קורס יועצי מס ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

היחידה ללימודי חוץ - רמת גן

קורס ייעוץ מס ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


מבינים במיסים


ההתפתחויות הכלכלית בשוק מביאות גם לשינויים משמעותיים בדיני המיסים בישראל. יועצי מס הפכו למצרך מבוקש במגזר הציבורי וגם בשוק הפרטי, כאשר הם נדרשים לייצג את הלקוחות שלהם מול רשויות המס ולסייע להם בפעולות כגון פתיחת תיקים בביטוח לאומי והתנהלות מול מס הכנסה. התפקיד דורש מהם בקיאות בחקיקה ובפרוצדורות המקצועיות והבנה של תהליכים בעולם החשבונאי והפיננסי.


בעלי זיקה לעולם החשבונאות והנהלת החשבונות שרוצים לשדרג את הקריירה יכולים לקבל כלים בקורס ייעוץ מס שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. תכנית זו מעניקה למשתתפיה הכנה נרחבת לקראת בחינות ההסמכה לייעוץ מס והיא מקיפה את כל התחומים העדכניים של המקצוע. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל ארגונים וחברות וגם לצאת לקריירה עצמאית בתור יועצי מס.

 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית המשתתפים מקבלים הכשרה בייעוץ מס ולומדים להתמודד עם בעיות עכשוויות בתחום הפיננסי. הם עוסקים בנושאים כגון רווח והפסד, הליכי שומה ותכנוני מס וכן בוחנים כיצד לערוך דוחות באופן יעיל ומקצועי. נוסף על כך, הם מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסמכה של נציבות מס הכנסה.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 660 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתקיים במתכונת קורס ערב והמפגשים בו נערכים פעמיים בשבוע.
תכנית זו בנויה מארבעה קורסים: קורס חשבונאות בן 180 שעות, קורס מיסים א' ובו 188 שעות, קורס מיסים ב' שכולל 188 שעות וקורס מיסים ג' שמתפרש על פני 188 שעות לימוד. הקורסים משלבים בתוכם הרצאות פרונטליות לצד תרגול מעשי ממוקד לקראת המבחנים של נציבות מס הכנסה.


נושאי הלימוד


במסלול נלמדים שלל נושאים, בין הנושאים שנידונים בקורס מיסים א':

 

  • פחת והפסדים
  • מיסוי תאגידים
  • הימנעויות ממס
  • הוצאות והכנסות
  • תכנוני מס חייבים בדיווח    
  • פטורים
  • הליכי שומה
  • דוחות וידיעות    
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מוסד הלימוד מציע מגוון של מסלולי לימודי תעודה שמטרתם לסייע לעובדים לקדם עצמם מבחינה מקצועית. ביחידה אפשר ללמוד בקורסים כגון קורס חשבי שכר בכירים, קורס ביטוח פנסיוני, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס הכנה לבחינות מועצת רואי החשבון. היחידה עורכת שיתופי פעולה עם גופים שונים בתעשייה ובמשק במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבות בשוק העבודה לאחר השלמת הקורסים.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעובדים בתחום הנהלת החשבונות שמעוניינים להתקדם מבחינה מקצועית ולהשתלב כיועצי מס. המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת מקצוע "הנהלת חשבונות" מטעם גורם מוכר, או להחזיק בידע מקצועי בחשבונאות. כמו כן, הם נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, בעדיפות לבוגרי תואר אקדמי ראשון לפחות.


תעודה


לתלמידים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר על ידי היחידה ללימודי חוץ. הבוגרים צריכים לגשת למספר מבחנים חיצוניים של נציבות מס הכנסה, שמתקיימות במועד קיץ או במועד חורף. מי שעוברים את המבחנים בהצלחה ומשלימים תקופת התמחות כנדרש מקבלים רישיון לייעוץ מס.

Whatsapp Whatsapp