לימודי ניהול טכנולוגיה, מערכות מידע וביג דאטה במכון טכנולוגי חולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על HIT - לימודי מערכות מידע וביג דאטה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול טכנולוגיה בהתמחות מערכות מידע, ניתוח נתונים וביג דאטה במכון טכנולוגי חולון HIT


טכנולוגיות נתונים מתקדמות


כמות הנתונים בסביבות ארגוניות הולכת וגדלה בקצב מסחרר ויחד איתה מתפתחת גם היכולת לאחסן נתונים אלה. טכנולוגיית BIG DATA מתמקדת באחסון וירטואלי של הנתונים ובגישה מרוחקת ומאובטחת אליהם. מושג זה מתייחס לחיפוש בו זמנית באלפים רבים של מחשבים אשר מאחסנים מידע בצורה ייחודית ולא מובנית. טכנולוגיה זו נפוצה בארגונים הגדולים ביותר, בהם גוגל, יוטיוב ופייסבוק וכך מומחים בביג דאטה הפכו מבוקשים מאוד בתעשייה.


לימודי ניהול טכנולוגיה במכון טכנולוגי חולון HIT מתקיימים במספר מסלולי בחירה, אחד מהם הוא מערכות מידע - ניתוח נתונים וביג דאטה. תכנית זו מעניקה כלים בתחום ניתוח הנתונים בחברות עסקיות, תחום שחיוני לתפקוד תקין של כל חברה. במהלך התכנית מתנסים בשימוש בכלים יישומיים ומסחריים ומכירים מתודולוגיות לפיתוח יישומים בסביבת מחשוב וענן.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים על טכנולוגיות ניתוח מידע בסביבת בסיסי נתונים גדולים בטכנולוגיית הענן. הם מתמקדים בפיתוח יישומי BIG DATA ובשימוש בכלים קיימים של ביג דאטה. כמו כן, הם לומדים לנתח נתונים ולבנות מוכלים לניהול ולאפיון לאורך מחזור החיים של מערכות המידע. הם גם עוסקים במאפיינים ארגוניים וטכנולוגיים שנוגעים ליישום מערכות מידע ולומדים להשתמש בתוכנת ERP.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור במסלול התמחות זו בשנה השנייה ללימודי ניהול הטכנולוגיה, שאורכם ארבע שנים. הלימודים בהתמחות כוללים שיעורי חובה ובחירה וכן פרויקט גמר מסכם. פרויקט זה מאפשר לסטודנטים לתרגל וליישם הטמעה של היבטים שונים בניתוח נתונים שנלמדים במהלך התכנית. כך הם מפתחים יישומי טכנולוגיות ענן, ומתרגלים מיומנויות תכנות, אפיון ואיסוף של נתונים.

 


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים בהתמחות זו כוללים בין היתר:

 

  • מודלים בבינה עסקית
  • תכנון מונחה אובייקטים
  • ניתוח בסיסי נתונים מתקדם
  • יישומי בינה מלאכותית בניהול
  • ניהול פרויקטים בטכנולוגיית מידע
  • ניתוח צברי נתונים בטכנולוגיית ענן    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי ניהול טכנולוגיה הסטודנטים יכולים לבחור גם בהתמחות מערכות מידע - ניהול ופיתוח. התמחויות נוספות כוללות ניהול פרויקטים, הנדסת תעשייה וניהול, ניהול תפעול ולוגיסטיקה וניהול משאבי אנוש. הפקולטה עורכת גם תואר שני בניהול טכנולוגיה, אליו יכולים הבוגרים להמשיך.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית יש צורך בבגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי, כאשר ציון ההתאמה הנדרש הוא 550 ומעלה. מי שברשותם ממוצע בגרויות 102 ומעלה יכולים להתקבל בלי פסיכומטרי. על המועמדים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. עליהם גם להציג בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון של לפחות 70.

 


תעודה


תואר ראשון בניהול טכנולוגיה B.Sc. מטעם מכון טכנולוגי חולון מוענק לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית. כמו כן, הבוגרים מקבלים תעודה המעידה על ההתמחות במערכות מידע - ניתוח נתונים וביג דאטה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון טכנולוגי חולון HIT

עוד מסלולי לימוד - מכון טכנולוגי חולון HIT

כלים שיעזרו לך לבחור