רוצה פרטים על תואר שני במחול?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במחול, קומפוזיציה וכוריאוגרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במחול? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במחול - M.Dance תואר שני בביצוע מחול, כוריאוגריפיה וקומפוזיציה


גוף, תנועה, חלל ותיאוריה


בין אם מדובר במחול קלאסי או מודרני, מן המערב או מן המזרח, לאמנות המחול יש קשר ארוך ועמוק לתרבות האנושית. תחום זה הוא גם בעל קשר לאמנויות אחרות, כגון תיאטרון, מושפע מהן ומשפיע עליהן. הזרמים, הסגנונות והאמצעים השונים בעולם הביטוי הלא מילולי של המחול העסיקו לאורך השנים חוקרים רבים שבחנו את ההשפעות שלו על החברה ועל עולם האמנות וכן חקרו כיצד ניתן להגיע באמצעות התנועה לקצה גבולות היכולת של הגוף האנושי.


לאחרונה העשייה המחקרית והמעשית בתחום המחול הולכת וגוברת בעולם וגם בישראל וכך ניתן למצוא מסלולים אקדמיים שמאפשרים לרקדנים וליוצרים מנוסים להמשיך ולהעמיק בתחום ובעושר שהוא מציע. התואר השני במחול מאפשר להרחיב את השיח התיאורטי על המחול וגם להוליד התפתחויות מעשיות ויצירה חדשה ומרעננת בתחום.


למי מיועדים הלימודים


התואר השני מתאים לרקדנים וליוצרים שמעוניינים לקדם את היכולות האמנותיות שלהם ולבנות את יכולות הביצוע בתחום המחול. כמו כן, הוא יכול להתאים ליוצרים שמעוניינים לחקור את עולם המחול ולהעמיק בו מבחינה תיאורטית ומחשבתית.


תכנית הלימודים


התכנית מקנה לתלמידיה כלים רבים מעולם המחול, דרכם הם יכולים לפתח את שפת היצירה שלהם ולהביא לידי ביטוי פרשנות אישית. כמו כן, היא מאפשרת להם להרחיב את השליטה התיאורטית שלהם בתחום התנועה והמחול לצד העמקה של המיומנויות המעשיות. כך הם נחשפים לז'אנרים ולסגנונות יצירה מגוונים ולהתפתחות המחול לאורך השנים. נוסף על כך, הם עוסקים בשאלות שונות שמעסיקים יוצרים וחוקרי מחול עכשוויים בנושא חקר התנועה.


מתכונת הלימוד


התואר השני נפרש על פני כשנתיים וכולל ארבעה סמסטרים והוא נלמד במסלול ללא כתיבת תזה. יש מוסדות שמאפשרים לבחור במסלול התמחות, בתחומים כגון ביצוע, קומפוזיציה וכוריאוגרפיה. המסלול משלב בין לימוד עיוני של תיאוריות וסוגיות מעולם המחול עם התנסות מעשית ענפה בריקוד ובתנועה, דרך סדנאות ושיעורים פרקטיים.


כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בכנסים מקצועיים, בסמינרים שונים ובמפגשים עם מבצעים, כוריאוגרפים וחוקרים בתחום. המסלול משלב גם הופעות שונות בהן הסטודנטים יכולים ליישם את המיומנויות הנרכשות בפני קהל.

 


נושאי הלימוד

 

 • סוגיות בכוריאוגרפיה
 • מחול עכשווי
 • ממניע תנועתי לריקוד
 • מוזיקה ומחול
 • מבנים וצורות באמנות
 • מחול וטכנולוגיה
 • תיאוריות באמנות ומוח
 • שפת יצירה אישית
 • דיאלוג בין תחומי במחול
 • הפקה וארגון בימתי    
 • מדעי התנועה וביומכניקה    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתואר השני במחול יכולים להתקבל בוגרי לימודי מחול B.Dance או לימודי הוראת מחול (לתואר B.Ed.), בממוצע ציונים של 80 ומעלה. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי לימודים בתחום אחר שלהם ניסיון מקצועי נרחב בתחום המחול, בכפוף להשלמות מתאימות. מתאימים שעומדים ברף האקדמי מוזמנים לראיונות אישיים ולמבחני מיון, בהם הם צריכים להפגין את יכולות הריקוד שלהם ולהציג תיק עבודות בתחומי הביצוע, הקומפוזיציה והכוריאוגרפיה.

 


תעודה


תואר שני M.Dance ניתן לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות לאורך התכנית.


מוסדות

 

 

 • האקדמיה למחול ומוזיקה (ירושלים): נכון להיום, המוסד היחיד בו נלמד תואר שני M.DANCE במחול הוא האקדמיה למחול ולמוזיקה שבירושלים. האקדמיה מפעילה שלושה מסלולי התמחות בתואר - ביצוע מחול, כוריאוגרפיה או מסלול קומפוזיציה. באקדמיה מוצעות שלל תכניות לימוד לתואר ראשון ושני. אלה כוללות תואר שני בקומפוזיציה וניצוח, תואר שני בחינוך מוזיקלי ותואר שני באמנויות הביצוע. מוסד זה מפעיל מדי שנה מגוון רחב של הופעות ופרויקטים דרכם הסטודנטים יכולים להתנסות בחשיפה בימתית.


אתם בטח רוצים לדעת מה עלויות הלימוד, מתי מתקיים יום פתוח ואיפה עוד אפשר ללמוד תואר זה. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל שאלותיכם, אנו מזמינים אתכם להתנסות בשירות החינמי שלנו ולחסוך בעזרתו זמן וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במחול?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במחול?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני במחול
Whatsapp Whatsapp