לימודי הנדסאי סייבר במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי סייבר במכללת עתיד

לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר במכללת עתיד


מתגברים על כל איום ברשת


מרחבי האינטרנט והסייבר הם בעלי השפעה אדירה על חיי היום יום שלנו. דרכם אנחנו נחשפים למידע, מגבשים דעה וגם מבצעים קשרי מסחר ועסקים. פגיעות ותקיפות ברשת יכולים אם כן להוות סכנה גדולה על ארגונים, מוסדות ציבור וגם על אזרחים פרטיים.
כדי להתמודד בהצלחה עם איומים אלה, יש צורך לשלוט בכלים טכנולוגיים מתקדמים ולהכיר את ההתפתחויות האחרונות בזירה דינמית ביותר שאיננה חדלה להתפתח. מערכות המידע הממוחשבות שמוטמעות בארגונים הן מורכבות ודורשות ידע בניהול, בניתוח, בתכנות ובהגנה על המידע העסקי הרגיש.

 

מי שההתפתחויות בזירת הסייבר מרתקות אותם ומעוניינים לרכוש כלים להגנה מפני איומים ותקיפות יכולים ללמוד במסלול לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר שמתקיים במכללת עתיד. התכנית מעניקה כלים מעולם המחשוב ואבטחת המידע ומכשירה את הבוגרים להשתלבות בתפקידים מגוונים בתעשייה הטכנולוגית ובהייטק.

 

 

תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת בין תחום הנדסת התוכנה לבין עולם הסייבר, היא מאפשרת לסטודנטים להעמיק בתהליכי תכנון, ניהול, ניתוח, הקמה ועיצוב של מערכות מידע ממוחשבות למטרות ניהוליות ותפעוליות בתעשייה. במהלך הלימודים דנים בדרכים להתמודדות עם אתגרים אקטואליים בזירת אבטחת המידע בארץ ובעולם. הסטודנטים לומדים תחילה הם מתוודעים ליסודות בתכנות, במערכות הפעלה ובתקשורת מחשבים. במשך הם מעמיקים בתחום הסייבר ואבטחת המידע ולומדים לזהות ולהתמודד עם תקיפות סייבר.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הנדסאי תוכנה בתכנית זו נע בין שנתיים לשלוש שנים, לפי הנחיות מה"ט היקפה של התכנית הוא כ - 2176 שעות לימוד. היא כוללת שיעורים עיוניים וגם עבודה מעשית במעבדות בהן מתרגלים את מיומנויות התכנות. לקראת סיום הלימודים מבצעים פרויקט גמר מסכם בתחום הסייבר. מוסד הלימוד מציע לחיילים משוחררים מימון שכר לימוד בסיסי בהיקף של 100 אחוזים, לפי נהלי מה"ט.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית:

 

  • רשתות תקשורת
  • שפת פייתון
  • תחזוקת מחשבים
  • מבני נתונים
  • אבטחה למערכות הפעלה
  • זיהוי תקיפות
  • ניתוח תוכנה מונחה עצמים
  • קריפטוגרפיה    
  • הגנת סייבר בסביבת הרשת    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר להנדסאים של רשת המכללות עתיד מציעה תכניות לימוד נוספות כגון לימודי הנדסאי רכב, לימודי הנדסאי תיב"מ, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי מכטרוניקה ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול. נוסף על כך מפעילה המכללה מערך של לימודי תעודה בתחומי הטכנולוגיה והתעשייה, בענפים כגון ניהול, רכב, חשמל, אנרגיה ומחשבים. לרשת המכללות שלוחות בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום.


תנאי קבלה


ללימודי הנדסאים בתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בגרות באנגלית בהיקף 3 יחידות ובדרות במקצועות ההבעה העברית ברמת 2 יחידות. לחלופים מקבלים במכללה בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים. מועמדים שגילם מעל 35 שנים יכולים להתקבל על סמך הצגת תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד.


תעודה


לסטודנטים המשלימים את המסלול בהצלחה ניתנת דיפלומת הנדסאי תוכנה, התמחות בסייבר על ידי מה"ט ומכללת עתיד. יש לציין כי פתיחת מסלול זה מותנית באישור מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp