רוצה פרטים על לימודי ספרות בצפון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ספרות לתואר ראשון בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ספרות בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ספרות עברית וכללית לתואר ראשון בחיפה והצפון

 

באזור צפון הארץ מתקיימות היום מגוון של תכניות ללימודי ספרות לתואר ראשון. מסלולים אלה מתאימים לתושבי האזור המעוניינים ללמוד סמוך למקום מגוריהם במסלול נוח. בין המוסדות המציעים תכניות אלה נכללות אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות, הממוקמות בערים כגון חיפה, צפת, טבעון, טבריה ומיקומים נוספים.


לימודי ספרות לתואר ראשון מתאימים לבעלי זיקה לתחומי האמנות והתרבות המעוניינים להכיר מקרוב את היצירות הגדולות בשירה ובפרוזה ואת היוצרים שמאחוריהן. בחלק מן המוסדות מתמקדים הלימודים ביצירה העברית הכתובה ובחלקם ביצירה הכללית מן העולם.

 

הלימודים מתאימים גם לכותבים ויוצרים המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולהכיר מקרוב סוגיות תיאוריות וחברתיות הנוגעות לעולם היצירה והאמנות. קיימות גם תכניות המתאימות למעוניינים להשתלב במערכת החינוך כמורים לספרות, מסלולים אלה משלבים לרוב לימודים לתעודת הוראה במקביל לתואר הראשון.

 

מוסדות הלימוד


בין המוסדות המציעים לימודים בצפון בתחום זה, אפשר למצוא את המוסדות הבאים:


האוניברסיטה הפתוחה (מגוון ערים בצפון): לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בערים שונות באזור הצפון, בהן חיפה, טבריה, כרמיאל, נצרת ועוד. חשוב להדגיש כי לא בכל עת מתקיימים קורסים בתחום זה בכל מרכזי הלימוד ולכן חשוב לברר מול מוסד הלימוד את זמינות המסלול. ניתן ללמוד מספר תכניות בתחום זה באוניברסיטה הפתוחה, בין היתר מתקיימים לימודים דו חוגיים שבהם יש לשלב חוג נוסף כגון פילוסופיה, קולנוע, מדעי היהדות, תולדות האמנות, חינוך ועוד. ישנה גם אפשרות ללימודי מדעי הרוח, שבהם משולבת הדגשה בה לומדים מספר קורסים בתחום. הלימודים מתאפיינים בגמישות רבה והם מותאמים במיוחד לאנשים עובדים, שכן הם משלבים למידה מקוונת עם מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד השונים. באפשרות הסטודנטים לתכנן את מערכת השעות ולבנות את קצב הלמידה תוך התאמה לצורכיהם.


אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מתקיימת תכנית לתואר ראשון בספרות עברית והשוואתית, שבה לומדים הן על יצירה מן העולם והן על ספרות עברית. באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול דו חוגי, כאשר קיימים מסלולים מובנים עם החוג לפילוסופיה או תכנית לימודי מדעי הרוח הדיגיטליים שבה משולבים לימודי מערכות מידע. תכנית מיוחדת נוספת שמציעים בחוג היא התכנית בתרבות ישראל שבה נלמדים גם סוגיות במחשבה יהודית והיסטוריה יהודית לאורך הדורות תוך עיון בטקסטים יהודיים. שילובים מבוקשים נוספים עם החוג כוללים חוגים כגון לימודי לשון עברית, לימודי מחשבת ישראל, תואר ראשון בתיאטרון ולימודי פסיכולוגיה.


המכללה האקדמית צפת: במכללה מתקיימים לימודי ספרות, אמנות ומוזיקה לתואר ראשון BA. הסטודנטים בוחרים את אחד התחומים כהתמחות ולומדים אותו במתכונת חד חוגית. במהלך הלימודים מתמקדים הן בתיאוריה ומחקר אמנותי והן בעלים מעשיים. הסטודנטים לומדים על מגוון סוגות, יוצרים וסגנונות ודנים באופן שבו היבטים תרבותיים, חברתיים ומגדריים באים לידי ביטוי ביצירות. במסלול משולבים קורסים מעשיים בכתיבה יצירתית. ניתן ללמוד במסלול משולב לתעודת הוראה בשיתוף המכללה האקדמית אורנים. עוד מתקיימים במוסד הלימוד לימודי רוחניות ומיסטיקה לתואר, לימודים רב תחומיים, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית ומסלולים נוספים.


המכללה האקדמית אורנים (קריית טבעון): סטודנטים במכללת אורנים יכולים ללמוד בחוג לספרות ומבע יצירתי לתואר BA ולשלב תעודת הוראה לבתי ספר יסודיים או על יסודיים. בחוג מתמקדים הן ביצירה העברית והן בזו הכללית וכן בשירה וביצירה המיועדת לילדים. הסטודנטים משתתפים בסדנאות שבהן מתנסים בפועל בכתיבה ונפגשים עם יוצרים מוכרים במסגרת הרצאות אורח. זוהי מכללה לחינוך ומתקיימים בה מגוון חוגים נוספים לתואר ראשון וכן מסלולים לתואר שני ולתעודות הוראה.

 

על הלימודים


במהלך התואר הסטודנטים לומדים בהרחבה על תופעות ותהליכים הנוגעים ליצירה הכתובה, לרבות פרוזה, שירה, מחזות ויצירה דיגיטלית. הם מכירים זרמים, סגנונות וסוגות שונות ולומדים על פלטפורמות היצירה המקובלות, תוך היכרות עם מגמות בולטות לאורך השנים. כמו כן, הם סוקרים את יצירתם של יוצרים ויוצרות מובילים ומשפיעים, שהטביעו את חותמם על עולם התרבות. נוסף על כך, הם נחשפים לתיאוריות ספרותיות ונפתחים מיומנויות ביקורת, ניתוח יצירות ומחקר הנוגע לתחום היצירה והכתיבה.


בחלק מן המקרים התואר נלמד במיקוד לימודי ספרות עברית ובמהלכו נלמדים היבטים מן היצירה העברית לאורך השנים. הסטודנטים מתמקדים בפרוזה, שירה ומחזאות של יוצרים ישראלים ויהודים בשפה העברית ולומדים על סוגיות חברתיות ותרבותיות ייחודיות העולות מאותן יצירות.


במוסדות אחרים התואר מתמקד בספרות כללית ממדינות שונות בעולם והסטודנטים נחשפים לטקסטים מאירופה, אמריקה, אסיה, אפריקה ועוד. לעיתים הלימודים נלמדים במיקוד השוואתי (או משווה) שבו בוחנים את ההשפעות של המילה הכתובה על זרמים יצירתיים נוספים כגון אמנות חזותית, קולנוע, תיאטרון ועוד, וכן את ההשפעות של יצירה ממדינות שונות בעולם ובארץ על תהליכים חברתיים.

 

מתכונת הלימוד


אורך התואר הוא בדרך כלל כשלוש שנים, אם כי ישנם מוסדות שבהם ניתן לפרוש את הלימודים על פני מספר רב יותר של שנים לפי צורכי הסטודנטים. במרבית המקרים הלימודים מתקיימים במתכונת יום, אולם במוסדות מסוימים ניתן למצוא גם מסלולים במתכונת גמישה, או כאלה הנערכים במתכונת לימודי ערב בספרות.


בחלק מן המוסדות הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודים חד חוגיים, לבין מסלולים דו חוגיים שבהם משלבים את התואר עם חוג נוסף. מרבית השילובים הם מתחומי מדעי הרוח או מדעי החברה. במסלולים הדו חוגיים יכולים הסטודנטים לבחון את ההשפעה של תחום היצירה על ענפים נוספים. באותם מסלולים לומדים קורסים משני החוגים במשקל שווה, וכן סמינריונים וקורסים מעשיים.


ברבים מבין התארים, סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לקחת חלק בסדנאות כתיבה ושירה שמתקיימות בהנחייתם של יוצרים ויוצרות מנוסים. בסדנאות הללו יכולים הסטודנטים לפתח את כישורי הכתיבה ולהתנסות בעצמם בתהליך הכתיבה. בתואר משולבים גם מפגשים עם יוצרים וחוקרים בתחומים הנלמדים, שחושפים את הסטודנטים לכלים מתוך ניסיונם המקצועי.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


לבוגרים מוענק תואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב במקביל לתואר גם לימודים לתעודת הוראה, מה שמאפשר להם להשתלב כמורים במערכת החינוך היסודית או העל יסודית בתום הכשרתם. קיימים מסלולים לתואר הנערכים בשיתוף עם מכללות לחינוך המאפשרים קבלת התואר ותעודת ההוראה במקביל.


בתום התואר, הסטודנטים יכולים להשתלב בתעסוקה בהוצאות לאור, מערכות עיתונים וגופים נוספים בתחום האמנות והתקשורת, בתפקידים כגון עורכים, מבקרים, כותבים ועוד. בעלי תעודת הוראה יכולים להשתלב כמורים למקצוע זה בבתי ספר. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא המשך לתארים מתקדמים. באזור הצפון ניתן למצוא מספר מוסדות המציעים תואר שני בתחום, כגון אוניברסיטת חיפה. הבוחרים בתואר שני מחקרי יכולים לפנות לקריירה מחקרית אקדמיה כחוקרים או מרצים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ספרות בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי ספרות בצפון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp