קורס שמאות מקרקעין במרכז האקדמי למשפט ולעסקים - היחידה ללימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ רמת גן - שמאות מקרקעין.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שמאות מקרקעין היחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


חוות דעת מהימנה


ענף שמאות המקרקעין מוסדר בחקיקה והוא מתמקד במתן של חוות דעת על נכסים נדל"ן ובהערכת השווי שלהם. כדי לבצע את תפקידם באופן יעיל, השמאים צריכים להיות בקיאים במגוון של ענפים, כגון משפט וכלכלה ולהבין את כוחות השור בתחום ההנדסה והחברה. הם פועלים מול חברות ביטוח, בנקים, חברות נדל"ן קבלנים, יזמים וגופים פרטיים ומוסדיים נוספים. תנופת הבנייה בישראל בימינו מביאה איתה גם לדרישה שהולכת וגוברת לשמאי מקרקעין.


שמאי המקרקעין כפופים לבית דין משמעתי של משרד המשפטים, כדי לקבל את הכשרתם הם צריכים לעבור מספר בחינות והתמחות וכן לשלם אגרה שנתית. רובם חברים בלשכת שמאות המקרקעין. מי שמעוניינים לשדרג את הקריירה ולקבל הסמכה בתחום מבוקש ונדרש במשק יכולים ללמוד בקורס שמאות מקרקעין ביחידה ללימודי חוץ של במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. מסלול זה מתאים לבעלי תואר ראשון BA וכן ניתן לשילוב במהלך הלימודים. הוא מתקיים לפי תכנית הלימודים העדכנית של ועצת שמאי המקרקעין.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מבוססת על שלושה צירים תיאורטיים, בתחומי המשפטים, ההנדסה והכלכלה. במהלכה המשתתפים מקבלים הכנה ממוקדת למבחני מועצת השמאים וכך לומדים לעומק על תחומים כגון דינים, מיסי מקרקעין, תהליכי מדידה ומיפוי ומושגים בכלכלה ובמימון ויישום בתחום המקרקעין בישראל.


מתכונת הלימוד


אורכו של הקורס כשנתיים וחצי והוא כולל חמישה סמסטרים. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע בערבים ובימי שישי לחסרי פטורים בחשבונאות ובכלכלה. זהו מסלול מודולרי והתלמידים יכולים לקבוע את האינטנסיביות של הלמידה בהתאם לצורכיהם. הקורסים נפתחים בשני מועדים לאורך השנה בהתאם למועדים של מבחני מועצת השמאים.


היחידה מציעה תכנית המשולבת עם לימודים לתואר ראשון במסלולים שונים, שמקנים פטור מכמה בחינות של המועצה לשמאות. התכניות הנכללות הן לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי כלכלה ולוגיסטיקה ולימודי כלכלה ובנקאות.


נושאי הלימוד

 

 • ניתוח דוחות כספיים
 • יסודות מיפוי ומדידה
 • מיקרו ומאקרו כלכלה
 • יסודות הנדסה אזרחית
 • גישות בהערכת מקרקעין
 • שימושי מימון בשומת מקרקעין    
 • תכנון ובנייה
 • סטטיסטיקה
 • מיסוי מקרקעין
 • כלכלה עירונית
 • תורת השמאות    
 • ועוד


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל בוגרי לימודי כלכלה, לימודי הנדסה ולימודי משפטים שמעוניינים לשדרג את הקריירה ולקבל הכשרה כשמאי מקרקעין. המסלול מתאים לבוגרי הלימודים וגם למי שמעוניינים לשלב את ההכשרה עוד בזמן לימודי התואר. בוגרי אוניברסיטאות מוכרות יכולים לקבל פטורים מחלק מן המבחנים, לפי החלטת מועצת השמאים.

 


תעודה


כדי לקבל הכשרה כשמאי מקרקעין בישראל, יש לעמוד במספר תנאים. על המועמדים להיות בוגרי תואר BA וכן לסיים תקופה של התמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמכים שמוכרים כמאמנים על ידי מועצת השמאים - היקף ההתמחות כשנה וזה היא כוללת 40 שעות שבועיות או שנתיים ואז נכללות בה 20 שעות התמחות שבועיות. נוסף על כך, על המועמדים להיות מעל גיל 23, להציג תעודת יושר ולעבור בהצלחה 11 מבחנים מוקדמים ו - 3 מבחנים סופיים מטעם מועצת השמאות. מי שעומדים בכל התנאים הללו ובתנאים נוספים של מועצת השמאים יכולים לקבל הכשרת שמאות מקרקעין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

ssssssssss

פורום לימודי נדל``ן

קורס מיסוי לעוסקים בנדל"ן
שיר לביטוב
1 תגובות
קורס איתור נזילות במכרז
מוחמד
1 תגובות
קורס מאתרי נזילות ונזקים
שאול
1 תגובות
התלבטות בנוגע למוסד ללימודי שמאות מקרקעין
ירון
1 תגובות
קורס קריאת תכניות בניין
איציק בן ישי
1 תגובות
קורס מפקח בניה באשקלון
פינטויצחק
1 תגובות
קורס קריאת תכניות בנייה
סטס אברמוב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,079 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp