לימודי כלכלה ומתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - כלכלה ומתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה ומתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב - מסלול דו חוגי


חישובים מתקדמים ותנודות שוק


בין תחומי המתמטיקה והכלכלה מתקיים קשר הדוק. חוקרים משתמשים בתיאוריות מתמטיות כדי להסביר שינויים בשוק, פעולות של גופים ותהליכים קצרים וארוכי טווח. בשוק העבודה היום יש דרישה מרובה לכלכלנים בעלי כישורי חשיבה מתמטיים מפותחים לצד הידע בתיאוריה הפיננסית.


מי שמתעניינים בעולם הפיננסי ובמתמטיקה יכולים ללמוד בתכנית ללימודי כלכלה ומתמטיקה באוניברסיטת תל-אביב. מדובר בתכנית דו חוגית שמשלבת בין החוג לכלכלה לבין לימודי המתמטיקה שבפקולטה למדעים מדויקים והיא מאפשרת לתלמידיה להעמיק בשני העולמות ובקשר שביניהם. דרך העיסוק בשני תחומי הידע הסטודנטים יכולים לבחון תהליכים כלכליים בעין מתמטית ולהבין את מה שמסתתר מאחורי מגמות ושינויים שעוברים על המשק. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים שונים במשק, במגזר הפיננסי, וכן להמשיך לתואר שני במתמטיקה או בכלכלה.


תכנית הלימודים


לימודי המתמטיקה חושפים את הסטודנטים לשיטות זיהוי וניתוח של תהליכים כלכליים ולפתרון של בעיות כלכליות במשק. הם לומדים על היבטים של כלכלת פירמות ומשקי בית ועל סוגיות תיאורטיות ויישומיות כאחד, דרכן אפשר גם לחזות מגמות פיננסיות בעתיד.


במסגרת לימודי המתמטיקה, הסטודנטים מתוודעים לשלל תחומי מחקר. אלה כוללים בין היתר גיאומטריה, קומבינטוריקה, תורת המספרים, למידת מכונה, אנליזה וראייה ממוחשבת. דרך העיסוק בתחומים המתמטיים השונים הם גם מפתחים את יכולות הניתוח והחשיבה האנליטית שלהם.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים בתכנית דו חוגית זו הוא שלוש שנים. במהלך התכנית הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה משני חוגי הלימוד, וכן בסמינריונים ובתרגילים מעשיים שמאפשרים לדון בסוגיות מתקדמות. סטודנטים מצטיינים יכולים לזכות במלגות מטעם האוניברסיטה.


נושאי הלימוד


נושאים שנלמדים במסגרת התכנית כוללים:

 

 • רגולציה מיקרו כלכלית
 • שוקי המט"ח
 • משחקים לא שיתופיים
 • אקונומטריקה
 • פיקוח והגבלים עסקיים
 • תורת הקבוצות
 • מדיניות כלכלית בישראל
 • כלכלה מתמטית    
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


החוג לכלכלה של האוניברסיטה מאפשר שילובים דו חוגיים נוספים, כגון לימודי כלכלה וסטטיסטיקה, לימודי כלכלה ומדעי המחשב, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומשפטים ולימודי כלכלה וניהול. את לימודי המתמטיקה ניתן לשלב עם חוגים נוספים כגון לימודי מתמטיקה וחשבונאות, לימודי מתמטיקה ופיזיקה ולימודי מתמטיקה, מדעי המחשב וסטטיסטיקה וחקר הביצועים. מוצעות גם תכניות בהם משלבים מתמטיקה עם שתי חטיבות - בפסיכולוגיה, בפילוסופיה או בכלכלה. קיימות גם תכניות רבות לתארים מתקדמים אליהן הבוגרים יכולים להמשיך.


תנאי קבלה


למסלול הדו חוגי במתמטיקה וכלכלה יש צורך בציון התאמה של לפחות 650. האוניברסיטה שמה דגש על ההישגים בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. כמו כן, על המועמדים להציג ציון של לפחות 80 בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד. למועמדים שלא עומדים בדרישות יש אפשרות לעבור מכינה קדם אקדמית או קורסי השלמה שונים.

 


תעודה


תואר ראשון BA בכלכלה ובמתמטיקה ניתן לבוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם, על ידי אוניברסיטת תל-אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי כלכלה

התלבטות בין התמחויות בתואר בכלכלה
שי
1 תגובות
כלכלה בהתמחות לוגיסטיקה או שוק ההון?
שי
1 תגובות
חשבונאות או כלכלה ומנהל?
יאיר
1 תגובות
מה רמת המתמטיקה בתואר בחשבונאות וכלכלה?
ניר
1 תגובות
לימודי המשך פרקטיים בכלכלה
אלעד
1 תגובות
תעסוקה בסיום תואר בכלכלה
ירון
1 תגובות
תואר שני במנהל עסקים או כלכלה יישומית
גיל
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp