קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ - המכללה לעסקים

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

קורס גישור ביחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים


הגשר אל ההסכמה


לאחרונה מתגברת ההבנה בעולם העסקי כי כדי לפתור קונפליקטים אין בהכרח צורך לפנות תמיד לבית המשפט. כאשר ממצים את כל האפשרויות הקיימות ועדיין שני הצדדים אינם מגיעים להסכמה, ניתן לחסוך עלויות וזמן יקר דרך בחירה בתהליך הגישור. בעוד בעבר גישור היה נהוג בעיקר בסכסוכים זוגיים ומשפטיים, היום הוא מקיף מכלול רחב של תחומים, כגון גישור לעסקים, גישור מסחרי וגישור אזרחי. המגשרים הם מומחים שמהווים צד ניטראלי במחלוקת והם מסייעים לשני הצדדים לגבש הסכם מתאים ולהגיע לפתרון היעיל ביותר בהתחשב בנסיבות.


מי שמעוניינים בפתרון אלטרנטיבי של סכסוכים ומחפשים לרכוש כלי חשוב לקריירה יכולים להשתתף בקורס גישור שמציעה היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים. לאורך התכנית ללימודי תעודה התלמידים מקבלים ידע מקיף ומעמיק בתחום הגישור ולומדים כיצד לפתור סכסוכים בשלל תחומים בדרך הפשרה, באופן ששומר על האינטרס של שני הצדדים במחלוקת.


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה לתלמידים כלים לפתרון של מחלוקות כצד ניטרלי בעזרת טכניקות גישור. הם מכירים את תהליך הגישור על שלביו השונים ומתוודעים לסוגים השונים של הסדרי גישור ולתוכנם. כמו כן, הם לומדים להתמודד עם קונפליקטים תוך התחשבות במאפיינים השונים שלהם, לאופן ההתפתחות שלהם ולתגובות הצדדים המסוכסכים. בעזרת הגישור הם בוחנים כיצד אפשר לחזק את הבחירות ואת המודעות של שני הצדדים, כדי להגיע לפתרון יעיל ולהסכמה הדדית. בין היתר הם סוקרים כלים כגון ניהול משא ומתן, הקשבה פעילה וכן כלים ניהוליים מגוונים.


מתכונת הלימוד


במסלול זה נכללות כ - 60 שעות לימוד. הוא כולל לימוד עיוני לצד התנסות חווייתית שמשלבת תרגולים פרקטיים של כישורי הגישור ופתרון הסכסוכים שנלמדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת הקורס:

 

  • סוגי קונפליקטים
  • תחומים בעולם הגישור
  • אתיקה במתן שירותי גישור
  • תוכן וצורה של הסדר גישור
  • תוקף משפטי של הסדר גישור    
  • סוגי הסדרים
  • חיסיון וסודיות
  • ניהול תיק גישור
  • עקרונות הגישור    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים הממוקמת ברחובות מציעה מבחר תכניות ללימודי תעודה שמיועדות לאנשי מקצוע ולמנהלים שרוצים לשכלל את הכלים שבידיהם. דרך התכניות וההתנסות הפרקטית במסגרתן ניתן לקדם את הקריירה או לעבור הסבה לתחום חדש ומבוקש. בין הקורסים שמתקיימים ביחידה נכללים קורס ייעוץ עסקי, קורס שמאות מקרקעין, קורס הכנה למבחני מועצת רואי החשבון, קורס הבטחת איכות וקורס יזמות עסקית ופיתוח עסק.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לבעלי עסקים חופשיים ולבעלי ניסיון בתחומי פתרון הסכסוכים שמעוניינים להשתלב באופן מקצועי בתחום הגישור. תנאי הקבלה לקורס כוללים גם ראיון אישי.


תעודה


הבוגרים שעומדים בכל הדרישות בקורס זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי היחידה ללימודי חוץ ולבוגרים שעומדים בתנאי זכאות לגמול השלמות גם מטעם משרד החינוך. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להיות נוכחים ב - 100 אחוזים מסך השיעורים בקורס.

Whatsapp Whatsapp