רוצה פרטים על לימודי פילוסופיה וספרות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פילוסופיה וספרות - דו חוגי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פילוסופיה וספרות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ספרות ופילוסופיה בתכנית דו חוגית


מעלים את משמעות הקיום על הכתב


הספרות והפילוסופיה הם שני זרמים שמלווים את האדם עוד מזמנים עתיקים. דרכם יכלו חוקרים, הוגים ויוצרים לנתח שאלות קיומיות, לדון בדילמות מוסריות ולמתוח ביקורת על תופעות חברתיות. לא מעט פילוסופים נתנו דעתם על הספרות והשירה וניסו לפרש את המהות שלהם. במקביל, סופרים רבים שילבו ביצירות שלהם מוטיבים פילוסופיים וכך פתחו לדיון עולם שלם של משמעויות.


מי שתמיד מלאים שאלות על אופיו של היקום ושאינם יכולים בלי ספר, שיר או מסה בהישג יד יכולים לשלב את שתי האהבות הגדולות האלה במסגרת לימודי ספרות ופילוסופיה. מדובר בתכנית לימודים דו חוגית שבה משלבים בין לימודי פילוסופיה לבין לימודי ספרות. חלק ממוסדות הלימוד מציעים תכנית ללימודי ספרות כללית ואילו באחרים אפשר לבחור בשילוב עם לימודי ספרות עברית ואף מסלולים ייעודיים המשלבים לימודי כתיבה. התכנית יכולה לסייע להם להתחיל לסלול את הדרך להיות סופרים והוגים או לשמש כמרצים, אנשי ביקורת או אנשי מדיה ועיתונאות.

 


למי מיועדים הלימודים


מסול זה מיועד לסטודנטים סקרנים ודעתנים, שמתעניינים הן בעולם העשיר של המילה הכתובה והן בתחום הפילוסופיה. המסלול מתאים למי שרוצים לפתח במקביל את מיומנויות הקריאה הביקורתית והכתיבה והן את כישורי הניתוח והדיון לגבי סוגיות פילוסופיות ומוסריות. הוא מתאים גם למי שמעוניינים להמשיך בעתיד לתארים מתקדמים ולבחור בקריירה מחקרית באקדמיה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית מכירים את הזרמים המרכזיים בעולם הפילוסופיה ובמקביל מתוודעים ליצירות מופת של הספרות הכללית והעברית ובוחנים את הסוגות השונות בשירה ובפרוזה. הם מפתחים את יכולות החשיבה הביקורתית שלהם ואת יכולות ביקורת הספרות והדיון בסוגיות פילוסופיות מהותיות. כמו כן, הם בוחנים את הקשר שבין שני תחומי הדעת והתהוותו לאורך השנים וכך דנים בנושאים כגון ידיעה והכרה, אתיקה, אמת וייצוגה. הם גם סוקרים טקסטים פילוסופיים שעוסקים בעצם המעמד והקיום של יצירות ספרות.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים בתכנית דו חוגית והם נמשכים בדרך כלל שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים של שני החוגים. כמו כן, הם לוקחים חלק בדיונים, בהרצאות אורח של סופרים ופילוסופים וכן בתרגילים ובסדנאות כתיבה ספרותית וכתיבה פילוסופית, בהן הם יכולים לפתח סגנון ביקורת וכתיבה ייחודי משלהם.

 


נושאי הלימוד

 

 • זמן ומרחב בשירה
 • זהות ותרבות
 • פילוסופיה של הלשון
 • תורת ההכרה
 • תמורות בשירה עברית
 • ספרות תיעודית
 • יוצרים בספרות העברית
 • פילוסופיה יהודית
 • שאלות קיומיות בספרות
 • חשיבה ביקורתית    
 • השפעת הפילוסופיה על הספרות    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה ללימודי ספרות וכן ללימודי פילוסופיה.

 

על כן, המועמדים נדרשים להציג ציון בפסיכומטרי וכן תעודת בגרות מלאה. רוב המוסדות דורשים ציון התאמה (שהוא הממוצע המשוקלל בין הפסיכומטרי לבגרות) שנע בין 500 - 560. במקרים מסוימים מועמדים שיש ברשותם ממוצע גבוה בבגרויות יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי. חלק מהמוסדות מעניקים גם מלגות הצטיינות למועמדים עם נתוני קבלה גבוהים במיוחד.

 


תעודה


הבוגרים זכאים לקבל תואר ראשון BA בפילוסופיה וספרות מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה יש אפשרות לשלב לימודי פילוסופיה ולימודי ספרות בתכנית דו חוגית. כמו כן, אפשר ללוד בעוד מגוון של שילובים דו חוגיים, בהם לימודי פילוסופיה ואמנות, לימודי פילוסופיה ומדעי המחשב ולימודי פילוסופיה וסוציולוגיה. הסטודנטים יכולים לבחור את מקום הלימודי מבין עשרות מרכזי לימוד ולתכנן את מתכונת הלימודים לפי צורכיהם.

 

 • אוניברסיטת חיפה: האוניברסיטה מפעילה תכנית ללימודי פילוסופיה וספרות שמיועדת לסטודנטים מצטיינים. בתכנית ניתן לקבל מלגות לסיוע בתשלום שכר הלימוד. באוניברסיטה ניתן לשלב את לימודי הפילוסופיה עם מקצועות נוספים בתכניות דו חוגיות, בהן גם תכנית ללימודי פילוסופיה ופסיכולוגיה למצטיינים.

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): האוניברסיטה מאפשרת ללמוד בתכנית דו חוגית לפילוסופיה יחד עם לימודי ספרות עברית או לימודי ספרויות זרות. הלימודים בחוגים לספרות משלבים גם שיעורי כתיבה ועיסוק בתחומים נוספים בתרבות ובאמנות כגון תיאטרון וקולנוע.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): הסטודנטים בעברית יכולים לבחור לשלב את לימודי הפילוסופיה על לימודי ספרות כללית והשוואתית או עם לימודי ספרות עברית. הסטודנטים דנים בסוגיות מרכזיות בפילוסופיה ובספרות וכן מנתחים סוגיות מן הפסיכולוגיה, חקר התרבות והאנתרופולוגיה.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: מלבד השילוב הדו חוגי פילוסופיה וספרות, האוניברסיטה מאפשרת ללמוד גם בתכניות ייעודיות כגון לימודי פילוסופיה ופסיכולוגיה במסלול לחקר הקוגניציה והתודעה, תכנית פכ"מ ללימודי פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה ותכנית "אופקים" למצטיינים בפילוסופיה יהודית ובהוראה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פילוסופיה וספרות?

רוצה לדעת יותר על לימודי פילוסופיה וספרות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פילוסופיה וספרות

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp