לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעים > תכנית מצטיינים בכימיה

לימודי כימיה למצטיינים


מחפש/ת מידע על לימודים? תכנית מצטיינים בכימיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
פיזיקה
ביולוגיה
חקלאות
לימודי גנטיקה
כימיה
לימודי מתמטיקה
מדעי החיים
מדעי הסביבה
מקצועות ההנדסה
ביוטכנולוגיה
 
 
לימודי סטטיסטיקה
מדעי הים
מדעי התזונה
לימודי ביוטכנולוגיה ימית
לימודי ביואינפורמטיקה
תואר שני במדעים מדוייקים
תואר B.Sc
לימודי מתמטיקה שימושית
פסיכולוגיה ומדעי החיים
תנאי קבלה - מדעי החיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תכנית למצטיינים בכימיה - תכנית מצטיינים חד חוגית בכימיה לתואר ראשון


לעמוד בחזית המחקר


מדע הכימיה עומד מאחורי פריצות דרך משמעותיות רבות במדע ובתעשייה בשנים האחרונות. הכימאים, שמתמקדים בעבודתם בחומר ובתכונות הרבות והשונות שלו, חוקרים מבחר אדיר של סוגיות, מפיתוחים אלקטרוניים שמשתמשים במולקולות מורכבות ועד לגילוי תרכובות חדשות לתרופות מצילות חיים.


תעשיית הכימיה היא בין התעשיות הגדולות והרווחיות בארץ וגם בעולם והיא רק הולכת ומשתכללת, מה שיוצר ביקוש רב לכימאים סקרנים, מקוריים ואיכותיים. מי שמעוניינים להוביל את מהפכת הכימיה ולהשתלב במחקרים פורצי דרך יכולים לקבל כלים רבים בתכנית מצטיינים בכימיה. זהו מסלול לימודים למצטיינים, שמאפשר לבעלי הישגים גבוהים בתחומי המדע לרכוש כלים מתקדמים מחזית המדע של היום.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לסטודנטים מצטיינים, בעלי עניין בעולם המדעים, אשר מכוונים לקריירה מחקרית בתחום הכימיה ובענפים משיקים כגון תחום הפארמה, ביוטכנולוגיה או ננו טכנולוגיה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים למצטיינים מאפשרת לסטודנטים להעמיק בשלל הענפים של תחום הכימיה, כגון כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה ביולוגית וכימיה תרופתית. כמו כן, הם מתוודעים לענפי מדע המשיקים לכימיה ובוחנים את נקודות ההשקה בינה לבין תחומים כגון פיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה ואלקטרוניקה. לאורך הלימודים הם בונים מיומנויות מחקריות ובוחנים סוגיות מתקדמות מעולם המדע, כגון תגובות בין חומרים, פיתוח של תרופות ומוצרים ותהליכים המתרחשים בטבע.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים. קיימים גם מסלולים ישירים לתואר שני, אשר מאפשרים לסיים תואר ראשון ושני בפרק זמן שבין ארבע שנים לארבע שנים וחצי.


במהלך תכנית זו הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה מתוך לימודי כימיה וגם בקורסים ייעודיים של תכנית המצטיינים. הם לוקחים חלק במגוון של פרויקטים מחקריים מעשיים ובעבודה במעבדות מחקריות. הם גם מקבלים סיוע וליווי מצד חוקרים ואנשי סגל שמסייעים להם בקידום המחקר שלהם.


במקרים רבים, סטודנטים במסלול המצטיינים זכאים לקבל מלגות לימוד. מלגות המצטיינים ניתנות בדרך כלל עם הקבלה ללימודים, או בשנים מתקדמות יותר כאשר מגיעים להישגים משמעותיים בלימודים.

 


נושאי הלימוד

 

 • פענוח מבנה מולקולרי
 • ננו טכנולוגיה
 • כימיה אנליטית וכללית
 • מדע החומרים
 • מיומנויות מחקר בכימיה
 • קשרים בכימיה
 • טכנולוגיה אלקטרוכימית
 • כימיה תרופתית
 • שימוש בלייזרים במחקר
 • ביוכימיה של התא
 • שיטות מתמטיות בכימיה
 • כימיה בביו רפואה    
 • אינטראקציה של חומר ואור    
 • ועוד


תנאי קבלה


בחלק מהמוסדות אפשר להתקבל לתכנית המצטיינים כבר בעת ההרשמה ללימודים, ואילו באחרים היא פתוחה בפני סטודנטים בשנים מתקדמות יותר ללימודים (לרוב השנה השנייה). כאשר הקבלה נעשית בעת ההרשמה, מתקבלים מועמדים מצטיינים במיוחד שלהם ציון סכם גבוה, בדרך כלל מעל 680 (תלוי במוסד הלימודים). ישנם מקרים בהם אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרות גבוה באופן מיוחד. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות ובבגרות בכימיה ברמת 5 יחידות או במקצוע מדעי נוסף.


כאשר התכנית מוצעת לסטודנטים בשנים מתקדמות, מתקבלים אליה בעלי ממוצע ציונים גבוה בשנים א ו - ב, של 90 ומעלה, אשר נמצאים במקומות הראשונים במחזור הלימודים שלהם. בדרך כלל הסטודנטים גם צריכים למצוא מנחה לעבודת המחקר שלהם כאחד מתנאי הקבלה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית מוענק תואר ראשון B.Sc. בכימיה. חלק ממוסדות הלימוד מציינים את ההשתתפות בתכנית המצוינים על גבי גיליון הציונים והתואר. בוגרי מסלולים ישירים לתואר שני זכאים גם לקבל תואר שני M.Sc. בתום הלימודים ועם השלמת התזה.


מוסדות

 

 

 • הטכניון (חיפה) - בטכניון מוצע מסלול להמשך ישיר לתואר שני, תכנית מצוינים זו באה לעודד סקרנות ויצירתיות וכך מאפשרת לסטודנטים שבה לבנות לעצמם מערכת בהתאמה אישית לפי תחומי העניין המדעי שלהם ולהיעזר בחוקרי הטכניון ובמעבדותיו.

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - מציעה את תכנית "דקלים" לסטודנטים מצטיינים במקצועות מדעי החיים, המאפשרת להם מסלול ישיר לתואר שני שניתן לסיים תוך 9 סמסטרים רצופים. מלבד לימודי כימיה, תכנית זו פתוחה גם לסטודנטים ללימודי מדעי המחשב, לימודי פיזיקה, לימודי גיאולוגיה וסביבה ולימודי מדעי החיים. בפקולטה למדעי הטבע פועלת גם תכנית בשם "אשלים" שמתאימה למועמדים ללימודים עם הישגים גבוהים במיוחד.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים) - באוניברסיטה פועלת תכנית המצטיינים בכימיה "אתגר", ששמה לה למטרה לחשוף סטודנטים מצטיינים למחקר המתקדם שמתרחש באוניברסיטה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות וכוללים מעבדות, סמינרים ופרויקטים ייחודיים.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב - באוניברסיטת תל-אביב נלמדת תכנית חד חוגית בכימיה למצטיינים שאורכה שלוש שנים ששמה דגש על היבטים מחקריים על תחום הכימיה. התכנית מאפשרת להשתתף בקורסי בחירה מחקריים כבר בשנה השנייה ולקבל כלים שמסייעים להמשך ללימודים מתקדמים.
רוצה לדעת יותר על תכנית מצטיינים בכימיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תכנית מצטיינים בכימיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תכנית מצטיינים בכימיה

חוות דעת של סטודנטים: מדעים (300 חוות דעת)
התקבלו 300 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
יהודית,האוניברסיטה הפתוחה, מדעים ומדעי המחשב – האוניברסיטה הפתוחה, 16/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שאפשר ללמוד מהבית ולא צריך להגיע ללימודים. מאד נח, אך מצריך משמעת עצמית חזקה מאד!

על הקמפוס
אני לא מגיע לקמפוס אלא לומדת אונליין כך ששאלה זו אינה רלוונטית עבורי
ענבר,האוניברסיטה העברית בירושלים, לימודי פיזיקה - האוניברסיטה העברית, 14/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המרחב הציבורי מטופח ושופע צמחים, המרצים משוחחים אתנו בגובה העיניים ומאד זמינים לשאלות בשעות קבלה, אחרי שעורים ובדואר אלקטרוני. הסטודנטים נחמדים לאללה. גם תמיד מוצאים כיתה ריקה ללמוד בה בשקט.

על הקמפוס
האוניברסיטה העברית, קמפוס גבעת רם הוא מקום שמוקדש לדעת. לאנשים שעובדים כאן אכפת קודם כל מהאמת ומחשיפת האמת, וזה ניכר באופן שבו הם מדברים אתנו. זה אולי נכון גם בהר הצופים, אבל המפגש שלי שם הוא בעיקר עם פילוסופים, אז להגיד שהם עסוקים באמת ובחשיפתה זו הגבלה קונספטואלית.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים
פורום לימודי מדעים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי ביולוגיה - תנאי קבלה
כמה מרוויח ביולוג בישראל?
כמה מרוויח כימאי בישראל?
כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?
לימודי תואר ראשון בביוכימיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעים
אוניברסיטת חיפה
רופין - מדעי הים
מכון טכנולוגי חולון
המרכז האקדמי רופין
מכללת תל חי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תכנית מצטיינים בכימיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד מדעים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD