קורס Big Data במכללת iNT (לשעבר מכללת נס)

מכללת iNT (נס טכנולוגיות)

קורס ביג דאטה - BIG DATA במכללת iNT

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של מכללת נס, לחצו כאן


לעשות סדר בים הנתונים


תחום הביג דאטה (Big Data) הפך לאחת המגמות הפופולריות בתעשייה בשנים האחרונות. זוהי טכנולוגיה לניהול ולניהול של מאגרי מידע לנתונים בלתי מאורגנים. נתונים אלה מגיעים מגמות אדירה של מקורות, באיכות ובכמות משתנה, וכדי לטפל בכזו מסה גדולה של מידע נוצר פתרון הביג דאטה. היום משתמשים בו ארגונים רבים בתחום ההייטק, אחד הידועים בהם הוא גוגל שעושה שימוש בטכנולוגיה בין היתר במנועי החיפוש שלו.


גופים רבים בתעשיית התוכנה נערכים למעבר לטכנולוגיות ביג דאטה כדי לייעל את התפקוד שלהם. מכללת iNT מציעה קורס Big Data, שמספק מיומנויות יסוד בעולם זה. במסגרת הקורס מכירים את רכיביו של HADOOP ומבצעים סקירה של כלים שקיימים היום בשוק, כדי להכיר לעומק את אחד הפתרונות המדוברים והמבוקשים בתעשייה. קורס זה נלמד בשלוחת המכללה בתל אביב.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס המשתתפים מתוודעים לתחום הביג דאטה ופרויקט הקוד הפתוח HADOOP ומכירים את הטכנולוגיות העדכניות ביותר בענף זה. לאחר מכן הם בוחנים את הרכיבים השונים של מערכת האדופ ולומדים על האפשרויות שבה לניהול מידע ונתונים ולהעברה של נתונים. כמו כן, הם עוסקים באפשרויות לשליטה על האדופ וגישה אליו באמצעות טכנולוגיית מסדי הנתונים SQL.


מתכונת הלימוד


המסלול כולל כ - 40 שעות לימוד אקדמיות. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובתרגילים מעשיים שונים שבאמצעותם הם מיישמים את עקרונות הלימוד.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס אפשר למנות גם:

 

  • שימוש בשפת הקוד JAVA
  • Map Reduce Programing
  • העברת נתונים ל - HADOOP
  • אחסון נתונים ב - HDFS cluster
  • גישה ל - HADOOP בעזרת SQL    
  • יסודות ב - PIG
  • Big SQL ו - Impala
  • ארכיטקטורת Hadoop
  • פתרונות ביג דאטה בענן    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת iNT היא מוסד הכשרה מקצועית בו מתקיימים שלל קורסים ותכניות בתחומי המחשבים, התכנות, ההייטק והפיתוח. בין המסלולים שאפשר ללמוד במכללה אפשר למנות קורס פיתוח אייפון IOS, קורס תכנות JAVA, קורס תכנות MCSD בויז'ואל סטודיו, קורס ניהול פרויקטים, קורס פיתוח מערכות BI וקורס מומחי הגנת סייבר. חלק מן התכניות מכינות את התלמידים לקראת מבחני הסמכה חיצוניים שנערכים מטעם חברות תוכנה בינלאומיות כגון מיקרוסופט או SAP. כך התלמידים מקבלים כלים פרקטיים אותם הם יכולים ליישם בצאתם לשוק העבודה.

 


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים בעלי רקע בתחום הפיתוח, כגון בעלי ניסיון בתחומי BI או DBA, שברצונם להתמקצע גם בענף הביג דאטה ו - HADOOP. יש צורך באוריינטציה טכנית ברמה גבוהה.


תעודה


לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם בקורס זה מוענקת תעודת גמר מטעם מכללת iNT. קבלתה של הדיפלומה מותנית בנוכחות של לפחות 85 אחוזים מן השיעורים והגשה של כל המשימות והתרגילים שניתנים לאורך ההכשרה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp