קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

היחידה ללימודי חוץ - רמת גן

קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים ביחידה ללימודי חוץ - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים לחצו כאן


משכינים שלום בארגון


עד לפני זמן לא רב, נהגו אנשים לפנות להליך גישור בעיקר בסכסוכים בתחום המשפטי והזוגי. עם זאת, היום הולך וגובר הביקוש למגשרים גם בעולם המסחרי והעסקי, כאשר הם נקראים לסייע לפתור מחלוקות בארגונים ובחברות. היום הגישור מהווה את אחת הדרכים המקובלות והמבוקשות לפתרון של קונפליקטים בשלל מסגרות.


דרך הליך הגישור אפשר להגיע להסכמה בכלים מתחום המשא ומתן ולהימנע מהגעה לבתי המשפט שכרוכה בעלויות גבוהות ובזמן ממושך. הגישור היא גישה ששמה לנגד עיניה את העתיד ולא את העבר של הצדדים שבמחלוקת והוא מאפשר להם להגיע לפשרה תוך שמירה על המניעים של כל אחד מהצדדים ליעילות מקסימלית.


קורס גישור שנערך במרכז האקדמי למשפט ולעסקים - היחידה ללימודי חוץ מציע למשתתפים בו לרכוש ידע וכלים מעשיים מתקדמים מתחום פתרון הסכסוכים העסקיים. המסלול מתאפיין בלמידה חוויתית והוא מאפשר לבעלי עסקים ולעובדים להכיר גישות עדכניות דרכן אפשר להביא לפתרון של קונפליקטים ולייעול דפוסי התקשורת.

 


תכנית הלימודים


לאורך הקורס התלמידים מכירים את תהליך הגישור ואת יתרונותיו ולומדים להשתמש בגישור כדי לפתור מחלוקות כצד שלישי, בדגש על העולם העסקי והמסחרי. הם בוחנים סוגי קונפליקטים שעולים בשוק העסקי ואת השורשים שלהם ולומדים על שיטות להתמודדות יעילה איתם, בין היתר באמצעות משא ומתן והקשבה פעילה לצורך חיזוק המודעות ולהעצמתם של שני הצדדים שנתונים במחלוקת.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 60 שעות לימוד. במהלכו התלמידים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובהרצאות פרונטליות וגם בתרגול פרקטי של כלים מעולם הגישור ופתרון הסכסוכים.


נושאי הלימוד


נושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים גם:

 

  • סוגים של קונפליקטים
  • אתיקה בשירותי גישור
  • תוקף משפטי של הגישור
  • סודיות ונייטרליות בגישור
  • מושגים בסיסיים בתחום הגישור    
  • ניהול תיקי גישור
  • סוגי הסדרי גישור
  • צורה ותוכן של הסדר
  • שורשים של קונפליקט    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ שפועלת במרכז האקדמי למשפט ולעסקים אפשר לבחור מבין מבחר של תכניות לימודי תעודה בענפים מבוקשים במשק הישראלי. הקורסים כוללים בין היתר קורס ייעוץ עסקי, קורס הכשרת יועצי משכנתאות, קורס שמאות מקרקעין, קורס מפקח בכיר למניעת ליקויי בנייה, קורס יזמות עסקית ופיתוח עסק, קורס אבטחת איכות ובקרת איכות וקורס פיתוח והכשרת מרצים. דרך תכניות הלימוד השונות וההתנסות המעשית שמשולבת בהן יכולים עובדים במשק לקדם את הקריירה וכן לפנות לעבר ענפים תעסוקתיים חדשים ומבוקשים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בעלי עסקים שברצונם להרחיב את הכלים המקצועיים שבידיהם ולהשתלב בשוק כמגשרים. תנאי הקבלה כוללים גם ראיון אישי.


תעודה


לבוגרים אשר משלימים את הקורס בהצלחה ונוכחים ב - 100% מן המפגשים במהלכו ניתנת תעודת גמר שמוענקת על ידי היחידה ללימודי חוץ ומטעם משרד החינוך למי שעומדים בתנאי זכאות לגמול ההשתלמות.

Whatsapp Whatsapp