היכן התנדבו הסטודנטים ביום המעשים הטובים 2017?

30/3/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (1,845 צפיות)

יום המעשים הטובים התקיים השבוע ובמסגרתו הסטודנטים התגייסו בהמוניהם לעשות טוב. שוחחנו עם חברי אגודות הסטודנטים בשני מוסדות לימוד ושמענו על הדרך שבה בחרו לתרום למען האחר ולהפיץ את רוח העשייה החיובית בקמפוס ובכלל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


יום המעשים הטובים הגיע, הסטודנטים מתגייסים כדי לעשות טוב


משהו קטן וטוב בקמפוס


השבוע ציינו את יום המעשים הטובים, ביום שלישי ה - 28 למרץ, גם הסטודנטים במוסדות הלימוד ברחבי הארץ התגייסו בכל הכוח כדי לתת מעצמם ולעשות משהו טוב למען החברה. גם השנה נראו יוזמות יצירתיות במיוחד בקמפוסים השונים, כשהסטודנטים והסטודנטיות מצאו דרכים רבות לעזור, מפעילות למען ילדים ועד למסיבות לצורך גיוס תרומות לעמותות. שמענו עוד על הפעילות שיזמו שני מוסדות לימוד.


במרכז האקדמי רופין הסטודנטים הגיעו במהלך היום לכפר הנוער "בן יקיר" בכפר הרא"ה וסייעו לצבוע ולחדש את פינת החי עבור התלמידים במקום. במקביל העבירו פעילויות לבני הנוער, הביאו מכונות צמר גפן מתוק ופופקורן והנעימו את היום לתלמידי הכפר. כפר הנוער כולל פנימייה שבה לומדים כ - 75 צעירים מכיתות ז' עד י"ב.


"לחלק מהילדים בכפר יש סיפורי חיים לא קלים, חלקם אפילו עולים חדשים שעלו לארץ ממש לא מזמן." מתאר רביד, סגן יו"ר אגודת הסטודנטים ברופין וסטודנט לשנה ד' בחשבונאות שלקח חלק בפעילות. "זה מקום מדהים, זו פעם ראשונה שאנחנו באגודה מתנדבים בו והשנה החלטנו לקחת את המשימה על עצמנו. במסגרת הפעילות שעשינו שיפצנו וצבענו וחלק מן הילדים עבדו יחד איתנו, צבעו וגם שתלו במקום צמחיה."


זו אינה הפעם הראשונה שבה הסטודנטים ברופין עורכים פעילות התנדבותית השנה וכך למשל, בחג חנוכה האחרון הגיעו לשמח ילדים בבתי החולים בחלוקת סופגניות במקום. באגודה מספרים שבמקביל לפעילות בכפר הנוער, התקיימה בקמפוס גם הפסקה פעילה, כשכל חברי האגודה לבשו את חולצות יום המעשים הטובים כדי לקדם את המודעות למטרה החשובה הזו. ברחבי הקמפוס הוצבו לוחות עם פתקים והסטודנטים הוזמנו לכתוב על מעשים טובים שעשו לאחרונה.


שומרים על קשר וממשיכים בעשייה


חברי האגודה מדווחים שהקשר שלהם עם כפר הנוער לא מסתיים לאחר יום המעשים הטובים. בקרוב נבחרת הכדורגל של המכללה תגיע לכפר למספר משחקים בהם יוכלו בני הנוער לצפות, ולאחר מכן ייערכו גם משחקים משותפים בהם ישחקו הסטודנטים מול בני הנוער באווירה חברית.


רביד מציין שלאורך הפעילות, הגיעו אליהם תגובות חיוביות מאוד מצד הצוות בכפר הנוער. "בזמן הפעילות נפגשנו גם עם המדריכים ועם מנהל כפר הנוער. הם כמובן מאוד נהנו ושמחו לראות אותנו. גם הידיעה שאנחנו נחזור בקרוב לפעילויות נוספות משמחת מאוד את כולם."


הוא ממשיך ואומר שעבורו ועבור חברי האגודה, רוח ההתנדבות היא ממש דבר שבשגרה. "ראיתי שבאגודה וברופין בכלל, מאוד קל להביא אנשים להירתם ולהתנדב. הסטודנטים מתגייסים לעשייה חברתית באופן דיי ספונטני במהלך הלימודים, מישהו מציע ללכת ולסייע ואחרים מיד נרתמים לבוא. זה נותן תחושה מאוד טובה."


"לדעתי, לסטודנטים יש מודעות גבוה מאוד לעשייה חברתית. שנות הלימודים הן שנים שמאוד כיף לקחת בהן חלק באירועים כאלה." ואיך משלבים את העשייה המרובה הזו עם התואר העמוס? "בסופו של דבר, לא הכל זה שיעורי בית ומבחנים. אירועים כמו יום המעשים הטובים נותנים לאנשים 'דרייב' ליזום גם אירועים אחרים ולתרום יותר." הוא מוסיף.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:חוגגים וגם עושים טוב


גם באגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית תל חי לקחו חלק באירועי יום המעשים הטובים וערכו כמה פעילויות בקמפוס. באגודה מספרים שבמהלך היום נערכה פעילות עם מסגרת "רננים" למען ילדים עם צרכים מיוחדים. הסטודנטים השתתפו בפעילויות יצירה משותפות יחד עם הילדים וגם למדו איתם שיר בשפת הסימנים. כמו כן, נערך במכללה הפנינג לציון נתינה ופרגון, שכלל דוכנים להקדשת שירים ולהעברת מילה טובה. ארגונים כגון תכנית חותם והסוכנות היהודית הגיעו למכללה לגייס סטודנטים פעילויות משמעותיות.


בשעות הערב, נערכה מסיבה במועדון החקורה במטולה, שכלל ההכנסות ממנה עברו כתרומה ל"כלביית הבשן". הכלבייה ממוקמת באצבע הגליל והיום היא משמשת ככלבייה היחידה באזור הגולן והגליל העליון שפועלת להציל בעלי חיים נטושים, לספק להם מחסה ולדאוג למצוא להם בית מאמץ חם. "הכלבייה מטפלת באופן מסור בכלבים מכל האזור והשנה ראינו לנכון לתמוך בהם." אומרים באגודה.


פעילויות יום המעשים הטובים ימשיכו במכללת תל חי גם בסוף השבוע. ביום שישי 31 למרץ הסטודנטים יצאו לטבע ויתגייסו למבצע לניקיון נחלים במוקדים מרכזיים בצפון, כדי לתרום בחזרה למקומות שהם כל כך אוהבים לבלות בהם בין המבחנים והשיעורים. כמו כן, מתוכננת הקמה של גינה קהילתית סטודנטיאלית משותפת בקמפוס המזרחי.


באגודה מציינים לטובה את ההירתמות של הסטודנטים לעשייה החיובית. "מרגש מאוד לראות את האווירה הכיפית שנוצרה בקמפוס, את הרצון לעשות והרצון להיות חלק מקבוצת אנשים שאכפת להם מהאחר ופועלים למען המטרה הזו."

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp