קורס יישום הגנת סייבר Cyber Pro בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ והמשך טכניון - סייבר פרו.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יישום הגנת סייבר Cyber Pro ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון

 

הקורס אינו פעיל


מהימנות ואיכות בעולם הסייבר


בשנת 2015 הכירה ממשלת ישראל בהגנת סייבר כצורך לאומי. איומי ואירועי סייבר דורשים התגוננות ייחודית ומתאימה וכך נוצר צורך להסדיר את מקצועות הסייבר בארץ במטרה להבטיח את המהימנות והאתיקה של העוסקים בענף זה.


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון עורכת קורס יישום הגנת סייבר - Cyber Pro, מסלול זה מעניק לתלמידיו כלים מקצועיים בתחום הסייבר והגנת הסייבר. התכנית נבנתה לפי מסמך מדיניות מקצועות להגנת הסייבר בישראל, כפי שהופץ על ידי מטה הסייבר הלאומי בשנת 2015. הוא מכוון למקצועות שמופיעים במסמך ותכני הקורסים מוגדרים לפי הנאמר בו. תכנית זו מאפשר לתלמידים להתמקצע באופן פרקטי בהגנת סייבר וליישם את הכלים הנלמדים בארגונים וחברות. הקורס מתקיים בקמפוס שרונה של היחידה, בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


תכנית הכשרה זו מבוססת על שלושה קורסים לאסדרת מקצועות הסייבר: מיישם הגנת סייבר, מוסמך תחקור סייבר ומוסמך מבדקי חדירה. לאורך הקורס סוקרים את המיומנויות המקצועיות בתחום הסייבר ואבטחת המידע, כפי שמוגדר במסמך אסדרת מקצועות הגנת הסייבר, שפרסם מטה הסייבר הלאומי.


מתכונת הלימוד


הקורס נמשך כעשרה חודשים וכולל 340 שעות לימוד אקדמיות. מפגשים נערכים פעמיים בשבוע בערבים ובימי שישי. במהלכו משלבים תרגול בסימולטורים וניתוח של דוגמאות מעולם הסייבר. בסיומו של הקורס מתקיימים שלושה ימי אימון מלאים.


נושאי הלימוד

 

 • אתיקה מקצועית
 • הזרקת קוד זדוני
 • חקירת אירועי סייבר
 • מערכות הגנת סייבר
 • תקיפת שרתי אינטרנט
 • בחינת מכשירים סלולריים
 • פרטיות ואבטחת מידע בראי החוק    
 • האקינג
 • מידע דיגיטלי
 • ניתור רשתות
 • ציוד תקשורת
 • תיעוד הבדיקה
 • הערכת פגיעות    
 • ועוד


סגל הוראה


היועץ האקדמי של הקורס הוא דוקטור ששימש כסמנכ"ל של אלביט מערכות והיה אחראי על הטמעת חדשנות בחברה. מוביל צוות ההיגוי של התכנית הוא ראש האגף לשעבר לתכנון במשטרת ישראל וממקימי מערך הסייבר של המשטרה. כמו כן, מרצים בקורס: מומחית לפרטיות וסייבר בעלת ניסיון רב שנים בתפקידי ניהול מוצרי סייבר; מומחה לתקשורת נתונים ולאבטחת המידע ברשתות ארגוניות; מרצה לתחומי הפרצות ואבטחת המידע מתמחה בתחום שירות אבטחת המידע האקטיביים.


על מוסד הלימוד


בתחום הסייבר, מוסד הלימוד מציע גם קורס ניהול הגנת סייבר Cyber Management. נלמדים קורסים נוספים בתחומי המחשבים, בהם קורס QA בדיקת תוכנה, קורס פיתוח תוכנה בסביבת דוט נט, קורס ניתוח מערכות מידע וקורס ניהול אבטחת מידע CISO.


תנאי קבלה


הקורס מתאים למי שברצונם לעסוק ביישום הגנת סייבר ולמעוניינים להתקדם לתפקידי ביצוע מתקדמים בתחקור אירועי סייבר ובדיקת חולשות.


תעודה


לבוגרים ניתנת תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון. כדי לקבלה הם צריכים לעבור כמה בחינות שמתקיימות בתום הקורס. כמו כן, הבוגרים יכולים לגשת למבחני הסמכה חיצוניים, בהם C) PTE, C) DFE ו - C)NFE.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

כניסה לתחום אבטחת מידע ללא ידע קודם
אלעד
1 תגובות
התמקצעות וכניסה לתחום אבטחת מידע
יצחק
1 תגובות
הסבה מניהול מערכות בריאות לתחום ההייטק
סארה
1 תגובות
קורס הכרת המחשב ותוכנות אופיס
מאיר
1 תגובות
קורס Solidworks במכללה הטכנולוגית באר שבע
שגב
1 תגובות
איזו תעודה מקבלים בסיום תואר ראשון במדעי המחשב?
בן אברהם
1 תגובות
היכן מתקיים בארץ קורס CISA?
הדס
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים937 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp