השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בעבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - השלמה לתואר שני עו"ס.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית לבעלי תארים מתחומים אחרים באוניברסיטת תל-אביב


הכוח לשנות


תחום העבודה הסוציאלית מתמקד בסיוע במצבי מצוקה לאנשים, לקהילות ולמשפחות באופן שמשלב בין גורמים אישיים לבין תהליכים חברתיים. עובדים סוציאליים נדרשים לידע וכלים רבים כדי לסייע למטופלים שלהם, הם צריכים להכיר את שיטות ההתערבות השונות, להתמצא בתהליכים חברתיים ולהיות בקיאים בדפוסי המדיניות המשתנים. המקצוע גם מחייב מחקר מתמיד של הקשר בין ההתערבות לבין הסביבה שבה מיישמים אותה.


אקדמאים ממגוון של תחומי ידע שמעוניינים להשתלב כעובדים סוציאליים ולפעול במסגרות הרווחה השונות יכולים ללמוד בתכנית ההשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית שמוצעת באוניברסיטת תל-אביב. מסלול זה מכשיר את הסטודנטים לרישום בפנקס העובדים הסוציאליים ומעניק להם ידע וכלים להתערבות ולפיתוח מקצועי. עובדים סוציאליים יכולים להשתלב בשלל מסגרות במגזר הממשלתי, במגזר השלישי ובשוק הפרטי ולסייע לאוכלוסיות כגון ילדים ונוער, קשישים, אסירים, מהגרים ועובדים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מתוודעים לשיטות התערבות לשלל קבוצות באוכלוסייה, כגון משפחות, נשים, ילדים וזוגות. בתחילת התכנית הם מתמקדים בכלים הבסיסיים של תחום העבודה הסוציאלית ושירותי הרווחה. לאחר מכן, הם מתמקדים בהיבטים שונים בעבודתם של עובדים סוציאליים, לרבות בריאות הנפש ותכניות דינמיות וקצרות מועד; עבודה עם ילדים ובני נוער והוריהם; ותחום הנשים והמגדר ושירותים שמיועדים לנשים.

 


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית ההשלמות הוא כשלוש שנים. בשנה הראשונה לומדים שלושה ימים בשבוע, מהם יומיים של הכשרה מעשית בשדה. השנה השנייה לומדים ארבעה ימים בשבוע, מהם שני ימים להכשרה בשדה. בשנה השלישית לא מתקיימת הכשרה בשדה.
הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול עם תזה (מסלול מחקרי) לבין מסלול ללא תזה. התכנית מתקיימת במסלול האינטגרטיבי להתערבות וטיפול בעבודה הסוציאלית.


נושאי הלימוד

 

 • הערכת תכניות התערבות
 • משפחה כמערכת
 • קהילה כמנוף לשינוי חברתי
 • אבחון פסיכוסוציאלי
 • עבודה סוציאלית בבריאות הנפש
 • עבודה סוציאלית ומגדר
 • קבוצות קטנות בעבודה הסוציאלית
 • תיאוריה של הפרקטיקה    
 • מסגרת מוסדית וחוקית לשירותי רווחה    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש התכנית הוא דוקטור שחוקר היבטים במגדר, מיניות, משפחות פוסט מודרניות ותאים משפחתיים חד מיניים וכן הוא חוקר את עבודתם של עובדים סוציאליים במציאות חברתית משתנה.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל-אביב מתקיימות תכניות התמחות נוספות במסגרת התואר השני בעבודה סוציאלית. אבין התכניות לתואר שני אפשר לכלול את המסלול האינטגרטיבי לטיפול ולהתערבות, תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול קליני לטיפול בילד ונוער, תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול לקידום זכויות, מדיניות וזכויות חברתיות ותואר שני בעבודה סוציאלית במסלול קליני לטיפול במצבי טראומה ולחץ.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו יכולים להגיש מועמדותם בוגרי תואר ראשון ממגוון של תחומים שברשותם ממוצע ציונים של לפחות 88 או בוגרי תואר שני בציון של 85 לפחות. על המועמדים להשלים שישה קורסי קדם שאינם נלמדים במסגרת התכנית ויש לסיימם בציון עובר לפני תחילתה. נוסף על כך, יש צורך בניסיון בעשייה חברתית רלבנטית לעולם העבודה הסוציאלית, שכוללת פעילות התנדבותית בהיקף של לפחות 100 שעות.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את כל הדרישות במסלול ניתן תואר שני MSW בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת תל-אביב וכן הם יכולים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום עבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית מתאימה לאנשים רגישים?
הדס רביבו
1 תגובות
אפשר להתקבל לעבודה סוציאלית עם 12 שנות לימוד בלבד?
בתיה סטריקובסקי
1 תגובות
איזה מקצוע עדיף ללמוד - טיפול באמנות או עבודה סוציאלית?
נעמי
1 תגובות
הסבה לעוס לבוגרי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
שלי סלבין
1 תגובות
זה משנה איפה ללמוד תואר בעבודה סוציאלית?
שרה
1 תגובות
קבלה ללא פסיכומטרי לעבודה סוציאלית
אלישבע
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה לעובד סוציאלי
מורן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בעבודה סוציאלית

צפרא דוויק
צפרא דוויק, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מאמינה שלתחום העבודה הסוציאלית יש חשיבות רבה ביותר בחברה הישראלית. "בעיני אנחנו השומרים על החוסן החברתי. אין שלב בחיים שאנחנו לא נמצאים בו כדי לעזור. אם לא יהיה מי שיסייע לאנשים במצבים הללו, יווצר משבר חברתי עמוק. אנחנו פועלים ליצירת חברה הוגנת יותר לכולנו."
"מי שניגשים לתחום צריכים לדעת שהמשכורות בו לא גבוהות, מלבד אולי עובדים פרטניים בתחום הקליני, שפותחים קליניקות משלהם... עשירים אנחנו אולי לא נהיה, אך נהיה עשירים בנפשנו."
צפרא דוויק
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
Whatsapp Whatsapp