תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - תואר שני פסיכולוגיה קוגניטיבית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


פסיכולוגיה של יעילות


האם יש גורמים בסביבת העבודה שיכולים להגביר את התפוקה והיעילות? אילו תהליכים מחשבתיים ורגשיים עוברים על עובדים בזמן העבודה בצוות? מה גורם למנהלים לקבל החלטה אחת ולא אחרת? פסיכולוגים שפועלים בסביבה הארגונית עוסקים בשאלות כגון אלה וברבות אחרות כשהם באים להציע פתרונות לקידום תהליכי העבודה.


בטכניון בחיפה מתקיימת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית, אשר מקנה התמחות ביישום ובמחקר של התחום וגם עוסקת בענף הנדסת גורמי האנוש. זהו מסלול מחקרי שמתאים למי שמעוניינים להמשיך לקריירה מחקרית באקדמיה, או ליישם את הידע שברשותם כדי לייעל תהליכי עבודה בארגונים במגזרים שונים במשק.


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית זו לתואר השני בפסיכולוגיה מכירים מגוון רחב של שיטות למחקר ולאיסוף נתונים בתחום ההתנהגות וגורמי האנוש. הם לומדים על גישות לפיתוח כישורים ארגוניים, להגברת התפוקה והיעילות בסביבת העבודה ולהנעת עובדים בחברות ובארגונים. נוסף על כך, הם חוקרים את הגורמים שעומדים מאחורי קבלת החלטות והיבטים בעבודה הקבוצתית.


מתכונת הלימוד


התואר השני מתקיים במסלול מחקרי עם כתיבת תזה שנפרש על פני כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה וכן בשיעורי בחירה, בסמינרים מעשיים, בסמינרי מחקר ובסדנאות מעשיות בתחומי ההתנהגות והעסקים. ישנה גם אפשרות לשלב פרקטיקום בארגון.


כמו כן, הסטודנטים מבצעים מחקר עצמאי עבור כתיבת התזה ומקבלים סיוע והדרכה מן המנחים. באופן כללי, הסטודנטים יכולים לתכנן באופן אישי את הרכב הקורסים בכל סמסטר לפי צורכיהם ובהתאם לתחומי המחקר שלהם.

 


נושאי הלימוד

 

 • הנדסת גורמי אנוש
 • איסוף נתונים
 • קבלת החלטות
 • פריון והנעה בעבודה
 • חוויית משתמש
 • אימון ורכישת כשרים
 • קניין רוחני ויזמות
 • הערכת ביצועי העובדים
 • התנהגות ארגונית
 • מחקר במדעי ההתנהגות
 • ייעוץ קבוצתי ואישי    
 • כלכלה התנהגותית ולמידה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הטכניון מציע גם תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית ומסלולים נוספים, בהם תואר שני בכלכלה התנהגותית, תואר שני בהנדסה וניהול מידע, תואר שני בהנדסת תעשייה, תואר שני בחקר הביצועים ואופטימיזציה ותואר שני במנהל עסקים לתואר MBA.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי לימודי פסיכולוגיה בממוצע 80 לפחות, כאשר על פי רוב מתקבלים מועמדים בממוצע 93 ומעלה. יש לעבור ראיון בפני ועדת קבלה, אשר בוחנת גם את הציון במבחן מתא"ם, נדרש ציון של לפחות 120. (לחלופים ניתן להתחשב בציון בבחינת GRE).


ניסיון מקצועי קודם בתחום הארגוני או הטיפולי יכול להוות יתרון בתהליך הקבלה. במקרים מסוימים המועמדים נדרשים לעבור בחינות מיון פנימיות.

 


מלגות


הטכניון מעניק לסטודנטים מצטיינים שמציגים הישגים גבוהים מלגות ללימודים מתקדמים. כדי לקבל את המלגות הסטודנטים צריכים להתחייב להקדיש את מירב זמנם לביצוע עבודת המחקר, מה שמגביל את האפשרות לעבוד בזמן התואר השני. כמו כן, עליהם להקפיד על דרישות הנוכחות וההשתתפות בסמינרים. נוסף על כך, סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים להגיש את מועמדותם לתפקידי מתרגלים בחוג.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית, כולל השלמת התזה, זכאים לקבל תואר שני "מגיסטר למדעים במדעי ההתנהגות ובניהול - פסיכולוגיה קוגניטיבית הנדסת גורמי אנוש" מטעם הטכניון. בוגרים של מסלול מחקרי זה שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שלישי בתחום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור