קורס אימון אנשים עם צרכים מיוחדים ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

היחידה ללימודי חוץ - רמת גן

קורס הכשרת מאמנים לטיפול באוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן


לעמוד בפני כל אתגר


לאחרונה המודעות להפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה ולצרכים מיוחדים באופן כללי הולכת וגוברת בחברה. ישנה הבנה כי לקויות אלה הן בעלות השפעה על איכות החיים של ילדים ושל מבוגרים וכך התגבשו שיטות להתמודדות עם הקשיים, אחת מהן היא האימון או הקואצ'ינג. אימון אישי יכול להיות כלי מרכזי וחשוב לטיפול בנקודות קושי ובהגעה למטרות וליעדים.


דרך הקואצ'ינג המתאמנים יכולים להכיר את הקשיים שלהם באופן מעמיק יותר ולהתמודד עם אתגרים יום יומיים תוך שהם מגבירים את המודעות לכישורים ולחוזקות הייחודיים שלהם. המאמנים יכולים לסייע להם להתמודד עם אתגרים במעגל הקריירה, במשפחה, בקשר הזוגי ובמעגלים חברתיים נוספים וכך לעזור להם למצות את הפוטנציאל שטמון בהם.


היחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מפעיל קורס להכשרת מאמנים לטיפול באוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. המסלול נערך בחסות איגוד המאמנים והיועצים של התאגדות העסקים בישראל.


תכנית הלימודים


בהכשרה מקצועית זו לומדים על שיטות לסיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בעזרת כלים רגשיים וטכנולוגיים. המשתתפים מתמקדים בצורכים ובקשיים של אנשים כבדי ראיה וכבדי שמיעה וכן אנשים על הספקטרום האוטיסטי ומתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה.


בחלקו הראשון של המסלול הם מתמקדים בחוויה של המתאמנים ומטמיעים את שפת האימון ואת האופן בו אפשר לשלב את המודלים האימוניים במעגלי החיים. בחלקו השני של הקורס מתמקדים בלקויות למידה וצרכים מיוחדים ובוחנים כלים לניהול זמנים ולארגון ולפתרון בעיות שונות, התמודדות עם לחצים וכעסים. החלק השלישי של ההכשרה מתמקד בהטמעה של מרכזי תמיכה וסיוע במוסדות וגופים שנדרשים לכך.

 


מתכונת הלימוד


השלב הראשון בתכנית כולל 100 שעות להכשרת מאמנים. שלב ב' של המסלול בנוי ב - 60 שעות להתמחות באימון לקויי למידה ואוכלוסיות נוספות עם צרכים מיוחדים. הפרקטיקום המשלב אימון בפועל מאפשר למשתתפים לתרגל וליישם בשטח את המיומנויות שנלמדות בקורס.


נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיית האימון
  • הפרעות קשב וריכוז
  • התמודדות עם דחיינות
  • שליטה בכעסים וויסות רגשי
  • קבלת החלטות ופתרון בעיות    
  • ניהול זמנים
  • לקויות למידה
  • תפקוד חברתי
  • טכנולוגיות תמיכה    
  • ועוד


סגל הוראה


רכזת הקורס היא דוקטור לטכנולוגיות למידה שמומחית בתחום הצרכים המיוחדים. את תחום מדעי המוח מרכזת חוקרת בעלת תואר דוקטור שמומחית לפסיכולוגיה ניסויית.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס כוללים תואר ראשון בענפי מדעי החברה שנוגעים לתחומים כגון טיפול, חינוך, ייעוץ, קהילה וחברה. כל המועמדים צריכים לעבור ראיון בפני ועדת קבלה. במקרים חריגים, היחידה מקבלת גם מי שאינם בעלי רקע אקדמי אך יש ברשותם ניסיון מקצועי וטיפולי משמעותי.


תעודה


לבוגרי ההכשרה שעומדים בדרישות, נוכחים ב - 80 אחוזים לפחות מהשיעורים ו - 100 אחוזים משעות הפרקטיקום מקבלים תעודת גמר "בוגרי קורס אימון" מטעם היחידה ללימודי חוץ, מרכז הלמידה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים ולקויות למידה ואיגוד היועצים והמאמנים של התאגדות העסקים.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp