רוצה פרטים על סוציולוגיה וחינוך?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סוציולוגיה וחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סוציולוגיה וחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה וחינוך BA - מסלול דו חוגי


ללמוד את החברה


בית הספר הוא סביבה ייחודית שבה מתקיימים מגוון של תהליכים פדגוגיים, אך לא ניתן להתעלם מכך שהוא משמש גם מיקרוקוסמוס של החברה שבה הוא פועל. ילדים מגיעים למוסדות החינוך מרקעים תרבותיים שונים, ממגזרים וקבוצות אתניות מגוונות וחווים תהליכים מורכבים בשהותם יחד בכיתה. לבית הספר עצמו יש השפעה על תהליכים חברתיים גדולים יותר שמתחוללים במדינה וכוחה של מערכת החינוך להשפיע ולחולל תמורות תרבותיות וחברתיות הוא לא מבוטל.


מי שמעוניינים להכיר לעומק הן את תחום החינוך והן את פני החברה יכולים למצוא תשובות בלימודי סוציולוגיה וחינוך. בחלק מן המוסדות מדובר בתכנית לימודים דו חוגית המשלבת לימודי סוציולוגיה עם לימודי חינוך. במקרים אחרים, זוהי מגמה בה ניתן לבחור במסגרת לימודים רב תחומיים. תכנית זו מקנה כלים מגוונים לסטודנטים ומאפשרת להם לפנות לאפיקי תעסוקה רבים בתום הלימודים . בין היתר, הם יכולים להשתלב בתפקידי הדרכה, ליווי ושיקום של בני נוער וילדים, לעבוד בעמותות וארגונים חברתיים, בתפקידים במדיה ובמוסדות פוליטיים וכן לפנות לקריירה מחקרית אקדמית דרך המשך לתארים מתקדמים.


למי מיועדים הלימודים


לימודי חינוך וסוציולוגיה מיועדים למי ששואפים להשתלב בתחומי ההוראה, העשייה החברתית וחקר החברה. המסלול מתאים במיוחד לבעלי זיקה חברתית, שמגלים עניין בתהליכים ושינויים מדיניים ותרבותיים.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית, הסטודנטים משלבים דיון בתחום הסוציולוגיה עם העמיקה בסוגיות שונות מעולם החינוך. לימודי הסוציולוגיה מתמקדים בחשיבה ביקורתית על המציאות החברתית בארץ ובעולם. לימודי החינוך סוקרים היבטים שונים של הוראת ילדים ובני נוער, לרבות הפן החברתי והתרבותי שכרוך בהתנהלות הכיתה ובית הספר. כך, באמצעות השילוב בין שני הענפים, הסטודנטים בוחנים דרכים לעשייה חברתית וערכית עם ילדים ובני נוער ולומדים כיצד לפתח יוזמות ותכניות הוראה חדשות. כמו כן, הם דנים בתפקידים החברתיים של מערכת החינוך הישראלית והתפקידים של בית הספר בחיים של ילדים מבחינה חברתית.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים, בסמינרים בתחומים שונים ולעיתים גם בסדנאות ובפרויקטים מעשיים. חלק מן המוסדות מציעים תכניות לימודים גמישות שמאפשרות לשלב לימודים ועבודה בצורה נוחה וכך המפגשים מתקיימים בדרך כלל בשעות הערב.

 


נושאי הלימוד

 

 • יישומי מנהיגות בחינוך
 • ארגונים יזמיים
 • שיפוט מוסרי ומוסריות
 • אתניות בישראל
 • שינויים במערכות חינוך
 • אי שוויון חברתי
 • מגמות בחברה הישראלית
 • סוציולוגיה של עבודה
 • משפחות בראיה סוציולוגית
 • סוציולוגיה של החינוך    
 • תהליכים דמוגרפיים בחברה    
 • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית היא לבעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. בחלק מן המוסדות יש אפשרות להתקבל גם ללא פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרויות גבוה. לעיתים גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות יכולים להתקבל, לרוב נדרש ממוצע מעל 85 במכינה.

 


תעודה


תואר ראשון BA בסוציולוגיה וחינוך (או תואר ראשון BA בלימודים רב תחומיים) מוענק לסטודנטים המסיימים את כל החובות במסגרת התכנית בהצלחה. יש לציין כי ברוב המקרים, לא מוענקת תעודת הוראה בסיום המסלול וכך מי שמעוניינים לשמש מורים בבתי ספר נדרשים להשלים את תעודת ההוראה במסגרת נפרדת.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): מבין השילובים הדו חוגיים שאפשריים באוניברסיטה הפתוחה אפשר למנות את לימודי סוציולוגיה וחינוך (במסלול תכניות לימודים ושיטת הוראה). תכניות הלימוד במוסד זה מתאפיינות במתכונת גמישה המשלבת לימוד מרחוק מהבית ומפגשים להנחיה פרונטלית בשילוב טכנולוגיה, שניתן ללמוד בכל שלוחות האוניברסיטה בארץ. עוד נלמדים באוניברסיטה לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, לימודי מדיניות ציבורית ותואר ראשון בתקשורת.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי לתואר BA שבו הסטודנטים לומדים קורסים משני ענפי הידע. בתחום ההוראה ניתן לבחור באשכולות כגון טכנולוגיה, ייעוץ חינוכי או מינהל. ניתן לשלב תעודת הוראה מבין מסלולים שונים שמוצעים באוניברסיטה

 

 • האקדמית גליל מערבי (עכו): באקדמית גליל מערבי מתקיימים לימודי סוציולוגיה וחינוך כחטיבה במסגרת לימודים רב תחומיים, שמטרתם לחשוף את הסטודנטים לתחומי לימוד שונים. במסגרת הלימודים הרב תחומיים ניתן לבחור גם בחטיבת סוציולוגיה וקרימינולוגיה, בחטיבת כלכלה מנהל עסקים ומשאבי אנוש או בחטיבת מדעי המדינה ומשאבי אנוש. המכללה עורכת מסלולי לימודי נוספים כגון לימודי לוגיסטיקה, תואר ראשון בניהול, לימודי כלכלה ולימודי שימור.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): המחלקה לסוציולוגיה של בר אילן עורכת מספר מסלולים דו ראשיים מובנים, הכוללים בין היתר את לימודי סוציולוגיה וחינוך, במסלול מנהל ומנהיגות חינוכית וכן את לימודי סוציולוגיה וקרימינולוגיה, לימודי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה ותקשורת ולימודי סוציולוגיה ותולדות ישראל.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סוציולוגיה וחינוך?

רוצה לדעת יותר על סוציולוגיה וחינוך?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד סוציולוגיה וחינוך

חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה וחינוך

התקבלו 34 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp