לימודי ספרות עברית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

לימודים בחוג לספרות עברית באוניברסיטת אריאל בשומרון


אוניברסיטת אריאל מפעילה את החוג לספרות עברית, אשר מכשיר את בוגרים למגוון של אפשרויות תעסוקה, בין היתר בכתיבה לאמצעי התקשורת ולעיתונות, בהוצאות לאור, בכתיבה יוצרת, בעריכה לשונית ובמחקר אקדמי שעוסק בהיסטוריה של הספרות. כמו כן, ניתן להשתלב בתחום הוראה הספרות במערכת החינוך לאחר השלמת תעודת הוראה, במקביל ללימודים בחוג.

 

ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת ספרות


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בחוג לספרות עברית הסטודנטים רוכשים ידע רב בספרות עם ישראל לדורותיו. הם שמים דגש על ערכי זהות לאומיים, חברתיים ואישיים. דרך שלל קורסים שנלמדים בחוג, הם נחשפים לנושאים כגון ספרות עברית חדשה, ספרות ההשכלה העברית, סופרים עכשוויים וחדשים, סיפורת ישראלית מראשית המאה העשרים ואחת, יצירתו של ש"י עגנון, שירת ימי הביניים ושירי יהודה הלוי, שירה עברית בספרד המוסלמית, ספרות עממית וסיפורי עם, סיפורי המדרש ונושאים רבים נוספים.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בחוג לספרות עברית הוא כשלוש שנים. בפני הסטודנטים עומדת אפשרות לשלב סדנאות כתיבה יוצרת בשירה ובפרוזה במסגרת לימודיהם.


את הלימודים בחוג אפשר לשלב עם מגוון של מחלקות וחוגים נוספים באוניברסיטה, במסגרת מסלול לימודים דו חוגי. בין השילובים המומלצים, סטודנטים יכולים לשלב בין לימודים בחוג לספרות עברית לבין לימודים בחוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, דרך שילוב זה הם יכולים להכיר לעומק את הקשרים שבין הספרות העברית לבין החברה והישראלית ועם ישראל.


סגל הוראה


הסגל האקדמי של החוג מורכב ממומחים בעלי שם בתחום הספרות. ראש החוג הוא חוקר ספרות בעל תואר פרופסור, משורר וסופר אשר שימש בעבר יושב ראש אגודת הסופרים העבריים בישראל. כמו כן כולל הסגל: איש תקשורת ועיתונאי בעל תואר דוקטור; דוקטור שהיא עורכת של הוצאת ספרים; מומחית בעלת תואר דוקטור לתחום הספרות הרוסית וקשריה לספרות עברית ולמגדר; סופרת שהיא גם פעילה במשרד התרבות; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח שפועלת באוניברסיטת אריאל, יש אפשרות ללמוד בעוד מגוון חוגים ומחלקות. בין היתר ניתן ללמוד לימודי מדעי המדינה, לימודי המזרח התיכון, לימוד קרימינולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ולימודים בחוג לחינוך. ניתן ללמוד גם בלימודים רב תחומיים במדעי החברה והרוח. באוניברסיטה פועלים בתי ספר ופקולטות נוספות כגון פקולטה להנדסה, פקולטה למדעי הטבע, בית ספר למדעי הבריאות ובית ספר לארכיטקטורה. בהם אפשר ללמוד במבחר תכניות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.


האוניברסיטה מציעה מגוון של מלגות לימוד לסטודנטים ולמועמדים, אלה ניתנות על סמך קריטריונים שונים. לקבלת מידע מלא לגבי מלגות יש לפנות למוסד הלימודים. מוסד הלימוד מקדיש חשיבות רבה לקידום של ערכי המצוינות האקדמיה והמצוינות במחקר וכך פועלים באוניברסיטה מגוון רחב של מרכזי מחקר בהם חוקרים תופעות בדיסציפלינות שונות.


תעודה


תואר ראשון B.A. מוענק לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל חובות הלימודים על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. את הלימודים במחלקה ניתן לשלב עם תעודת הוראה בספרות.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

הסבה אקדמאית לעבודה סוציאלית
תמרה שמילוב
ללא תגובה
אפשר להתחיל תואר בכלכלה ומנעס ולעבור לכלכלה וחשבונאות
ספיר
ללא תגובה
אפשר להתחיל ללמוד עבודה סוציאלית בסמסטר אביב?
טהר
ללא תגובה
קבלה להוראת אנגלית או פסיכולוגיה
עדן
1 תגובות
קורס תיעוד סיפור חיים באינטרנט
שרה וטורי
1 תגובות
קשר בין מכללת השכל למכללת אריאל
רוית
3 תגובות
לימודי הסבה לעבודה סוציאלית
יעל כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp