תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית במגמת ביטחון לאומי, הגנת העורף וסייבר במכללה האקדמית ספיר

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית במגמת ביטחון לאומי, הגנת העורף וסייבר במכללה האקדמית ספיר

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בהתמחות ביטחון לאומי, הגנת העורף וסייבר במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה הרשמה לסמסטר אביב


להתמודד עם כל תרחיש


מסוגיות ביטחוניות בתוך המדינה ועד לאיומים בקנה מידה בין לאומי, מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים ביטחוניים רבים מאז הקמתה ועד היום. כדי לפתח אסטרטגיה יעילה לשמירה על ביטחון המדינה ושלום אזרחיה, יש צורך להחזיק בסל נרחב של כלים בתחומים כגו פוליטיקה, כלכלה, טכנולוגיה וחברה.


במכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד בתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בהתמחות ביטחון לאומי, הגנת העוקף וסייבר. מסלול זה לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית שם לו למטרה לטפח מנהיגים איכותיים ליישום של מדיניות ביטחון בישראל, כדי לבנות חברה בטוחה יותר בעזרת הידע והכישורים שבידיהם. תכנית זו מותאמת במיוחד לעובדים בתחום הביטחון ולקציני צה"ל והיא נוגעת בסוגיות אקטואליות בתחום הביטחון הלאומי. המסלול מתקיים בשיתוף עם המכון למחקר ביטחון לאומי INSS.

 


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה לסטודנטים ידע וכלי ניתוח מתחומים כגון מדעי המדינה, ניהול וכלכלה. הם דמים דגש על עקרונות מנהיגות ויזמות ודנים בהתמודדות עם אתגרים ודילמות ערכיות אשר עולות בענף הביטחון הלאומי כיום. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על היבטים אסטרטגיים וניהוליים שרלבנטיים לסביבה הביטחונית במדינת ישראל.


מתכונת הלימוד


תכנית זו לתואר שני נפרשת על פני ארבעה סמסטרים רצופים, כולל לימודים בסמסטר קיץ. שיעורים מתקיימים באחד מימי השבוע בשעות אחר הצהריים והערב וכן בימי שישי בבקרים. הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים וגם לוקחים חלק בפרקטיקום מעשי. לקראת סיום התכנית הם כותבים פרויקט גמר ובו הם מנתחים מדיניות בתחום הביטחון הלאומי ומציעים תהליכים ומדיניות רלבנטיים חדשים.


נושאי הלימוד

 

  • חזית אזרחית בישראל
  • ניתוח פוליטי
  • תפישת ביטחון של ישראל
  • מנהיגות ציבורית
  • דעת קהל, מדיה וביטחון לאומי
  • יחסי צבא וחברה
  • דיפלומטיה, אסטרטגיה וביטחון לאומי
  • אתיקה ומשפט ציבורי    
  • השפעת סביבה גלובלית משתנה על הביטחון    
  • ועוד

 

סגל הוראה


סגל התכנית כולל מומחים בענפי הביטחון והמדיניות והמנהל הציבורי וכן בתחומים כגון משפט, כלכלה וניהול. ראש המסלול הוא תת אלוף במילואים וחוקר של תחום הביטחון הלאומי, מחקריו מתמקדים בתחומים כגון יחסי צבא וחברה ומכלול כלכלי בביטחון לאומי. כיהן בתפקידים בכירים באגף המודיעין של צה"ל בהם גם סגן ראש אמ"ן.


על מוסד הלימוד


מכללת ספיר מציעה גם תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית במסלול כללי. כמו כן, אפשר ללמוד במסלולים נוספים לתואר המוסמך, בהם תואר שני בניהול המשאב האנושי ותואר שני בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לתואר שני במנהל ציבורי במסלול זה, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, הם צריכים להגיש המלצות וקורות חיים ולעבור ראיון קבלה. מועמדים שאין ברשותם רקע אקדמי קודם בתחומים כמדיניות ציבורית, כלכלה, ממשל ופוליטיקה נדרשים להשתתף בקורסי השלמה בנושאים אלה.


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות ניתן תואר שני MA במנהל ומדיניות ציבורית על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp