רוצה פרטים על תנאי קבלה - הנדסה ביו רפואית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה הנדסה ביו רפואית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - הנדסה ביו רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה להנדסה ביו רפואית


רוצים להתקבל ללימודי ביו רפואה?


תחום ההנדסה הביו רפואית מחבר בין עולמות ההנדסה והרפואה ומשתמש בידע זה כדי לפתח טכנולוגיות ופתרונות חדשניים שיכולים לשפר את איכות החיים של חולים. צנתורים, קוצבי לב, מכשירי הדמיה ואולטרסאונד ואפילו איברים מושתלים הם רב חלק מהפיתוחים הרבים שהולידה תעשיית ההנדסה הביו רפואית.


היום, התחום הוא חלק בלתי נפרד מהמערך הטיפולי והרפואי וגם מהמחקר הרפואי. העלייה ברמת החיים והתקדמות התעשייה יוצרות ביקוש אדיר היום למהנדסים ביו רפואיים ואפשר פראות כי הם מבוקשים במגוון של חברות וסטארט אפים. כך עולה גם הביקוש ללימודי הנדסה ביו רפואית במוסדות הלימוד.


תנאי הקבלה ללימודים אלה, בדומה לתנאי הקבלה להנדסה, מורכבים לרוב מתעודת בגרות מלאה בממוצע גבוה (שכוללת מקצועות ריאליים ומתמטיים) וכן ציון פסיכומטרי גבוה. רוב המוסדות שמים דגש על "ציון פסיכומטרי בדגש הנדסה", או "סכם הנדסה", כלומר ציון התאמה שמעניק חשיבות גדולה יותר לחלק הכמותי בפסיכומטרי. חלק מהמוסדות מציעים מכינות או קורסי השלמה למועמדים שלא עומדים בסף הקבלה.

 

במסגרת תנאי הקבלה, מתאפשרים במקרים מסוימים מסלולי קבלה חלופיים. אחד מהם הוא לימודי הנדסה ביו רפואית ללא פסיכומטרי. מסלול זה מיועד בעיקר לבעלי ממוצע בגרות גבוה במיוחד, המשתנה ממוסד למוסד, וציונים גבוהים בבגרויות במקצועות כמותיים.

 


הנה תנאי הקבלה הדרושים ללימודי הנדסה ביו רפואית במוסדות הלימוד השונים:


לתשומת לבך, תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות הישר למוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה. כל המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


אוניברסיטת תל-אביב


כדי להתקבל ללימודי הנדסה ביו רפואית באוניברסיטת תל-אביב, יש צורך בציון התאמה הנדסה של לפחות 655. ציון הפסיכומטרי הכללי הדרוש לקבלה הוא 600 ומעלה. כמו כן, יש צורך בציון של לפחות 75 בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד או ציון של 85 ומעלה ברמת 4 יחידות ובחינת סיווג במתמטיקה.


נדרש גם ציון במקצוע ריאלי נוסף בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות יש צורך בציון 70 לפחות וברמת 4 יחידות ציון של 80 ומעלה. המקצועות הריאליים כוללים בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה או בגרות בביולוגיה ברמת 5 יחידות בציון 80. מי שאין ברשותם בגרות בפיזיקה צריכים לעבור בחינת סיווג.


יכולים להתקבל גם מועמדים שברשותם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר שממוצע הציונים שבו 85 ומעלה. מועמדים אלה צריכים גם להציג תעודת בגרות מלאה ובה בגרות בפיזיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד בציון של לפחות 70.


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסה ביו רפואית באוניברסיטת בן גוריון יכולים להתקבל על פי ציון התאמה בדגש הנדסה של לפחות 525, וכן יש צורך בציון פסיכומטרי כללי רב תחומי של 550 ומעלה. בתהליך הקבלה יש העדפה למועמדים שלהם ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה, בבגרות בפיזיקה ובבגרויות במקצועות הנדסיים ומדעיים נוספים.


הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


ללימודי הנדסה ביו רפואית בטכניון יכולים להתקבל מועמדים שברשותם ציון סכם של לפחות 87. סכם הוא ציון ממוצע המחושב לפי נוסחה פנימית של הטכניון, שמשקללת את ממוצע הבגרויות עם הפסיכומטרי. כך למשל, לפי ציון הסכם הנ"ל, יכולים להתקבל מועמדים שלהם ממוצע בגרות של 101 וציון של 740 בפסיכומטרי; מועמדים שברשותם ציון פסיכומטרי 680 יכולים להתקבל לפי ממוצע בגרות 112 ומעלה.


בטכניון מקבלים גם מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית להנדסה ולמדעים באוניברסיטאות. אצל מועמדים אלה, הציון במכינה מחליף את ממוצע הבגרויות ומשוקלל יחד עם הציון בפסיכומטרי.

 

אוניברסיטת בר אילן


לימודים במגמת ביו הנדסה מתקיימים במסגרת לימודי הנדסת חשמל באוניברסיטת בר אילן, כמסלול התמחות שבו הסטודנטים יכולים לבחור. כדי להתקבל ללימודי הנדסה ביו רפואית באוניברסיטת בר אילן, על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות:

 

  • פסיכומטרי 650 ומעלה
  • בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 85 ומעלה
  • בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 85 ומעלה
  • רכיב כמותי בפסיכומטרי - 130 ומעלה
  • חסרי פיזיקה - נדרשים למכינה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - הנדסה ביו רפואית?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - הנדסה ביו רפואית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תנאי קבלה - הנדסה ביו רפואית
Whatsapp Whatsapp