קורס עריכת לשון ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה - לימודי תעודה

קורס עריכה לשונית ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אחוה - קורס עריכת לשון


לשון בכל מקום


שירותיהם של עורכי לשון מבוקשים במגוון של מסגרות. הם נדרשים במערכות העיתונים ובהוצאות הספרים, אך גם במפעלים תעשייתיים, במחלקות פרסום של מוסדות במגזר הציבורי ובמסגרות חינוך והוראה. תהליכי העריכה וההגהה הם מצרך נחוץ ביותר גם בפלטפורמות מדיה דיגיטליות כמו אתרי אינטרנט ואפליקציות, כדי לוודא שלא נופלים אי דיוקים וטעויות בלשון העברית בטקסטים השונים.


ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד בקורס עריכה לשונית. מסלול זה מכשיר את משתתפיו להשתלבות כעורכי לשון בשלל מסגרות. התכנית ללימודי תעודה משלבת ידע נרחב וכלים פרקטיים שיכולים לסייע לעורכי הלשון בעבודתם.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לעריכת לשון המשתתפים מקבלים ידע וכלים יישומיים בתחום הלשון העברית והמשלבים שבה, אשר יכול לסייע להם לפתח מיומנויות עריכת טקסטים מסוגים שונים. הם שמים דגש על תקנים דקדוקיים של השפה העברית הכתובה וכן על מבחר סגנונות כתיבה.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית שנתית שבה נכללות כ - 224 שעות לימוד. מפגשים מתקיימים פעם בשבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. הם משלבים בין למידה תיאורטית לבין סדנאות פרקטיות בהן מתנסים בעקרונות העריכה של טקסטים מסוגים שונים.


סגל הוראה


ראש התכנית לעריכת לשון הוא חוקר בעל תואר דוקטור, חבר בנשיאות של אגודת השפה והחברה ובנשיאות האגודה הישראלית לבלשנות. בין תחומי המחקר המרכזיים שלו נכללים לשונות שמיות ולשון המקרא וכן חקר עברית בת זמננו וספרות ילדים ולאורך השנים פרסם מאמרים רבים בתחומים אלה.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה מציעים מגוון של מסלולי לימוד שמאפשרים למורים ולאנשי הוראה מנוסים להרחיב את סל הכלים שבידיהם ולהכיר שיטות וגישות חדשות שיכולות לסייע להם לקדם את הקריירה בתחום החינוך. בין הקורסים שניתן ללמוד ביחידה נכללים קורס מדידה והערכה בית ספרית, קורס טיפול בתלמידים עם לקות למידה, קורס גננות לגנים פרטיים, קורס הכשרת סגני מנהלים, קורס "מורה יוזם ומטמיע תכניות" וקורס "מורה חונך בכיר". המכללה ממוקמת על קו התפר שבין המרכז לנגב, סמוך לעיר גדרה.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בעלי שליטה ברמה גבוהה בשפה העברית, שברשותם ידע בסיסי בשימוש במעבדי תמלילים. המסלול מתאים במיוחד לבוגרי לימודי לשון עברית או לימודי הוראת לשון ויכולים ללמוד בו גם סטודנטים ללשון עברית במכללה האקדמית אחוה החל מהשנה השלישית ללימודיהם. מי שאינם בוגרי לשון עברית נדרשים ללימודי השלמה. במסגרת תנאי הקבלה נערך מבחן קבלה שבוחן את יכולות ההבעה והכתיבה של המועמדים. מורים שאינם נכללים במתווה אופק חדש יכולים להגיש בקשה לגמול השתלמות, במסלול אישי.


תעודה


למשתתפים אשר מסיימים בהצלחה את הקורס ניתנת תעודת גמר "עריכה לשונית בעברית" על ידי המכללה האקדמית אחוה - היחידה ללימודי תעודה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp