תואר שני בלימודי הגירה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני בלימודי הגירה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי הגירה MA באוניברסיטת תל-אביב


העולם ככפר גלובלי


הגירה היא אחת התופעות המשמעותיות של המאה העשרים ואחת. בעידן דיגיטלי ומתקדם שבו העולם נדמה ככפר גלובלי אחד קטן, תהליכים של נדידה, התיישבות מחדש ועקירה משנים את פני ההווה ומציבים אתגרים לעתיד ברבות מהמדינות הגדולות בעולם. החוקרים של היום נדרשים לנתח שאלות חשובות כגון מדיניות לגבי קבלת מהגרים והענקת אזרחות וכן השלכות חברתיות, כלכליות ואישיות של תהליכי ההגירה המסיביים שמתחוללים כעת בעולם.


באוניברסיטת תל-אביב ניתן ללמוד לתואר שני בלימודי הגירה, במסגרת התכניות לתואר שני במדעי החברה. המסלול מעניק נקודת מבט אינטר דיסציפלינרית על תהליכים שנוגעים להגירה במטרה להעניק הבנה נרחבת של מקורות ההגירה הגלובלית ודרכים להתמודדות איתה. התכנית, שמפגישה בין האקדמיה לנעשה בשדה, פותחת בפני הבוגרים אפשרויות להשתלב בתפקידי ייעוץ, תכנון מדיניות, פיתוח קהילות, גישור ואפיקים נוספים בענפי זכויות האדם וחקר התרבות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר השני מקבלים ידע רב בנושא ההגירה והם סוקרים את ההיבטים ההיסטוריים, הכלכליים, החברתיים והפוליטיים שנוגעים לתופעה זו. בהמשך הם לומדים על תיאוריות ומחקרים שעוסקים במניעים להגירה ולתנאים לשילובם של מהגרים. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות עיון ביקורתי וניתוח שנוגע לתחום ההגירה. נוסף על כך, הם מתוודעים למדיניות עכשוויות בתחום ובוחנים מסגרות מקצועיות ואקטיביסטיות שעוסקות בו בישראל של היום.

 


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור מבין מסלול מחקרי לבין מסלול ללא תזה. הם לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובסדנאות מעשיות וגם בפרקטיקום בשטח בו הם מתנסים בעבודה במסגרות שונות שמוכוונות למהגרי עבודה, לעולים חדשים ולפליטים. התואר השני נלמד בשפה האנגלית והוא מאפשר לסטודנטים ישראלים ללמוד יחד עם סטודנטים ממדינות שונות מרחבי העולם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים:

 

  • שיטות מחקר איכותניות
  • הגירה והמדיה
  • מדיניות בתחום האזרחות
  • פליטים ואתיקה
  • הגירה והחברה האזרחית
  • זהות, שפה והגירה    
  • תיאוריות בהגירה גלובלית
  • ועוד
  • גבולות בעידן ההגירה הגלובלית    
 


על מוסד הלימוד


בבית הספר לחברה ולמדיניות של הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה מתקיימות תכניות לתואר שני כגון תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני במדיניות ציבורית, תואר שני בלימודי עבודה, תואר שני בגישור וניהול סכסוכים ותואר שני במנהיגות ומשאבי אנוש, לצד מסלולים נוספים לתואר מוסמך ותכניות לתואר דוקטורט שמיועדות לבוגרי תארים מחקריים.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל בוגרי לימודי מדעי החברה בממוצע ציונים של 80 ומעלה. יכולים להתקבל גם מועמדים בוגרי תחומים אחרים, לפי שיקולי מוסד הלימוד. כמו כן, יש צורך בידע בשפה האנגלית. במסגרת תהליך הקבלה עליהם להגיש קורות חיים ומכתב המלצה מגורמים אקדמיים בתואר הראשון וכן מסמך הצהרת כוונות בשפה האנגלית בו מפרטים רקע מקצועי ואקדמי מתאים שנוגע לתחום ההגירה.

 


תעודה


תואר שני MA בלימודי הגירה מטעם אוניברסיטת תל-אביב ניתן לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית זו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp