קורס חשבים ומנהלי כספים ביחידה ללימודי חוץ - המכללה לעסקים

היחידה ללימודי חוץ - התאגדות העסקים הקטנים

אהבת? שתף ב:

קורס חשבים ומנהלי כספים ביחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים


הכלים הפיננסיים שבונים הצלחה


לחשבים ולמנהלי הכספים של ארגונים יש חשיבות רבה לתפקוד ולרווחיות של החברה, ניתן לומר שהם משמשים סמכות מקצועית למנהלי החברה, שמסייעת להם לקבל החלטות בענפי הפיננסים, המשפט, פיתוח כוח האדם ובניית התכנית האסטרטגית. תפקיד מפתח זה מתמקד בעיקר בפעילות הפיננסית השוטפת של הארגון ושואף לייעל אותה עד כמה שניתן. הזירה העסקית של היום היא דינמית ותחרותית במיוחד וכך מנהלי הכספים נדרשים להתמודד עם תנאי חוסר ודאות, להתגבר על משברים ולהחזיק בסל של כלים פרטיים ותיאורטיים שיכול לסייע להם לבצע את תפקידם כהלכה.


היחידה ללימודי חוץ של המכללה לעסקים מציעה קורס מנהלי כספים וחשבים, שמקנה למשתתפים בו כלים יישומיים חשובים דרכם ניתן לקדם ארגונים עסקיים לעבר היעדים שבשגרת העבודה. דרך היכולות שהם לומדים בקורס הבוגרים יכולים להגיב באופן מהיר ויעיל יותר להזדמנויות עסקיות, לקבל החלטות נבונות יותר ולנהל באופן בטוח יותר את תהליכי בניית האסטרטגיה הפיננסית. המסלול מתקיים בשיתוף עם בית הספר לפיננסים BDO, הוא נלמד בשלוחת רחובות של המכללה לעסקים.

 


תכנית הלימודים


לאורך תכנית זו המשתתפים רוכשים מיומנויות פרקטיות ותיאורטיות לניהול כספים ולומדים בהרחבה על ענפים כגון ניתוח פיננסי, מימון ומערכות מידע. במקביל הם בונים יכולות ניהוליות מתקדמות שחיוניות לתפקידם של מנהלי הכספים בארגון. כמו כן, הם מכירים תקינה חשבונאית וסוקרים היבטים משפטיים שנוגעים לתפקיד. בהמשך הם דנים בטכניקות מתקדמות לגבייה ולניהול של כספים ונכסים פיננסיים, בין היתר בעזרת כלים דיגיטליים ומערכות מידע מתקדמות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 40 שעות לימוד, כמו כן הוא כולל עוד כ - 40 שעות שמוקדשות לביצוע של פרקטיקום יישומי, בו המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את הכלים הנלמדים בתחומי הכספים.


נושאי הלימוד

 

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ עורכת מבחר תכניות להכשרה מקצועית שמותאמות לדרישות העדכניות בשוק העבודה הישראלי. בין תכניות הלימוד שאפשר למצוא במכללה אפשר למנות קורס שמאות מקרקעין, קורס יועצים עסקיים, קורס ייעוץ משכנתאות וקורס לפיתוח ולהכשרת מרצים.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה בין היתר לכלכלנים, לגזברים, ליועצי מס, לרואי חשבון ולבעלי תפקידים נוספים בארגונים פיננסיים גדולים וקטנים שמחפשים דרך לקידום מקצועי. היא מיועדת לעובדים בכירים ולמנהלים בענפי חשבות השכר, שברצונם להתקדם לתפקיד מנהל כספים במסגרת הארגונים שלהם.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הדרישות לאורך הקורס, עומדים בכל המטלות הדרושות ונוכחים בלפחות 80 אחוזים מן המפגשים יכולים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי חטיבת היועצים העסקיים של התאגדות העסקים הקטנים ועל ידי היחידה ללימודי חוץ.