מלגות המרכז ללימודים אקדמיים - מלגות במל"א

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים במרכז ללימודים אקדמיים - מל"א


סטודנטים במל"א, אילו מלגות מגיעות לכם?


המרכז ללימודים אקדמיים - מל"א - שבאור יהודה מציע לסטודנטים שלו מגוון רחב של מלגות לימוד במטרה לסייע להם בתשלום שכר הלימוד. מלבד המלגות הפנימיות שמציע מוסד הלימוד לסטודנטים מצטיינים ולמשתתפים בפרויקטים חברתיים, הסטודנטים יכולים להיעזר גם במלגות מעמותות, קרנות וגופים חיצוניים שמספקי תמיכה כלכלית.


הנה חלק מהמלגות שמוצעות במל"א המרכז ללימודים אקדמיים:


שימו לב! המלגות עשויות להשתנות מעת לעת, אנו ממליצים לכם לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים בנוגע למלגות.

 

מלגות פנימיות במוסד הלימוד


מלגות הצטיינות: מועמדים ללימודים שלהם נתוני קבלה גבוהים יכולים לקבל מלגות הצטיינות מטעם מל"א. גובהה של המלגה הוא כששכר הלימוד האוניברסיטאי לשנה. היא ניתנת לסטודנטים במסלול בוקר שעוברים ראיון אישי. כל אחד מן המסלולים מציב תנאים ייחודיים נוספים לקבלת המלגות -

 

 

  • לימודי מנהל עסקים במסלול שיווק: נדרש ממוצע בגרות של לפחות 100 או ציון של 650 בפסיכומטרי וממוצע בגרויות של 90 ומעלה

 

  • לימודי מנהל עסקים בהתמחות מימון ובנקאות: ממוצג בגרות 100 ומעלה או פסיכומטרי 650 ובגרות 90 ומעלה. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 85 ומעלה.

 

  • לימודי ניהול משאבי אנוש: בגרות מלאה בממוצע משוקלל 100 ומעלה או בגרות בממוצע 90 ופסיכומטרי 650 ומעלה.

 

  • לימודי פסיכולוגיה: ממוצע בגרות של 100 לפחות או פסיכומטרי 650 ובגרות בממוצע משוקלל 90 ומעלה.

 

  • לימודי מערכות מידע ניהוליות: בגרות בממוצע משוקלל של לפחות 100 או לחלופים ממוצע בגרות של 90 ומעלה ופסיכומטרי 650. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון של 90 ומעלה.

 

  • תואר שני במנהל עסקים: תואר ראשון בממוצע 90 ומעלה בתחומים כחשבונאות, מנהל עסקים או כלכלה.

 

 

מלגה לתושבי אור יהודה: מוסד הלימוד מעניק לסטודנטים תושבי אור יהודה מלגות לימודים ייעודיות. יש להציג את כתובת המגורים בעיר בספח תעודת הזהות כאחד התנאים לקבלת המלגה.


מלגת מעורבות חברתית: היחידה למעורבות חברתית מציעה לסטודנטים לקבל מלגות בתמורה לפעילות התנדבותית בפרויקטים של היחידה. מי שעומדים בדרישות הפעילות החברתית מקבלים הכרה בנ"ז וכן מלגת סיוע בהיקף של כ - 6,000 שקלים.


מלגת סיוע סוציו אקונומי: סטודנטים שלהם קשיים סוציו אקונומיים יכולים לקבל מלגות סיוע בגובה של עד 5,000 שקלים. הסטודנטים נדרשים לקחת חלק בפעילות התנדבותית למען הקהילה כתנאי לקבלת מלגה זו, בהיקף שנקבע על ידי ועדת מוסד הלימוד.


מלגות מטעם גופים חיצוניים


מלגת פרויקט פר"ח: מלגת פר"ח ניתנת לסטודנטים שמשתתפים בפרויקט חונכות ובו הם מסייעים לתלמידים בלימודיהם. גובהה של המלגה הוא כ - 4,562 שקלים לשנה.


מלגת אימפקט: מלגה ללוחמים ולתומכי לחימה שגובהה כ - 4,000 דולרים לשנת לימוד. מלגת אימפקט ניתנת לחיילים משוחררים עד ארבע שנים מיום השחרור והיא מסייעת במימון שכר הלימוד לכל אורך הלימודים, עד פרק זמן של ארבע שנים. כדי לקבלה, הסטודנטים צריכים לקח חלק בהתנדבות קהילתית בהיקף של כ - 130 שעות ולשמור על קשר עם התורמים דרך מכתבים.


פרויקט סחל"ב: מלגת פרויקט סחל"ב מוצעת לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות התנדבותית בגנים ובבתי ספר. גובהה של המלגה מגיע עד 60% משכר הלימוד השנתי האוניברסיטאי. יש צורך להשתתף בפעילות במוסדות החינוך בהיקף של כ - 4 שעות מדי שבוע. תהליך הקבלה למלגה כולל מפגש מיון ופגישת שיבוץ עם מנחה.


מלגת קרן הישג: מלגה לחיילים משוחררים שקיבלו הכשרה כחיילים בודדים במהלך השירות. מלגת הישג כוללת מימון של שכר הלימוד לתואר הראשון ומעניקה גם תמיכה להוצאות הקיום של הסטודנטים.


מלגת המנהל לסטודנטים עולים: זוהי מלגה לסטודנטים עולים שניתנת על ידי המשרד לקליטת עלייה. היא ניתנת לעולים מאתיופיה, מקווקז ומבוכרה. במסגרת התנאים לקבלת המלגה יש צורך לקחת חלק בפעילות התנדבותית.


מלגות מפעל הפיס: מלגות מפעל הפיס ניתנות לחיילים משוחררים שמערך הלוחם ותומכי לחימה, שלומדים לתואר ראשון. גובהה של מלגה זו מגיע עד 10,00 שקלים לשנה והיא מחייבת השתתפות בפעילות התנדבותית.


מלגת היאס: זוהי מלגה לסטודנטים עולים חדשים שעלו החל משנת 2004. סטודנטים עולים מאתיופיה יכולים לקבל את המלגה אם עלו החל משנת 1990. בין היתר מובאים בחשבון מצב כלכלי, פעילות חברתית והצטיינות בלימודים. גובה המלגה עד 2,500 דולרים.

 

מידע נוסף על המרכז ללימודים אקדמיים

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp