי או ראיון אישי בפני ועדת קבלה. ישנה עדיפות לבעלי המלצות מקצועיות בתחום השירותים החברתיים.

 

מסלול ישיר - סטודנטים מצטיינים אשר מסיימים את תכנית ההסבה יכולים להמשיך במסלול ישיר לתואר שני, הקבלה למסלול זה מותנית בממוצע 85 ואישור וועדת הוראה בית ספרית.
 

תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית ההסבה ניתן תואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל