לימודי כלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - כלכלה וסטטיסטיקה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב - מסלול לימודים דו חוגי


ניתוח ומידע בדרך לרווחים


כיצד מתכננים מדיניות פיננסית? איך מקבלים החלטות על סוגיות כלכליות כמו לקיחת הלוואות או השקעות? וכיצד אפשר לחזות שינויים במשק ולהתכונן אליהם? במסגרת עבודתם כלכלנים משתמשים ביישומי רבים מעולם הסטטיסטיקה, לצורך איסוף, עיבוד וניתוח של מידע כלכלי.


מהפכת המידע מגבירה את הצורך בידע סטטיסטי בעולם הפיננסי, כאשר כלים מתקדמים מעולם הסטטיסטיקה יכולים לנתח ולחזות תהליכים ושינויים בזמן מהיר ביותר וביעילות רבה מאי פעם. מי שמתעניינים הם בעולם הכלכלה והן בסטטיסטיקה יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי כלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב. מסלול זה מקנה ידע משולב בתחום הפיננסי וביישומים סטטיסטיים ומעניק לבוגריו כלים להשתלבות בשלל מסגרות פיננסיות, מחקריות וממשלתיות. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם באקדמיה לתארים מתקדמים בתחומי הכלכלה והמדעים המדויקים (לעיתים יש צורך בהשלמות).


תכנית הלימודים


לימודי כלכלה מעניקים לסטודנטים כלים לזיהוי ולניתוח של תמורות ובעיות בעולם הפיננסי. הם רוכשים מיומנויות תיאורטיות ויישומיות שנוגעות לפירמות, למשרדים ממשלתיים ולמשקי בית. כמו כן, הם לומדים כיצד להשתמש בכלים הכלכליים שבידיהם כדי לחזות מגמות ותרחישים בשוק הישראלי והגלובלי.


במהלך לימודי סטטיסטיקה וחקר הביצועים לומדים על גישות חדשניות רבות לניתוח מידע. הם שמים דגש על כוחו של המחשוב בעולם הנתונים של היום וליכולות של הטכנולוגיה להתמודד עם כמויות המידע האדירות ששוטפות את המשק. הם גם משלבים עיסוק בתחומי ידע נוספים כגון מדעי המחשב, ניהול, הנדסה ומתמטיקה. דרך הדיון המשותף בשני תחומי הידע הסטודנטים יכולים לפתח דרכים חדשניות ויצירתיות לטיפול במידע כלכלי ולניתוח התהליכים שנובעים ממנו.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים כאמור במסלול דו חוגי, הוא נפרש על פני כשלוש שנים. הסטודנטים בתכנית זו משתתפים בקורסי חובה ובחירה משני החוגים וגם לוקחים חלק במספר סמינרים.


נושאי הלימוד

 

 • ארגונים תעשייתיים
 • תכנון ניסויים
 • ויזואליזציה של נתונים
 • תכנות לינארי
 • רגולציה מיקרו כלכלית
 • מדיניות כלכלית
 • פיקוח והגבלים עסקיים
 • חישוב סטטיסטי
 • החלטה בתנאי אי ודאות
 • למידה סטטיסטית    
 • כלכלה מוניטרית בישראל    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


את לימודי הכלכלה באוניברסיטת תל-אביב ניתן לשלב בעוד מסגרות דו חוגיות כגון לימודי כלכלה ומדעי המדינה, לימודי כלכלה ומזרח אסיה ותואר ראשון בתקשורת וכלכלה. כמו כן מתקיימים מסלולים מובנים כגון לימודי מדעי המחשב וכלכלה, לימודי כלכלה וניהול ולימודי חשבונאות וכלכלה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית, יש צורך בציון התאמה של לפחות 615, בציון פסיכומטרי של 620 ומעלה ובתעודת בגרות מלאה. על המועמדים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 לפחות, בעלי 4 יחידות לימוד במתמטיקה צריכים לעבור בחינת סיווג. האוניברסיטה שמה דגש על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. למועמדים שאינם עומדים בדרישות מציע מוסד הלימוד קורסי השלמה שונים, שמתקיימים לרוב בחודשי הקיץ.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות הנדרשים במהלך התכנית מוענק תואר ראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי כלכלה
הבדל בין מסלול חד חוגי בכלכלה למסלול מורחב בכלכלה
יוסי
ללא תגובה
לימודי השלמה לתואר שני בכלכלה לבוגר מנהל עסקים
רון
1 תגובות
התלבטות אם לעשות תואר שני בכלכלה
אילן
1 תגובות
השלמת תואר ראשון בכלכלה לבוגר מתמטיקה
אורי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי אנגלית ללימודי כלכלה
אלינור
1 תגובות
תפקיד כלכלן עמלות סוכנים
גל
1 תגובות
תכנית תואר ראשון ושני בכלכלה
שרה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp