תואר שני בלקויות למידה במכללת תלפיות לדתיים בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - תואר שני בלקויות למידה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלקויות למידה לדתיים במכללה האקדמית תלפיות בחולון


עומדים בפני האתגרים


אחד מכל עשרה תלמידים במערכת החינוך מתמודד עם לקות למידה מסוג כלשהו. לקויות הלמידה לא מפשיעות רק על היכולת להבין את החומר הנלמד בשיעור, אלא גם משליכות על היבטים חברתיים, רגשיים ואישיים של הילדים ובני הנוער שמתמודדים עמן. בכולם של המורים וצוות בית הספר לסייע לתלמידים אלה ולאפשר להם לגבש ביטחון ולבנות את היכולות האישיות למרות הקושי.


במכללת תלפיות מתקיימת תכנית לתואר שני בלקויות למידה. מסלול זה בא להכשיר מורים להובלת תכניות התערבות דינמיות שמותאמות לילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. המסלול מותאם במיוחד לסטודנטים מהמגזר הדתי והוא מתייחס בתכניו גם לסוגיות ייחודיות לחינוך הממלכתי דתי בישראל.

 


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני בחינוך במסלול זה שמה דגש על חיזוק עמדה של הכלה כלפי תלמידים עם לקות למידה במערכת החינוך. במסלול רוכשים תפיסות ותיאוריות שונות ולומדים איך ליישם את גישות התערבות דינמיות בפועל בכיתה, כדי להתמודד עם היבטים חברתיים, רגשיים ולימודיים עמם מתמודדים תלמידים עם הפרעת קשב או לקות למידה, תוך שהם שמים דגש על החברה הדתית והחינוך הדתי.


כמו כן, הם מתוודעים גם לגורמים מחוץ לבית הספר ששותפים לתהליך החינוכי ובוחנים כיצד ניתן ליצור שיתופי פעולה כדי לקדם את יכולות התלמידים שלהם. נוסף על כך, הם בונים מיומנויות מחקריות ואקדמיות שיכולות לפתח את המחקר של היום בנוגע ללקויות למידה.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית הוא כשנתיים, שיעורים מתקיימים ביום מרוכז אחד בשבוע משעות הבוקר ועד הערב. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה עיוניים, בסמינריונים בתחום לקויות הלמידה ובפרקטיקום בשטח בו הם מתנסים בתכנון וביישום של התערבויות חינוכיות. זוהי תכנית ללא תזה בה כותבים עבודת גמר.

 


נושאי הלימוד

 

 • ליקויי למידה במתמטיקה
 • שפה לקויה ותקינה
 • התערבות מותאמת בקריאה
 • הפרעות קשב וריכוז
 • התערבות לפיתוח כשרי חשיבה
 • פסיכומוטוריקה וטיפול
 • הכלת תלמידים עם לקות למידה
 • אתיקה בחינוך המיוחד
 • הערכה דינמית של יכולת למידה
 • מבוגרים עם לקות למידה    
 • הוראת יהדות לילדים עם לקות למידה    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומד פסיכולוג קליני בעל תואר פרופסור, שמומחה בענף האבחון הדינמי של יכולות למידה ובתכניות לימוד לפיתוח חשיבה אצל ילדים וצעירים.


על מוסד הלימוד


מכללת תלפיות עורכת תכניות נוספות לתואר שני בחינוך, בהן תואר שני בחינוך לגיל הרך ותואר שני בהוראת אנגלית (במסלול אנגלית כשפה בין לאומית). נוסף על כך, מורים ואנשי הוראה יכולים ללמוד במגוון של מסלולי הכשרה מקצועית שמתקיימים במכללה, וכך לפתח את הקריירה שלהם. קמפוס המכללה נמצא בחולון.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדי הוראה בוגרי לימודי חינוך מיוחד בציון של לפחות 85, שבידיהם תעודת הוראה וותק של לפחות שלוש שנים בעבודת הוראה. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי תחומים משיקים כגון לימודי ריפוי בעיסוק או לימודי פסיכולוגיה שברשותם תעודת הוראה, לאחר ביצוע השלמות מתאימות.


במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להציג גם ציון פטור בשפה האנגלית ולעבור מבחן ידע באנגלית של המכללה. הם צריכים גם לעבור ראיון בפני ועדת קבלה ובו להציג שני מכתבי המלצה.


תעודה


תואר שני בלקויות למידה מטעם המכללה האקדמית תלפיות מוענק לבוגרים שעומדים בכל התנאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp