קורס בודקי מעליות ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכניון לימודי חוץ - בודקי מעליות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בודקי מעליות בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולים נוספים של היחידה ללימודי המשך בטכניון לחצו כאן


קריירה שתרים אתכם גבוה


בדיקות למעליות הן פעולה חשוב ביותר ולפי ההגדרה בחוק חייבים לבצע אותן בכל חצי שנה כדי לוודא את תקינות המעלית ולאתר תקלות שונות. את הבדיקות מורשים לבצע רק מהנדסים או הנדסאים שהם בעלי רישיון "בודק מעליות מוסמך" מטעם משרד העבודה.


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון אפשר ללמוד בקורס בודקי מעליות, תכנית שמטרתה להכשיר לקראת בחינות ההסמכה לבודק מעליות מוסמך של משרד העבודה. הקורס מאושר על ידי משרד העבודה לפי נוסח חדש לפקודת הבטיחות בעבודה 1970 ולפי נוהל הסמכה ונוהל עבודה בעדכון האחרון של בודקים מוסמכים למתקני לחץ וכלי הרמה. הקורס מתקיים בקמפוס שרונה של היחידה בתל אביב.

 
תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מקבלים את כל הכלים הנדרשים לבודקי מעליות מבחינה עיוני ומעשית. הם לומדים על סוגיות בתחומי החשמל, החומרים והפיזיקה ומתוודעים לנהלי בטיחות ולעקרונות תפעול של סוגי מעליות שונים ולשיטות לתיקון תקלות במעליות. כמו כן, הם מתרגלים תהליכי בדיקת מעליות כפי שאלה נהוגים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


המסלול נפרש על פני כחצי שנה, הוא כולל 311 שעות לימוד אקדמיות. שיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, באחד מימי השבוע אחר הצהריים ובימי שישי. הקורס משלב הם ביקורים מקצועיים במפעל לייצור כבלים ואצל יצרני מעליות וכן תרגול קבוצתי של בדיקת מעליות חדשות וישנות.


נושאי הלימוד

 

 • תאונות במעליות
 • אישור תיק מעלית
 • פיקוד ובקרה במעליות
 • תכנון מעלית לפי ייעוד
 • קריאת סרטוטי יצרן מעליות
 • נהלי מפע"ר ואתיקה מקצועית    
 • שיטות הנעה
 • חוקי בטיחות
 • פלדות וריתוך
 • ניתוח תקלות
 • מכונות חשמל    
 • ועוד


סגל הוראה


המנהלים האקדמיים של הקורס הם מהנדס מכונות ובודק מעליות מוסמך בעלי ותק של יותר מ - 35 שנים כבודק מוסמך ובחברות מעליות; ומהנדס ובודק בתחום הדרגנועים והמעליות שהוא גם בודק מוסמך למכונות ואביזרי הרמה מנוסה. סגל המרצים כולל מהנדסי תכנון מעליות, בודקים מנוסים, מפקחי עבודה ועוד.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל מהנדסי חשמל ומהנדסי מכונות שברשותם 5 שנים לפחות של ניסיון מקצועי ורשומים בפנקס המהנדסים. כמו כן מתקבלים הנדסאי מכונות והנדסאי חשמל רשומים שברשותם ניסיון של לפחות 10 שנים. כמו כן, המועמדים צריכים תקופת ניסיון בתחום של ההסמכה המבוקשת, עבור מהנדסים בהיקף של שנתיים ומעלה ועבור הנדסאים 4 שנים לפחות. ניסיון זה יכול להיות בייצור, באחזקה ובתכנון של מתקנים מתחום המעליות וכן השתתפות בקורס ביצוע בדיקות כלים (עבור מהנדסים 100 מעליות ולהנדסאים 200 מעליות).


המועמדים לקורס נדרשים להציג הצהרה על היעדר ניגוד עניינים בתפקידים ובעיסוק, הצהרת ויתור סודיות רפואית והצהרת בריאות מטעם רופאים תעסוקתיים. כחלק מתנאי הקבלה, הם צריכים לעבור בחינות כניסה במתמטיקה ובסטטיקה אותם יש לעבור בציון של לפחות 70. כמו כן, מתקיים ראיון מול ועדת קבלה, שהיא הגורם המוסמך לקבלת המועמדים.

 


תעודה


בתום התכנית ולאחר מעבר של מבחן מסכם וביצוע של לפחות 20% מההתמחות מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הטכניון. יש להיות נוכחים ב - 80 אחוזים לפחות מסך השיעורים ולהשתתף בלימודים המעשיים.


לאחר עמידה בכל הדרישות בקורס ניתן לגשת לבחינת הסמכה בעל פה שנערכת על ידי מפקח העבודה הראשי בפני ועדת בוחנים. הועדה בוחנת את השלמת הלימודים ואת השלמת הדרישות. לאחר קבלת המלצות של הבוחנים מפקח העבודה הראשי מסמיך את המועמדים כבודקים מוסכים, הסמכה זו ניתנת לתקופה של עד חמש שנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp