הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - הסבה להוראת פיזיקה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה באוניברסיטת תל-אביב


מביאים את הלב להוראת הפיזיקה


מערכת החינוך שואפת לאחרונה לקדם ולעודד צעירים רבים יותר לפנות ללימוד מקצועות ריאליים. כך גם עולה הביקוש למורים איכותיים שיכולים להעביר את אהבת המדעים לדור הצעיר. במערכת החינוך של היום מאמינים כי אקדמאים שצברו ניסיון בתחומי המחקר והתעשייה ומעוניינים לשנות את כיוון הקריירה יכולים לתרום רבות מהידע שברשותם ולשמש מורים מרתקים לפיזיקה בבתי הספר.


אוניברסיטת תל-אביב עורכת תכנית הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה, זהו מסלול שמכשיר אקדמאים לשמש מורים לפיזיקה בבתי ספר על יסודיים. התכנית מציעה לאקדמאים מענפי המדעים והטכנולוגיה לרכוש כלים חינוכיים רבים ובמקביל לפתח את הידע שלהם על מחקר מדעי חינוכי. בעזרת תעודת ההוראה שמקבלים הבוגרים הם יכולים להשתלב בבתי ספר ובהמשך דרכם גם להתקדם למשרות רכזות מקצוע, הנחייה של מורים וכן פיתוח והערכה של תכניות לימוד בפיזיקה, שמטרה לקדם את פני המקצוע.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים, המועמדים לומדים על היבטים רבים ומגוונים של הוראת המדעים והוראת הפיזיקה בפרט, לרבות הפן המחקרי, היישומי והתיאורטי של התחום. הם רוכשים ידע על תהליכי הוראה ולמידה ובוחנים גישות להוראתם של תלמידים מצטיינים מחד ותלמידים מתקשים מאידך. כמו כן, הם דנים בטכניקות לשילוב טכנולוגיות למידה מתקדמות ואמצעי מחשוב כדי לסייע להפוך את ההוראה בכיתה לאינטראקטיבית ומעשירה יותר עבור התלמידים.


מתכונת הלימוד


תכנית הסבת האקדמאים להוראה נמשכת כשנתיים, ישנה אפשרות לרכז אותה לשנה אחת בלבד לפי הרקע הקודם. שיעורים מרוכזים ביומיים במהלך השבוע, כמו כן ביום שבועי אחד מתקיימת התנסות מעשית בבתי ספר על יסודיים במהלכה מתרגלים את כישורי הוראת הפיזיקה. ההתנסות המעשית נערכת בליווי של מורה מאמן וכוללת בין היתר צפייה בשיעורים, הוראה בכיתות והשתתפות בפעילויות של בית הספר.


נושאי הלימוד

 

  • מתודיקה להוראת פיזיקה
  • היבט רגשי בלמידה
  • הוראת מדעים בעידן ממוחשב
  • מטכנולוגיה לפדגוגיה
  • רמה קוגניטיבי והוראת מדעים
  • תפישת מושגים מדעיים    
  • למידה מדעית המשלבת כימיה ופיזיקה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה להכשרה בהוראה באוניברסיטה מציעה תכניות נוספות להכשרת אקדמאים להוראת מקצועות המדעים. אלה כוללות הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת להוראת מדעי החיים, הסבת להוראת מדעי המחשב והסבה להוראת טכנולוגיה. ניתן גם ללמוד בתכניות הסבה למקצועות הומניים כגון הסבה להוראת אנגלית, הסבה להוראת אמנות, הסבה להוראת מוזיקה, הסבה להוראת היסטוריה, הסבה לחינוך מיוחד ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי פיזיקה ומקצועות ריאליים קרובים, כגון לימודי כימיה, לימודי גיאופיזיקה, לימודי מדעים פלנטריים ולימודי הנדסה שממוצע הציונים שלהם בתואר הראשון הוא לפחות 70. התכנית מקבלת גם סטודנטים בשנתם השנייה לפחות בתכניות לימודים לתואר ראשון במקצועות המדעים שמציגים ממוצע ציונים של לפחות 75. למועמדים אלה הזכאות לתעודת ההוראה היא לסיום הלימודים לאחר ארבע שנים לכל היותר מתחילת הלימודים בתכנית ההסבה.


תעודה


הבוגרים שעומדים בכל התנאים מקבלים תעודת הוראה בפיזיקה לבית הספר העל יסודי מטעם אוניברסיטת תל-אביב. כדי לקבל את הרישיון לעסוק בהוראה על ידי משרד החינוך הם צריכים להשלים את שנת ההתמחות (סטאז' בהוראה).** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp