מלגות לימודים בבצלאל

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים בצלאל אקדמיה לאמנות ולעיצוב


כל המלגות לסטודנטים בבצלאל


סטודנטים שלומדים בבצלאל - אקדמה לאמנות ולעיצוב בירושלים יכולים להסתייע במלגות הלימוד השונות שמוצעות במוסד הלימוד. חלקן מוענק מטעם האקדמיה עצמה ואילו אחרות מטעם גורמים חיצוניים כמו קרנות ופרויקטים חברתיים. המלגות מותאמות למנעד אוכלוסיות רחב, כגון יוצאי שירות צבאי משמעותי, עולים חדשים וסטודנטים שמשתתפים בפעילות קהילתית משמעותית.


לפניכם מידע על מלגות הלימוד לסטודנטים בבצלאל:


שימו לב! מלגות הלימוד משתנות מעל לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים העדכניים והמדויקים ביותר בנושא מלגות.

 


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגות סיוע: האקדמיה מציעה מלגות סיוע כלכלי לסטודנטים שזקוקים לעזרה בתשלומים השונים, בהם שכר לימוד והוצאות. השיקולים לקבלת מלגות אלה הם מצבם הכלכלי של הסטודנטים בלבד. גובה המלגות משתנה והן כוללות מלגות חלקיות ומלגות בגובה עד שכר לימוד מלא. יש לציין כי סטודנטים במעמד לא מן המניין וסטודנטים בטיפול של משרד ביטחון ומנהל הסטודנטים אינם זכאים למלגות מלאות. כדי לקבל את המלגות יש להשתתף בפעילות חברתית בסף של כ - 20 שעות בשנה.


מלגת פרח"י בצלאל: מוצעת לסטודנטים שמשתתפים בפעילות חברתית בה הם חונכים תלמידים בבתי ספר יסודיים. מתקיימת גם תכנית ערב שכוללת חונכות לתלמידי תיכון שמגיעים להתנסות בעבודה במחלקות מוסד הלימוד. מלגה זו כוללת פעילות בהיקף של שלוש שנים. גובה המלגה הוא כ - 4562 שקלים. כמו כן, מוצעת תכנית פר"ח בירושלים, שמיועדת לסטודנטים לצילום. עליהם לתרום כ - 4 שעות שבועיות בהדרכת צילום בבית ספר יסודי. בתמורה ניתנת מלגה בסך של כ - 4562 שקלים, היא ניתנת בשיתוף עם פרויקט פר"ח.


מלגות חברתיות: בבצלאל ניתן להיעזר במלגות על סמך פעילות חברתית. הן ניתנות לסטודנטים שלוקחים חלק בכ - 20 פרויקטים שמפעילה האקדמיה. גובה המלגות משתנה בהתאם להיקף הפעילות, שכוללת עד ארבע שעות בשבוע. חלק מן המלגות כוללות מלגות לחונכות אישית. מלגות אלה פתוחות רק בפני סטודנטים שנמצאו זכאים למלגות הסיוע הכלכלי של מוסד הלימוד.


מלגת עמיתי בצלאל: מלגות אלה ניתנות מדי שנה לארבעה סטודנטים שלומדים לתואר שני, אשר לוקחים חלק בתכניות להנגשת אמנות לתלמידים בבתי ספר. המלגה לתואר שני כוללת עבודה בתוך סטודיו מוסד הלימוד ובבתי הספר בהיקף של כ - 20 שעות. ישנה עדיפות לבעלי ניסיון בעבודת הדרכה והוראה ועבודה עם ילדים. גובה המלגה כ - 4,000 שקלים.


מלגות מטעם קרנות חיצוניות

 

מלגת הסוכנות היהודית והמשרד לקליטת עלייה: מלגה לעולים חדשים שמסייעת בתשלום שכר הלימוד וכוללת גם מלגות קיום וסיוע לתשלום המגורים במעונות. יש לציין כי המלגות אינן מיועדות לעולים מאתיופיה, מבוכרה ומקווקז.


מלגת פרויקט החברות בצלאל הדסה: מלגה זו ניתנת במסגרת שיתוף פעולה בין בצלאל לבין בית החולים הדסה ובמסגרתו הסטודנטים נפגשים אחת לשבוע עם מאושפזים במחלקות השונות בבית החולים ומעבירים פעילות בתחום האמנות. היקף הפעילות הנדרש הוא כ - 120 שעות שנתיות, מהן כ - 4 שעות מדי שבוע ופגישת הדרכה פעם בחודש. בסיום השנה מתקיימת תערוכה. הסטודנטים נדרשים להתחייב לימים ולשעות פעילות קבועות. היקף המלגה הוא כ - 5,000 שקלים.


מלגת תכנית השמים הם הגבול: בתכנית זו הסטודנטים מתנדבים עם בני נוער בסיכון בכיתות ו - ט בעיר ירושלים ופועלים לקידום שינוי חברתי וערכי מנהיגות בקרב הנערים שיוצרים יחד עם הסטודנטים פרויקט יזמות. אורכה של התכנית הוא כ - 9 חודשים ונדרשת הקדשה של כ - 6 שעות שבועיות. יש צורך בידע קודם בהדרכה. גובה המלגה כ - 8,000 שקלים.


מלגת סטודנטים למען אזרחים ותיקים: המלגה ניתנת מטעם התאחדות הסטודנטים והמשרד לשוויון חברתי. המלגה מתאימה לסטודנטים לאמנות וכוללת מפגש שבועי במרכזי יום לקשישים במסגרתו מעבירים פעילות אמנותית לקבוצות של אזרחים ותיקים. היקף הפעילות כ - 120 שעות. גובהה של מלגה זו הוא עד 5,000 שקלים.


מלגת אברא כדברא: תכנית לסטודנטים לאמנות ולעיצוב, לתואר ראשון ושני, ששמה דגש על מקורות היהדות באמנות. מתקיים מפגש שבועי וכן הרצאות, סדנאות, סיורים ולימוד קבוצתי. גובה המלגה הוא עד 5,000 שקלים.


מלגת עושים שכונה: הפרויקט מתמקד ביצירת קשר בין הסטודנטים לקהילה המקומית בעיר ירושלים והוא מעודד מגורים בשכונות השונות כגון קריית יובל, קריית מנחם, גוננים והגבעה הצרפתית, ויצירה של מתחמים לצעירים. גובה המלגה יכול להגיע עד גובה שכר לימוד מלא, יש צורך בפעילות חברתית עם תושבים בשכונה בסך של כ - 200 שעות.


מלגה לחיילים משוחררים מחיל התותחנים: המלגה לחיילים משוחררים מיועדת ליוצאי חיל התותחנים שלומדים לתואר ראשון ושלא מקבלים מלגות מגורמים אחרים. הקרן מביאה בחשבון את המצב הסוציו אקונומי של המועמדים, היא מוענקת עד חמש שנים לאחר תום השירות. גובהה כ - 10,000 שקלים.


מלגות קרן אייסף: המלגה ניתנת על ידי קרן שפועלת לצמצום פערים חברתיים. היא מיועדת לסטודנטים יוצאי שירות צבאי או לאומי שמגיעים מפריפריה כלכלית וחברתית, שיש להם עניין ורקע בפעילות חברתית. היא כוללת כ - 15 מפגשים לאורך השנה והשתתפות בפעילות קהילתית בהיקף 4 שעות מדי שבוע. גובה המלגה מגיע עד 20,000 שקלים לתואר ראשון ו - 18,500 שקלים לתואר שני.

 

קראו על עוד מסלולים - בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp