הסבת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה לעל יסודי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר העל יסודי במכללה האקדמית לחינוך דוד ילין


מדריכים לדור העתיד


עולם החינוך הוא בין התחומים המאתגרים אך המספקים במשק. בדומה לחברה שלנו, גם מערכת ההוראה היא דינמית במיוחד ושואפת לעמוד בהתפתחויות הרבות והתכופות שעוברות על צעירים בימינו. דבר זה ניכר במיוחד אצל בני נוער, שבאמצעות הטכנולוגיה חשופים לידע אינסופי ובינלאומי.


במכללה האקדמית דוד ילין אפשר למצוא תכנית הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי, אשר מעניקה תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי, לכיתות ז - י. אקדמאים בוגרי תארים מתקדמים יכולים לקבל הכשרה ללמד גם בתיכון. באמצעות הכלים שנרכשים בתכנית הסבת האקדמאים יכולים האקדמאים לתרגם את הידע שצברו באקדמיה ובשוק העבודה ולממש את תחושת השליחות שבהם כמורים לבני ובנות נוער בבתי הספר.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה להסבה להוראה רוכשים מיומנויות חינוכיות שמותאמות במיוחד לפעילות בבית הספר העל יסודי ולהוראת בני נוער. הם שמים דגש על המפגש בין המורים לתלמידיהם ועל הוראה של אוכלוסיות מגוונות ומורכבות. דרך הדיון בשיטות פדגוגיות שונות הם בונים לעצמם זהות מקצועית כאנשי הוראה ובמקביל הם מפתחים מיומנויות להוראת תחום הדעת שלהם (או תחום אחר) בבתי ספר על יסודיים.


הסטודנטים במסלול ההסבה לעל יסודי יכולים לבחור מבין מגוון של תחומי התמחות, לקבלת תעודת ההוראה ולקביעת תחום הלימוד שלהם בהמשך הדרך כמורים. בין התכניות להתמחות שניתן לבחור בהן לשכבת גיל זו נכללים הוראת אנגלית, הוראת מתמטיקה ופיזיקה, הוראת אמנויות, הוראת תקשורת והוראת מדעי הטבע.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא כשנתיים ומתכונתם נקבעת אישית לכל אחד מן האקדמאים שמשתתפים בה לפי הרקע הלימודי הקודם והצורכים האישיים. ברוב המקרים שואפים להתאים את המתכונת לצורכיהם של אנשים עובדים. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסמינרים וגם בהתנסות מעשית בהוראה שבה מתרגלים את הכלים החינוכיים בשטח, בכיתות בבתי ספר על יסודיים.


נושאי הלימוד

 

 • גיוון שיטות הוראה
 • משאבי למידה
 • מחקר כמותי בחינוך
 • תרבות נעורים
 • הוראה ללקויי למידה
 • מחשבת החינוך
 • העצמה לאנשי הוראה
 • חינוך וניהול כיתה    
 • פסיכולוגיה של החינוך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת דוד ילין שבירושלים פועלת זה למעלה ממאה שנים. היא מציעה שלל מסלולים נוספים להסבת אקדמאים להוראה, לשכבות גיל כגון הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך והסבת אקדמאים להוראת בבית הספר היסודי וכן תכניות כגון הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד והסבת אקדמאים לחינוך האנתרופוסופי. בד בבד מוצעות תכניות הרחבת הסמכה למורים שמעוניינים ללמד תחום ידע נוסף בבית הספר.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה להסבת אקדמאים, יש צורך בתואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 75 ממוסד מוכר. מי שהם בוגרי לימודי מדעי הטבע יכולים להתקבל על סמך ציון של 70 ומעלה בתואר הראשון. מי שמעוניינים ללמד בתיכונים צריכים להיות בעלי תואר שני או שלישי ולעמוד בדרישות נוספות של המכללה.


תעודה


בוגרי התכנית זכאים לקבל תעודת הוראה בתחום אחד או בשני תחומי התמחות, בהתאם למסלול הנבחר. את הרישיון להוראה מקבלים מטעם משרד החינוך לאחר השלמת כל החובות הנדרשים מטעמו, לרבות שנת הסטאז' בהוראה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

לימודי הרבולוגיה - מוסדות מומלצים
אלכסנדר ברנשטיין
1 תגובות
יעוץ לימודים או קורס
מזלי בלאיש
1 תגובות
תארים כפולים הכוללים אנגלית
טלי מקוביצקי
1 תגובות
לימודי שף בריאות וייעוץ תזונה
רחל
2 תגובות
התלבטות בין תחומי לימוד מדעיים לטייס
יוסי
1 תגובות
מדעי החברה או מדעי ההתנהגות
אילה
1 תגובות
מה ההבדל בין לימודים אקדמאיים ללימודי מקצוע?
נעמה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp