לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות במערכות ייצור בתל חי הנדסאים בצפון


יוצרים תעשייה טובה יותר


לרשותם של ארגונים ומפעלים בתעשייה של היום עומדות טכנולוגיות מתקדמות ביותר, אותה משלבים בשלבים השונים של תהליך הייצור. כדי לנהל את מערכות הייצור באופן נבון, חסכוני ורווחי יש צורך ליצור שילוב נכון בין התשתית הטכנולוגית לבין העובדים המפעילים אותה. בתהליך זה משתלבים אנשים, מכשור, שיטות תיאורטיות, חומרים והון כלכלי שעליהם לפעול יחד כדי להפיק את המוצר או השירות הטוב ביותר שניתן.


מי שמהווים חולייה חשובה בשרשרת הייצור הם הנדסאי תעשייה וניהול, ששותפים לתהליכי התכנון, הניהול העסקי, העבודה בשטח והבקרה השוטפת של המפעל או החברה. בתל חי הנדסאים ניתן ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור. תכנית ההתמחות מכשירה את הסטודנטים להשתלבות בתחומי התכנון, השיפור והתפעול של מערכו מורכבות במגזרי תעשייה רבים ושונים. הם יכולים להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים ציבוריים ופרטיים בענפי הנדסת הייצור וניהול הייצור.

 


תכנית הלימודים


זוהי מגמת התמחות מתוך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול. הסטודנטים במגמה זו מתחילים ומתוודעים לענפי בסיס כגון מתמטיקה, שרטוט וחקר הביצועים וממשיכים ולומדים על היבטים שונים בתורות הארגון וניהולו. לאחר מכן, הם דנים בהרחבה על תחום ניהול הייצור, על טכנולוגיות ממוחשבות לייעול ולשיפור תהליכי הייצור וכן על שיטות לניהול ולתכן מפעלים. נוסף על כך, הם רוכשים כלים מתחומים משיקים כגון מערכות מידע, שיווק, תכנות ותמחיר, שחיוניים לעבודתם של מהנדסי תעשייה וניהול.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול יום הוא כשנתיים. ניתן ללמוד גם במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי שאורכו הוא שלוש שנים. הסטודנטים בתכנית לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסיורים לימודיים ובניתוח של מקרי בוחן מהתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • התנהגות ארגונית
  • ייצור בסיוע מחשב
  • מימון וניתוח כדאיות
  • תכן הנדסי ודיווח טכני
  • גליונות חישוב אלקטרוניים    
  • ניהול אחזקה
  • הנדסת שיטות
  • תכנות מערכות
  • תכן מערך מפעל    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית מציעה מסלול התמחות נוסף במסגרת התכנית לתעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות איכות. במוסד הלימוד פועלות עוד שלל תכניות ללימודי הנדסאי, אלה כוללות לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה ולימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה בהתמחות ביו רפואית. כמו כן ישנה תכנית מכינה טכנולוגית להנדסאים.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית צריכים להציג תעודת בגרות מלאה ובה ציון חיובי (עובר) בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות. ניתן להתקבל גם על סמך תעודת בוגר מכינה טכנולוגית להנדסאים לפי דרישות מה"ט. חיילים משוחררים יכולים לקבל עד 90 אחוזי מימון משכר הלימוד לפי חוק החיילים המשוחררים, עד לתקופה של חמש שנים מיום השחרור.


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים במגמה ניתנת דיפלומת "הנדסאי תעשייה וניהול - מערכות ייצור" על ידי משרד המסחר והתעשייה, תל חי הנדסאים ומה"ט.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון
Whatsapp Whatsapp