תואר שני באדריכלות נוף בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - תואר שני אדריכלות נוף.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני באדריכלות נוף MLA בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


מעצבים את פני הסביבה


בעולם המתקדם של ימינו, הקשר בין האדם לסביבתו הולך ומטשטש. במציאות בה אנו רוויים בסביבה עירונית ומצויים באזורים מסחריים ובנויים, מהי חשיבותו של הנוף ושל הטבע ומשאביו בחיי היום יום? אדריכלי נוף מתמקדים בתכנון ובעיצוב של המרחב הפתוח והם בוחנים פתרונות בערים ובאזורים שאינם עירוניים, שפועלים הן לטובת האדם והן לרווחת משאבי הסביבה. היום יותר מתמיד עליהם לחשוב על היבטים כקיימות ותכנון ירוק, כדי למנוע פגיעה במשאבי הטבע.


בפקולטה לאדריכלות ולבינוי ערים בטכניון אפשר ללמוד בתואר שני באדריכלות נוף. מסלול זה לתואר השני מאפשר לסטודנטים לסקור חידושים ותמורות בתחום וללמוד על מגמות עכשוויות ומתקדמות בעולם אדריכלות הנוף, בארץ ובחו"ל. לאורך המסלול לומדים על תנאים פיסיים, היסטוריים, סביבתיים וחברתיים בתכנון הנוף ושמים דגש מיוחד על התנאים שייחודיים לארץ ישראל ולנוף המיוחד שלה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול מעמיקים בבסיס התיאורטי של אדריכלות הנוף בישראל. הם לומדים על היבטים פרקטיים של התחום ובוחנים את תולדותיו והתהוותו לאורך השנים. כך הם סוקרים תהליכים היסטוריים בתכנון נוף מקומי בארץ ואת הקשר בין עיצוב הנוף לענפים אחרים. בהמשך, הם דנים במערכות טבעיות ובדרכים בהן האדריכלות יכולה לשמר אותן, לדאוג לבתי גידול וזנים ולתכנן מערכות אזוריות וארציות אקולוגיות ובנות קיימא. כמו כן, הם לומדים על חשיבותו של המרחב הציבורי ועל יחסי הגומלין בין הסביבה העירונית לחברה בישראל של ימינו.

 


מתכונת הלימוד


משך התכנית הוא כשנתיים. אפשר ללמוד במסלול מחקרי עם תזה או בתכנית ללא תזה בה עובדים על פרויקט פיתוח. במסלול זה הסטודנטים לומדים בקורסים משותפים עם תכניות אחרות בפקולטה לארכיטקטורה, כגון תואר שני באדריכלות וכן בתואר השני בהנדסה סביבתית.


נושאי הלימוד

 

 • שיתוף הציבור בתכנון
 • ערים חכמות
 • אדריכלות נוף עכשווית
 • תכנון חברתי
 • שיטות מחקר למתכננים
 • מדיניות חברתית
 • אקולוגיה של נוף ישראלי
 • נוף כמשאב חזותי
 • תכנון אדריכלי בר קיימא
 • אקלים בתכנון בנייה    
 • תכנון סביבה חופית וימית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה לבינוי ערים וארכיטקטורה של הטכניון נלמדות תכניות נוספות לתארים מתקדמים, בהן תואר שני בארכיטקטורה, תואר שני בתכנון ערים ואזורים ותואר שני בעיצוב תעשייתי. בטכניון נלמדות שלל תכניות נוספות לתארים מתקדמים, בתחומים כגון הנדסה ומדעים מדויקים. ישנה אפשרות להמשיך לתואר שלישי במסלולים השונים, למעוניינים להמשיך לקריירה מחקרית.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי לימודי אדריכלות נוף (BLA), לימודי אדריכלות (B. Arch.) או תחומים אקדמיים קרובים. כחלק מתנאי הקבלה יש לעבור ראיון אישי. סטודנטים שמגיעים מרקע ההנדסה או מדעי החברה נדרשים ללימודי השלמה לפי קביעת הפקולטה.


תעודה


בוגרים שעומדים בכל הדרישות לאורך התכנית זכאים לקבל תואר שני "מוסמך אדריכלות נוסף MLA" המוענק על ידי הטכניון. יש לציין כי התואר אינו מהווה תואר מקצועי וכך אינו מעניק רישיון עבודה לבוגרים או רישום בפנקס המהנדסים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור