לימודי כלכלה ומזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - כלכלה ומזרח אסיה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי כלכלה ומזרח אסיה באוניברסיטת תל-אביב - מסלול דו חוגי


האתגרים הכלכליים של מחר


מדינות כמו סין, יפן, טאיוואן וקוריאה נמצאות חדשות לבקרים בכותרות העיתונים והמדורים הכלכליים. לא מעט מומחים מצביעים כי מדינות אלה עומדות לשחק תפקיד מרכזי במשק של העתיד וכבר היום מתקיימים איתן קשרי מסחר ענפים.


במסגרת מסלולי הלימודים הדו חוגיים שניתן ללמוד באוניברסיטת תל-אביב, הסטודנטים יכולים לבחור בתכנית ללימודי כלכלה ומזרח אסיה. המסלול מאפשר להם לשלב בין לימודי כלכלה לבין לימודי אסיה ולהכיר לעומק את התהליכים הפיננסיים שמתחוללים במדינות מרכזיות בשוק של היום. ברשות הבוגרים מצויים כלים לפתרון של בעיות כלכליות מגוונות, מה שיכול לסייע להם להשתלב בחברות מסחריות בין לאומיות שמקיימות קשרים עם מדינות באסיה.


תכנית הלימודים


תכנית זו מאפשרת לסטודנטים להכיר הן היבטים מרכזיים בכלכלה והן לבחון את הכלכלה של מדינות באסיה. לימודי כלכלה חושפים את הסטודנטים לסוגיות מרכזיות בתחומים כגון צמיחה כלכלית, מימון ציבורי, כלכלה מוניטרית וצדק חברתי. בתחילת הלימודים מתוודעים לענפים כגון מתמטיקה וסטטיסטיקה ובהמשך מעמיקים במיקרו ומאקרו כלכלה, באקונומטריקה ובאתגרים כלכליים אקטואליים.


במסגרת לימודי מזרח אסיה, הסטודנטים לומדים בהרחבה על תרבויות מדינות במזרח ובדרום אסיה, כגון סין, הודו ויפן. הם בוחנים את ההיסטוריה של מדינות אלה, את חיי הרוח שלהן ואת התהליכים הכלכליים והפוליטיים שמתחוללים בהן. כמו כן, התכנית משלבת לימודי שפות וכך הסטודנטים רוכשים מיומנויות בסיסיות בסינית, ביפנית או בסנסקריט.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית הדו חוגית הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים משני החוגים, שיעורי בחירה וסמינריונים. סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות לימוד מטעם האוניברסיטה, או מטעם קרנות וגופים חיצוניים.


נושאי הלימוד

 

 • גלובליזציה בטאיוואן
 • שיווק לסין
 • סוגיות באקונומטריקה
 • מימון ציבורי
 • חברה ופוליטיקה בהודו
 • מדיניות בנקים
 • תרבות קוריאה המודרנית
 • שווקים ורגולציה
 • שוק העבודה ומאקרו כלכלה
 • כלכלה וביג דאטה    
 • מדינה וחברה בסין הקומוניסטית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר לכלכלה של האוניברסיטה מתקיימות תכניות חד חוגיות וכן מסלולים דו חוגיים. חלק מן התכניות הדו חוגיות נבנו באופן מתואם בין שני החוגים מבחינת מערכת השעות, בין השילובים הללו נכללים לימודי כלכלה ומדעי המחשב, לימודי כלכלה ומתמטיקה, לימודי כלכלה וחשבונאות ולימודי כלכלה וניהול. כמו כן, ניתן לשלב את לימודי הכלכלה עם מקצועות רבים נוספים באוניברסיטה. שילובים אלה כוללים לימודי כלכלה ופילוסופיה, לימודי ניהול ואמנות, לימודי פסיכולוגיה וסטטיסטיקה ולימודי משפטים וספרות.


תנאי קבלה


מאחר ומדובר במסלול דו חוגי על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה של שני החוגים. תנאי קבלה לכלכלה כוללים ציון התאמה 610 לפחות וציון פסיכומטרי של לפחות 620. עם המועמדים להציג ידע במתמטיקה בתעודת הבגרות ברמת 4 יחידות לפחות או ציון של 140 ומעלה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי.


תעודה


תואר ראשון BA בלימודי כלכלה ולימודי מזרח אסיה ניתן לסטודנטים אשר משלימים את כל החובות בתכנית בהצלחה, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי כלכלה

התלבטות בין לימודי אנגלית ללימודי כלכלה
אלינור
1 תגובות
תפקיד כלכלן עמלות סוכנים
גל
1 תגובות
תכנית תואר ראשון ושני בכלכלה
שרה
1 תגובות
לימודי ניהול וכלכלה בטכניון
מריה
3 תגובות
שיעור עזר ביסודות הכלכלה
אביה
1 תגובות
התלבטות בין התמחויות בתואר בכלכלה
שי
1 תגובות
כלכלה בהתמחות לוגיסטיקה או שוק ההון?
שי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp