הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה להוראת פיזיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית לחינוך דוד ילין


מהתעשייה אל הכיתה


מספר בני הנוער שניגשים לבגרות בפיזיקה בבית הספר התיכון הולך ועולה בשנים האחרונות. זאת כחלק מתכנית של משרד החינוך לעידוד ההשכלה המדעית ולהגדלת מספר הלומדים במגמות הפיזיקה. ידע בפיזיקה הוא חשוב לא רק לקבלת תעודת בגרות איכותית, אלא להקניה של כלים וחוקים מדעיים וטכנולוגיים שיכולים לסייע לתלמידים בעתיד, במסגרת השירות הצבאי וגם באקדמיה.


בתכנית להסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללת דוד ילין שואפים לאפשר לאקדמאים מתחום המדעים והפיזיקה בפרט לקבל את הכלים להשפיע על דור העתיד במדינה. המסלול מכשיר את משתתפיו לשמש מורים לפיזיקה בבתי ספר על יסודיים והוא מיועד למי שצברו ניסיון בתעשייה ומחפשים לעבור הסבת אקדמאים לעולם ההוראה ולתרום שם מניסיונם. המסלול מתקיים בשיתוף עם "קרן טראמפ", גוף שמקדם את הוראת המדעים והלמידה בתחום בארץ.

 


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים להוראה שמה דגש על פיתוח יכולות היוזמה והמנהיגות של מורים להוראת פיזיקה. במהלכה האקדמאים מטפלים את יכולות ההוראה שלהם ולומדים כיצד לקדם שינוי בהוראת פיזיקה בבתי הספר בישראל. הם דנים במיומנויות לאבחון של מעד היכולות של תלמידי הכיתה וכך להתאים את ההוראה לסגנונות ולקצב למידה ולצורכים של התלמידים. הם גם סוקרים סוגיות שונות בעולם החינוך ורוכשים כלים דידקטיים שמאפשרים להם לתרגם את הידע והניסיון שלהם בתעשייה לשיעורים מרתקים בבית הספר.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כשנה אחת. השיעורים מתקיימים במתכונת גמישה שמאפשרת שילוב עבודה עם ההכשרה. מפגשים נערכים יומיים במהלך השבוע. באחד הימים לומדים בקורסים בקמפוס המכללה, בעיקר בקורסים עיוניים בתחום החינוך. חלק מן הקורסים מתקיימים באופן מקוון. ביום השבועי הנוסף מתקיימים לימודים מעשיים בבתי הספר המאמנים. במהלך ההתנסות האקדמאים לוקחים חלק באימוני הוראה, בצפייה מודרכת במורים בכיתות ובהשתתפות בקורסים ייעודיים בהוראת פיזיקה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית דוד ילין שבירושלים פועלות עוד תכניות נוספות להכשרת אקדמאים להוראה. אלה כוללות מסלולים וחוגים שונים, כגון הכשרת אקדמאים לחינוך יסודי, הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הכשרת אקדמאים להוראת אמנויות והכשרת אקדמאים לחינוך בגישת וולדורף (חינוך אנתרופוסופי). במוסד הלימודים ישנן עוד תכניות להכשרת מקצועית למורים, שמאפשרות לאנשי ההוראה לצבור כלים חדשים לקידום העשייה החינוכית שלהם ולשדרוג הקריירה. כמו כן, אפשר ללמוד בתכניות לתואר שני בתחום החינוך או בתרפיות שונות.

 


תנאי קבלה


יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון בתחומים מדעיים שונים, שבמסגרת התואר הראשון למדו בקורסים רבים בתחום הפיזיקה. ממוצע הציונים הנדרש הוא מעל 75. כל המועמדים עוברים ראיון קבלה בו בוחנים את ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


תעודת הוראה בפיזיקה ניתנת לבוגרים שמשלימים את כל החובות בתכנית. הבוגרים יכולים להיקלט כמורים לפיזיקה בבתי ספר על יסודיים, המכללה מעודדת את ההיקלטות באזור ירושלים, לשם הרחבה של מגמות קיימות והקמת מגמות חדשות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

לימודי הרבולוגיה - מוסדות מומלצים
אלכסנדר ברנשטיין
1 תגובות
יעוץ לימודים או קורס
מזלי בלאיש
1 תגובות
תארים כפולים הכוללים אנגלית
טלי מקוביצקי
1 תגובות
לימודי שף בריאות וייעוץ תזונה
רחל
2 תגובות
התלבטות בין תחומי לימוד מדעיים לטייס
יוסי
1 תגובות
מדעי החברה או מדעי ההתנהגות
אילה
1 תגובות
מה ההבדל בין לימודים אקדמאיים ללימודי מקצוע?
נעמה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp