תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות קידום בריאות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תל אביב - תואר שני בקידום בריאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בבריאות הציבור במסלול התמחות קידום בריאות באוניברסיטת תל-אביב


למען חברה בריאה יותר


אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני אנשי רפואה ובריאות היום הוא ההתמודדות עם התגברות המחלות הכרוניות ומצבים נוספים כגון תחלואה מוגברת והשמנה. תחום קידום הבריאות מתמקד באיזון שבין הבריאות הגופנית לבריאות הרגשית והנפשית, במטרה לשפר את איכות החיים של הציבור. דרך שינוי דפוסי התנהגות, הגברה של מודעות ויצירה של סביבה תומכת להרגלים הבריאים ניתן להטמיע ולעודד פעילות בריאה יותר בקרב האוכלוסיה. ניתן לעשות זאת דרך התוויה של מדיניות עירונית ולאומית, עידוד פעילות ספורטיבית ותזונה בריאה יותר ועיגון של חקיקה ותשתיות פיזיות.


בתואר השני בבריאות הציבור וקידום בריאות באוניברסיטת תל-אביב, מסלול במסגרת תואר שני בבריאות הציבור, יכולים העוסקים בתחומי הבריאות והמעוניינים להשתלב בהם לרכוש כלים לפיתוח של תכניות מחקר וקידום בריאות בקהילה. הבוגרים יכולים להשתלב כמקדמי בריאות בשלל מסגרות כגון קופות חולים, בתי ספר, מועצות מקומיות, משטרת ישראל וצה"ל.


תכנית הלימודים


הסטודנטים לתואר שני מקבלים כלים רפואיים שונים שמטרתם להכשיר אותם כדור הבא של מקדמי הבריאות. הם לומדים על מושגים מרכזיים בתחום הבריאות והחולי ומתוודעים לגישות מחקריות שונות בתחום ולתיאוריות שנוגעות לאפידמיולוגיה, לביו סטטיסטיקה ולמניעת תחלואה. בהמשך, הם דנים בדרכים לפיתוח ולקידום של מדיניות ופרויקטים לקידום הבריאות בקרב אוכלוסיות מגוונות בקהילה.


מתכונת הלימוד


היקף תכנית זו כשנתיים והיא נלמדת במסלול עיוני או בתכנית מחקרית (עם תזה) לבחירת הסטודנטים. הם לוקחים חלק בשיעורי בחירה וחובה תיאורטיים וגם בסמינריונים בהם הם דנים בסוגיות שונות בבריאות הציבור.


נושאי הלימוד

 

 • צמצום פערים בבריאות
 • ביג דאטה ברפואה
 • התמודדות עם השמנת יתר
 • בריאות האם והילד
 • שיטות מחקר באפידמיולוגיה
 • פתולוגיה של מחלות
 • קידום בריאות נפשית ורוחנית
 • אתיקה במחקר רפואי
 • ניהול פרויקטים בקידום בריאות
 • משפט ובריאות הציבור    
 • היבטים פסיכו סוציאליים בבריאות    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש מסלול זה ניצבת חוקרת בעלת תואר דוקטור בבריאות הציבור, שמחקריה מתמקדים במניעת נזקי עישון בקהילה. היא חברה במועצה לאומית למניעת עישון ובעבר הייתה חברה במועצה לקידום בריאות.


על מוסד הלימוד


במסגרת התכנית למוסמך בבריאות הציבור ניתן לבחור גם במסלול לרפואה קהילתית, במסלול ניהול מערכות בריאות או במסלול ייחודי לסטודנטים לרפואה. כמו כן, האוניברסיטה מציעה תכניות כגון תואר שני בבריאות בתעסוקה, תואר שני ברפואה מונעת ואפידמיולוגיה ותואר שני בביו סטטיסטיקה. קיימת גם תכנית למנהלים לתואר שני בניהול מצבי אסון וחירום.


תנאי קבלה


תכנית קידום הבריאות מתאימה הן בעלי רקע בתחום הרפואה, כגון רופאים, אחיות ועובדי מנהל רפואי, והן לבוגרי תחומים אחרים כגון פסיכולוגיה, מדעי החיים, סוציולוגיה, חינוך ועבודה סוציאלית. כדי להתקבל יש צורך בממוצע 80 ומעלה בתואר הראשון. כמו כן יש לעבור ראיון אישי. מי שאין בידיהם ניסיון ברפואה או מדעי החיים נדרשים גם להשלמות.

 


תעודה


תואר שני מוסמך אוניברסיטה בבריאות הציבור במסלול קידום בריאות MPH ניתן לבוגרים שעומדים בכל הדרישות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp