תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת בן גוריון אילת

בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בקמפוס אילת באוניברסיטת בן גוריון


מביאים את האיכות למגזר הציבורי


הזירה הפוליטית לעולם לא קופאת על שמריה ומתרחשים בה כל העת שינויים שמותאמים לתמורות חברתיות וכלכליות שעוברות על המשק. בעלי תפקידים בכירים בסקטור הציבורי צריכים להחזיק בסל נרחב מאוד של מיומנויות כדי להביא את הארגונים שלהם לצמיחה ולשגשוג, כל זאת תוך שמירה על עקרונות האתיקה והימנעות מניגוד עניינים.


קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון עורך תכנית לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, שמתקיימת כחלק מן הפקולטה לניהול של קמפוס באר שבע. מסלול זה שם דגש על כלים ניהוליים ועל נקודות ההשקה בין המגזר העסקי והמגזר הציבורי. דרך המיומנויות הכלכליות והניהוליות שנלמדות והעקרונות במנהל הציבורי הבוגרים יכולים לקבל יתרון בתחרות לתפקידים בכירים במגזר המוניציפאלי והציבורי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התואר השני מעמיקים בסוגיות מרכזיות בתחומי קבלת ההחלטות, הניהול וניתוח המדיניות הציבורית. הם מקבלים כלים לחשיבה מערכתית ותיאורטית שיכולות לסייע לניהול מיטבי של ארגונים בסקטור הציבורי ולפיתוח תכניות הכרחיות פרקטיות. כמו כן, הם לומדים כיצד לנתח סוגיות על סדר היום לפי כלים מן המחקר הניהולי, הכלכלי ובענף המדיניות הציבורית.


הקמפוס מאפשר לסטודנטים לשלב בתואר גם תכניות ללימודי תעודה. אלה כוללות קורס דירקטורים, שמתאים לבוגרי קורס ניהול כספים ודיווח לדירקטורים, ומאפשר להם להשלים שעות לקבלת הדיפלומה; וקורס גישור שמעניק מיומנויות מקצועיות ותעודת מגשרים.


מתכונת הלימוד


תכנית זו מתקיימת במסלול ללא תזה שמרוכז בשנה אקדמית אחת, שכוללת שלושה סמסטרים כולל סמסטר קיץ. שיעורים מתקיימים במהלך יום ורבע שמהלך השבוע, יום שבועי מלא אחד משעות הבוקר ועד הערב, וקורס נוסף ביום שלמחרת. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובסמינר מחקרי שמאפשר להם לבחון לעומק סוגיות שונות במנהל הציבורי.


נושאי הלימוד

 

 • הערכת מדיניות ציבורית
 • שוק העבודה
 • פוליטיקה וממשל בישראל
 • שווקים לא תחרותיים
 • שווקים לא תחרותיים ורגולציה
 • מחקר במנהל הציבורי
 • אתיקה ואחריות במגזר הציבורי
 • מנהיגות וצוותי עבודה
 • התנהגות ארגונית בסקטור הציבורי
 • מדיניות כלכלית יישומית    
 • דיווח כספי לדירקטורים וניהול כספים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון הוא חלק בלתי נפרד מן האוניברסיטה, התכניות זהות ברובן לנלמדות בקמפוס בבאר שבע והן כוללות את אותם המרצים ומעניקות את אותן דיפלומות לבוגרים. לומדים בו סטודנטים רבים שאינם תושבי אילת, לצד תושבי המקום. בקמפוס אפשר ללמוד בתכניות נוספות לתואר שני, כגון תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, תואר שני במזרחנות, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במנהל ומדיניות החינוך ותואר שני בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לתואר שני במנהל ציבורי, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בכל תחום, בממוצע ציונים של 80 ומעלה. כמו כן, הם צריכים להציג רמת פטור אוניברסיטאי בשפה האנגלית כשפה זרה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית ניתן תואר שני MA במנהל ומדיניות ציבורית מטעם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. בוגרים שעומדים בתנאים הנדרשים יכולים גם לקבל תעודת מגשרים ותעודת דירקטורים.

עוד מסלולי לימוד - בן גוריון קמפוס אילת

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp