הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על דוד ילין - הסבה לחינוך לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך דוד ילין


חוזרים לגן


חינוך ילדים בגיל הגן הוא מאתגר במיוחד אך גם מספק מאוד. גילים מוקדמים הם שלב בחיים בו ילדים מפתחים את אישיותם, את ההעדפות שלהם ובונים את יכולות הלמידה והכישורים החברתיים שלהם. גננים וגננות הם מרכיב חיוני במערכת החינוך וכך שואפים להכשיר גם אקדמאים מיומנים ומוכשרים מתחומי דעת אחרים שרוצים להשתלב בתחום החינוך לגיל הרך.


המכללה האקדמית דוד ילין מציעה לאקדמאים משלל תחומים ללמוד בתכנית הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך ולקבל הסמכה להוראה בגני ילדים. המכללה סבורה שעל הגננים והגננות לעתיד לקדם ולטפח את ההתפתחות והלמידה של כל אחד מהתלמידים שלהם וכך לאורך התכנית להסבת אקדמאים הם מכירים מגוון רחב של דרכים לבניית סביבה חינוכית מאתגרת ומרתקת עבור ילדים בגיל הרך.


תכנית הלימודים


במהלך מסלול הסבת האקדמאים להוראה הסטודנטים בוחנים מגוון של סוגיות שנוגעות להוראת ילדים במוסדות החינוך לגיל הרך. כמו כן, הם משלבים חטיבות במספר תחומים נוספים מעולם החינוך, כגון חינוך מיוחד, מדעים ומתמטיקה לגן ומקצועות האמנויות והתקשורת לגיל הרך.


לאורך הלימודים הם בוחנים את שלבי ההתפתחות של פעוטות וילדים ואת ההשפעות של מעגלי החיים השונים על התפתחותם, לרבות ההורים, המשפחה, הקהילה והצוות החינוכי בגנים. כמו כן, הם מכירים תיאוריות שונות מענפים כגון פסיכולוגיה התפתחותית, סוציולוגיה, חינוך ואמנויות.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים ומשכם נקבע לפי תחום ההכשרה הקודם והרקע של האקדמאים. מי שאינם בוחרים להסבה בהוראה בתחום הדעת שלהם נדרשים ללימודים חוגיים נוספים. כל הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים בתחום החינוך ובתחום ההתמחות.


כמו כן הם משתתפים בהתנסות מעשית בהוראה בה הם יכולים להכיר את סביבת גני הילדים, שמשולבת כבר מהשנה הראשונה להסבה. ההתנסות המעשית מלווה בהדרכה קבוצתית ואישית. לאחר תום התכנית יש להשלים שנת התמחות בהוראה לפי דרישות משרד החינוך.

 

נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסלול זה כוללים גם:

 

  • עקרונות פעילות בגן
  • ילדים בסיכון
  • ליקויי למידה בגיל הרך
  • ניצני אוריינות
  • ילדים עם צרכים מיוחדים
  • תקשוב בחינוך
  • התפתחות סנסו מוטורית
  • סיפורת לפעוטות    
  • פסיכולוגיה התפתחותית לגיל הרך    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הכשרת האקדמאים להוראה במכללת דוד ילין מוצעות בכל המסלולים והחוגים בהם מתקיימים לימודי החינוך. כך אפשר ללמוד בתכניות כגון הסבת אקדמאים לחינוך יסודי, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך פתוח ניסויי, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית והסבת אקדמאים להוראת אמנויות. ישנם גם מסלולים לתואר שני בהוראה M.Teach שמתאימים לאקדמאים שמעוניינים לקבל תואר שני ותעודת הוראה.


תנאי קבלה


לתכנית הסבת האקדמאים יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון BA ממוסדות אקדמיים מוכרים שממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעי הטבע יכולים להתקבל על סמך ממוצע של 70 ומעלה.


תעודה


תעודת הוראה לחינוך הגיל הרך ניתנת לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל החובות במסגרת המסלול ומשלימים את שנת הסטאז' בהוראה. לאחר מעבר מבחנים נוספים ועמידה בכל הדרישות, מקבלים גם את רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

פורום ייעוץ לימודים

שינוי תחום בגיל 40+
ליאת אבני
ללא תגובה
דו חוגי או חד חוגי
יזן
ללא תגובה
התלבטות בבחירת מסלול לימודים
שיראל המחפשת;)
ללא תגובה
מקצוע שיסב לי סיפוק ופרנסה
רינה
1 תגובות
מה ללמוד לתואר ראשון
שרון כתר
1 תגובות
ותק כמנהל יכול לעזור לי להתקבל לתואר שני בניהול לוגיסטיקה למנהלים?
גלעד שממה
1 תגובות
ייעוץ מסטודנטים לגבי בחירת מכללה
בראא הג'אי
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp