רוצה פרטים על תכנית מצטיינים בכימיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כימיה למצטיינים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תכנית מצטיינים בכימיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית למצטיינים בכימיה - תכנית מצטיינים חד חוגית בכימיה לתואר ראשון


לעמוד בחזית המחקר


מדע הכימיה עומד מאחורי פריצות דרך משמעותיות רבות במדע ובתעשייה בשנים האחרונות. הכימאים, שמתמקדים בעבודתם בחומר ובתכונות הרבות והשונות שלו, חוקרים מבחר אדיר של סוגיות, מפיתוחים אלקטרוניים שמשתמשים במולקולות מורכבות ועד לגילוי תרכובות חדשות לתרופות מצילות חיים.


תעשיית הכימיה היא בין התעשיות הגדולות והרווחיות בארץ וגם בעולם והיא רק הולכת ומשתכללת, מה שיוצר ביקוש רב לכימאים סקרנים, מקוריים ואיכותיים. מי שמעוניינים להוביל את מהפכת הכימיה ולהשתלב במחקרים פורצי דרך יכולים לקבל כלים רבים בתכנית מצטיינים בכימיה. זהו מסלול לימודים למצטיינים, שמאפשר לבעלי הישגים גבוהים בתחומי המדע לרכוש כלים מתקדמים מחזית המדע של היום.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לסטודנטים מצטיינים, בעלי עניין בעולם המדעים, אשר מכוונים לקריירה מחקרית בתחום הכימיה ובענפים משיקים כגון תחום הפארמה, ביוטכנולוגיה או ננו טכנולוגיה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים למצטיינים מאפשרת לסטודנטים להעמיק בשלל הענפים של תחום הכימיה, כגון כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, כימיה ביולוגית וכימיה תרופתית. כמו כן, הם מתוודעים לענפי מדע המשיקים לכימיה ובוחנים את נקודות ההשקה בינה לבין תחומים כגון פיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה ואלקטרוניקה. לאורך הלימודים הם בונים מיומנויות מחקריות ובוחנים סוגיות מתקדמות מעולם המדע, כגון תגובות בין חומרים, פיתוח של תרופות ומוצרים ותהליכים המתרחשים בטבע.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים. קיימים גם מסלולים ישירים לתואר שני, אשר מאפשרים לסיים תואר ראשון ושני בפרק זמן שבין ארבע שנים לארבע שנים וחצי.


במהלך תכנית זו הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה מתוך לימודי כימיה וגם בקורסים ייעודיים של תכנית המצטיינים. הם לוקחים חלק במגוון של פרויקטים מחקריים מעשיים ובעבודה במעבדות מחקריות. הם גם מקבלים סיוע וליווי מצד חוקרים ואנשי סגל שמסייעים להם בקידום המחקר שלהם.


במקרים רבים, סטודנטים במסלול המצטיינים זכאים לקבל מלגות לימוד. מלגות המצטיינים ניתנות בדרך כלל עם הקבלה ללימודים, או בשנים מתקדמות יותר כאשר מגיעים להישגים משמעותיים בלימודים.

 


נושאי הלימוד

 

 • פענוח מבנה מולקולרי
 • ננו טכנולוגיה
 • כימיה אנליטית וכללית
 • מדע החומרים
 • מיומנויות מחקר בכימיה
 • קשרים בכימיה
 • טכנולוגיה אלקטרוכימית
 • כימיה תרופתית
 • שימוש בלייזרים במחקר
 • ביוכימיה של התא
 • שיטות מתמטיות בכימיה
 • כימיה בביו רפואה    
 • אינטראקציה של חומר ואור    
 • ועוד


תנאי קבלה


בחלק מהמוסדות אפשר להתקבל לתכנית המצטיינים כבר בעת ההרשמה ללימודים, ואילו באחרים היא פתוחה בפני סטודנטים בשנים מתקדמות יותר ללימודים (לרוב השנה השנייה). כאשר הקבלה נעשית בעת ההרשמה, מתקבלים מועמדים מצטיינים במיוחד שלהם ציון סכם גבוה, בדרך כלל מעל 680 (תלוי במוסד הלימודים). ישנם מקרים בהם אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרות גבוה באופן מיוחד. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות ובבגרות בכימיה ברמת 5 יחידות או במקצוע מדעי נוסף.


כאשר התכנית מוצעת לסטודנטים בשנים מתקדמות, מתקבלים אליה בעלי ממוצע ציונים גבוה בשנים א ו - ב, של 90 ומעלה, אשר נמצאים במקומות הראשונים במחזור הלימודים שלהם. בדרך כלל הסטודנטים גם צריכים למצוא מנחה לעבודת המחקר שלהם כאחד מתנאי הקבלה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית מוענק תואר ראשון B.Sc. בכימיה. חלק ממוסדות הלימוד מציינים את ההשתתפות בתכנית המצוינים על גבי גיליון הציונים והתואר. בוגרי מסלולים ישירים לתואר שני זכאים גם לקבל תואר שני M.Sc. בתום הלימודים ועם השלמת התזה.


מוסדות

 

 

 • הטכניון (חיפה) - בטכניון מוצע מסלול להמשך ישיר לתואר שני, תכנית מצוינים זו באה לעודד סקרנות ויצירתיות וכך מאפשרת לסטודנטים שבה לבנות לעצמם מערכת בהתאמה אישית לפי תחומי העניין המדעי שלהם ולהיעזר בחוקרי הטכניון ובמעבדותיו.

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) - מציעה את תכנית "דקלים" לסטודנטים מצטיינים במקצועות מדעי החיים, המאפשרת להם מסלול ישיר לתואר שני שניתן לסיים תוך 9 סמסטרים רצופים. מלבד לימודי כימיה, תכנית זו פתוחה גם לסטודנטים ללימודי מדעי המחשב, לימודי פיזיקה, לימודי גיאולוגיה וסביבה ולימודי מדעי החיים. בפקולטה למדעי הטבע פועלת גם תכנית בשם "אשלים" שמתאימה למועמדים ללימודים עם הישגים גבוהים במיוחד.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים) - באוניברסיטה פועלת תכנית המצטיינים בכימיה "אתגר", ששמה לה למטרה לחשוף סטודנטים מצטיינים למחקר המתקדם שמתרחש באוניברסיטה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות וכוללים מעבדות, סמינרים ופרויקטים ייחודיים.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב - באוניברסיטת תל-אביב נלמדת תכנית חד חוגית בכימיה למצטיינים שאורכה שלוש שנים ששמה דגש על היבטים מחקריים על תחום הכימיה. התכנית מאפשרת להשתתף בקורסי בחירה מחקריים כבר בשנה השנייה ולקבל כלים שמסייעים להמשך ללימודים מתקדמים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תכנית מצטיינים בכימיה?

רוצה לדעת יותר על תכנית מצטיינים בכימיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תכנית מצטיינים בכימיה

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 392 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp