קורס מפתחי בינה עסקית BI ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

אהבת? שתף ב:

קורס מפתחי בינה עסקית BI ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולי לימוד נוספים של הטכניון - היחידה ללימודי המשך לחצו כאן


אשפי המידע העסקי


בין המרכיבים החשובים והמשפיעים בעולם טכנולוגיות המידע, או ה - IT, היא הבינה העסקית. בבסיסי הנתונים של ארגונים עסקיים נאספות היום כמויות אדירות של מידע, אותו יש לנתח ולסנן כדי להפיק ממנו אינפורמציה שיכולה לתרום לחברה ולצמיחתה. הגידול בכמויות המידע וההתפתחויות הטכנולוגיות שחווה המשק יוצרות ביקוש רב יותר למומחים ל - BI, שיכולים להגיע לתובנות עסקיות חשובות.


בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מתקיים קורס מפתחי בינה עסקית TCBID - Technion Certified Business Intelligence Developers. תכנית פרקטית זו מכשירה מומחי בינה עסקית ומעניקה לתלמידיה אפשרות ליישום את העקרונות הנלמדים בסביבות וירטואליות שממחישות את התהליכים העדכניים בשוק. התכנית מכינה להסמכות בין לאומיות של חברת Microsoft ומתמקדת בעלים נפוצים כגון SQL SERVER ו - Big Data. המסלול נלמד בקמפוס שרונה בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס התלמידים מכירים את יישומי הבינה העסקית בסביבת מיקרוסופט, הם לומדים לחקור נתונים ולפתח טכניקות להפקה של תובנות עסקיות ממידע גולמי שמצוי במאגרי המידע של החברה ולהפוך אותו לידע תחרותי שיש לו ערך מוסף.


בהמשך, הם נחשפים גם לתחום ה - Data Science ולהתפתחות האדירה שלו במשק בשנים האחרונות. כך הם גם לומדים על שפות פייתון ו - R. נוסף על כך, הם לומדים על תחום הביג דאטה ולומדים להשתמש בכמויות מידע גדולות לתהליכי אנליזה. הם מתרגלים ניתוח של מידע טקסטואלי ושיטות לחיפוש ועבודה מול מערכות קבצים. לאחר מכן, הם מתוודעים למערכות Hadoop ולהיבטים שונים שיכולים לייעל את העבודה מולו כגון Hive ו - HBase.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כשישה חודשים והוא מורכב מ - 200 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע, בשעות אחר הצהריים. זהו מסלול מעשי שמשלב במהלכו מגוון של תרגולים פרקטיים ועבודה בסביבת תרגול וירטואלית בכל אחד מן המודלים. כמו כן, התלמידים מבצעים פרויקט אישי במקביל לרכישת הידע העיוני בקורס. הם גם מקבלים הכנה לקראת מבחנים בין לאומיים של יצרנים מובילים בעולם.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ אפשר ללמוד בעוד מבחר תכניות בתחום המחשבים. אלה כוללות בין היתר קורס TCBDA מנהלי בסיסי נתונים, קורס פיתוח דוט נט, קורס בודקי תוכנה QA, קורס אבטחת מידע וקורס פיתוח אתרי אינטרנט.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאקדמאים בוגרי לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות ולימודי מערכות מידע שברשותם רקע עסקי מתאים, אשר מעוניינים לשלב כלים טכנולוגיים עם תהליכים עסקיים. כמו כן, המועמדים צריכים להיות בעלי שליטה ברמה טובה בקריאה והבנה של אנגלית טכנית. עליהם לעבור ראיון אישי עם היועץ האקדמי של התכנית.

 

  • מה רמות השכר בענף? קראו עוד על שכר BI


תעודה


תלמידים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון. יש להיות נוכחים ב - 80 אחוזים לפחות מהשיעורים ולעמוד בכל המטלות בתכנית כדי לקבל את התעודה.


נוסף על כך, הבוגרים יכולים לגשת לכמה בחינות הסמכה בין לאומיות שעורכת חברת מיקרוסופט בתחום ה - BI. מי שעוברים את המבחנים האלה בהצלחה מקבלים הסמכות נוספות מטעם מיקרוסופט.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך