מכינה קדם אקדמית לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - מכינה לפסיכולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן


נפש האדם על קצה המזלג


נפלאות נפש האדם מרתקות אנשים רבים מאז ומעולם. חוקרים ומטפלים ברחבי העולם מנתחים את האופן בו אנו חושבים, חשים ומתנהגים ובוחנים את יחסי הגומלין שלנו בתא המשפחתי ובמסגרות חברתיות. תחילת הדרך בתחום זה היא בלימודי הפסיכולוגיה. התואר הראשון מספק יסודות בהבנת נפש האדם ומאפשר לבוגריו להמשיך גם לתארים מתקדמים, שחיוניים למי שרוצים להפוך בעתיד לפסיכולוגים ולמטפלים.


ערב הביקוש הרב ללימודי הפסיכולוגיה, גם תנאי הקבלה למסלול זה הופכים גבוהים משנה לשנה. מי שאינם עומדים בדרישות הקבלה יכולים לקחת חלק במכינה ייעודית לפסיכולוגיה שמתקיימת באוניברסיטת בר אילן, אשר מאפשרת לתלמידיה לשפר את סיכויי הקבלה. המכינה נלמדת במסגרת המכינה הייעודית למדעי החברה, הרוח והיהדות באוניברסיטה. זהו מסלול משותף לבר אילן ולאוניברסיטת תל-אביב, שמתמקד בתחום הפסיכולוגיה.


תכנית הלימודים


במסגרת המכינה הסטודנטים רוכשים בסיס נרחב של ידע שחיוני ללימודי פסיכולוגיה באקדמיה וגם מגבשים מיומנויות וכלים אקדמיים בענפי מדעי החברה והרוח, שמתאימים להמשך דרכם בתואר הראשון. הם עוסקים בעקרונות בסיסיים בפסיכולוגיה ובענפים משיקים כגון סטטיסטיקה ומדע המדינה ומחזקים את השליטה בשפה האנגלית ובמתמטיקה. כמו כן, הם גם בונים יכולות לימוד וחשיבה אקדמית.


מתכונת הלימוד


אורך המכינה לפסיכולוגיה הוא כתשעה חודשים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים שונים ויכולים להיעזר בתרגולים נוספים בעת הצורך וכן בייעוץ אישי להמשך הלימודים. סטודנטים שעומדים בתנאים הדרושים יכולים להסתייע במלגות לימוד ובמלגות קיום, לפי קריטריונים שמציב משרד החינוך ומשרד הביטחון עבור חיילים משוחררים.


נושאי הלימוד


מקצועות הנלמדים במהלך המכינה כוללים:

 

  • אנגלית
  • מתמטיקה
  • מדעי החברה
  • מבוא לפסיכולוגיה
  • מבוא לסטטיסטיקה
  • מבוא למדעי החברה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בר אילן שברמת גן מפעילה מספר תכניות ללימודי מכינה קדם אקדמית. אלה כוללות מכינה להנדסה, מכינה למדעי המדינה, מכינה לסיעוד, מכינה לרפואה, מדינה למדעי המחשב, מכינה למדעי החיים וביוטכנולוגיה, מכינה לעבודה סוציאלית ומכינה לאדריכלות. נוסף על כך, פועלת מכינה לשיפור ולהשלמת בגרויות, בה ניתן להשלים או לשפר את מרבית מקצועות החובה והבחירה לבגרות.


תנאי קבלה


למכינה לפסיכולוגיה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, שברשותם לפחות שבע יחידות לימוד בתעודת הבגרות. כמו כן, יש צורך בציון של 420 ומעלה בפסיכומטרי, או בציון זהה בבחינת מימ"ד. מועמדים שבנוסף להשלמת המכינה מעוניינים לשפר את הציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד, נדרשים לעבור גם בחינת מיון פנימית במתמטיקה.

 


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל החובות במהלך המכינה מקבלים תעודת סיום מכינה מטעם אוניברסיטת בר אילן. תעודה זו מהווה תחליף לתעודת הבגרות, מועמדים שעומדים בכל תנאי הקבלה האחרים, כגון ראיון אישי והציון בפסיכומטרי, יכולים להתקבל ללימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן (וכן באפשרותם להתקבל למסלול זה באוניברסיטת תל-אביב).


באפשרות הבוגרים להתקבל עם לתכניות נוספות בלימודי מדעי החברה ובלימודי מדעי הרוח באוניברסיטה. כמו כן, בוגרים שעומדים בכל הקריטריונים הדרושים יכולים לקבל פטור מלימודי האנגלית במסגרת התואר הראשון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור