קורס מפתחי בינה עסקית BI ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ והמשך טכניון - בינה עסקית BI.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפתחי בינה עסקית BI ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולי לימוד נוספים של הטכניון - היחידה ללימודי המשך לחצו כאן


אשפי המידע העסקי


בין המרכיבים החשובים והמשפיעים בעולם טכנולוגיות המידע, או ה - IT, היא הבינה העסקית. בבסיסי הנתונים של ארגונים עסקיים נאספות היום כמויות אדירות של מידע, אותו יש לנתח ולסנן כדי להפיק ממנו אינפורמציה שיכולה לתרום לחברה ולצמיחתה. הגידול בכמויות המידע וההתפתחויות הטכנולוגיות שחווה המשק יוצרות ביקוש רב יותר למומחים ל - BI, שיכולים להגיע לתובנות עסקיות חשובות.


בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מתקיים קורס מפתחי בינה עסקית TCBID - Technion Certified Business Intelligence Developers. תכנית פרקטית זו מכשירה מומחי בינה עסקית ומעניקה לתלמידיה אפשרות ליישום את העקרונות הנלמדים בסביבות וירטואליות שממחישות את התהליכים העדכניים בשוק. התכנית מכינה להסמכות בין לאומיות של חברת Microsoft ומתמקדת בעלים נפוצים כגון SQL SERVER ו - Big Data. המסלול נלמד בקמפוס שרונה בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס התלמידים מכירים את יישומי הבינה העסקית בסביבת מיקרוסופט, הם לומדים לחקור נתונים ולפתח טכניקות להפקה של תובנות עסקיות ממידע גולמי שמצוי במאגרי המידע של החברה ולהפוך אותו לידע תחרותי שיש לו ערך מוסף.


בהמשך, הם נחשפים גם לתחום ה - Data Science ולהתפתחות האדירה שלו במשק בשנים האחרונות. כך הם גם לומדים על שפות פייתון ו - R. נוסף על כך, הם לומדים על תחום הביג דאטה ולומדים להשתמש בכמויות מידע גדולות לתהליכי אנליזה. הם מתרגלים ניתוח של מידע טקסטואלי ושיטות לחיפוש ועבודה מול מערכות קבצים. לאחר מכן, הם מתוודעים למערכות Hadoop ולהיבטים שונים שיכולים לייעל את העבודה מולו כגון Hive ו - HBase.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כשישה חודשים והוא מורכב מ - 200 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע, בשעות אחר הצהריים. זהו מסלול מעשי שמשלב במהלכו מגוון של תרגולים פרקטיים ועבודה בסביבת תרגול וירטואלית בכל אחד מן המודלים. כמו כן, התלמידים מבצעים פרויקט אישי במקביל לרכישת הידע העיוני בקורס. הם גם מקבלים הכנה לקראת מבחנים בין לאומיים של יצרנים מובילים בעולם.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ אפשר ללמוד בעוד מבחר תכניות בתחום המחשבים. אלה כוללות בין היתר קורס TCBDA מנהלי בסיסי נתונים, קורס פיתוח דוט נט, קורס בודקי תוכנה QA, קורס אבטחת מידע וקורס פיתוח אתרי אינטרנט.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאקדמאים בוגרי לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות ולימודי מערכות מידע שברשותם רקע עסקי מתאים, אשר מעוניינים לשלב כלים טכנולוגיים עם תהליכים עסקיים. כמו כן, המועמדים צריכים להיות בעלי שליטה ברמה טובה בקריאה והבנה של אנגלית טכנית. עליהם לעבור ראיון אישי עם היועץ האקדמי של התכנית.

 

 • מה רמות השכר בענף? קראו עוד על שכר BI


תעודה


תלמידים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון. יש להיות נוכחים ב - 80 אחוזים לפחות מהשיעורים ולעמוד בכל המטלות בתכנית כדי לקבל את התעודה.


נוסף על כך, הבוגרים יכולים לגשת לכמה בחינות הסמכה בין לאומיות שעורכת חברת מיקרוסופט בתחום ה - BI. מי שעוברים את המבחנים האלה בהצלחה מקבלים הסמכות נוספות מטעם מיקרוסופט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

כניסה לתחום אבטחת מידע ללא ידע קודם
אלעד
1 תגובות
התמקצעות וכניסה לתחום אבטחת מידע
יצחק
1 תגובות
הסבה מניהול מערכות בריאות לתחום ההייטק
סארה
1 תגובות
קורס הכרת המחשב ותוכנות אופיס
מאיר
1 תגובות
קורס Solidworks במכללה הטכנולוגית באר שבע
שגב
1 תגובות
איזו תעודה מקבלים בסיום תואר ראשון במדעי המחשב?
בן אברהם
1 תגובות
היכן מתקיים בארץ קורס CISA?
הדס
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp