קורסי טכנאים במכללת MBC

מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC

אהבת? שתף ב:

קורסי הכשרת טכנאים במכללת MBC לטכנולוגיה ומדעים


כלים טכניים לקריירה


מכללת MBC, הממוקמת באזור התעשייה של חצור הגלילית, מתמקדת בענפי המדע והטכנולוגיה. היא מציעה מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בתחומים כגון חשמל, תעשייה, מזכירות, חשבונאות, ניהול ומחשבים. נוסף על כך מוצעות תכניות להכשרת טכנאים, בהם יכולים התלמידים לרכוש מיומנויות טכניות לצורך פיתוח קריירה בתעשייה או שדרוג של עבודתם הקיימת. חלק מן המסלולים גם מוכרים על ידי משרד הכלכלה והתעשייה ומעניקים דיפלומה מטעמו.

 


קורס חשמלאי מוסמך


מסלול הכשרת חשמלאי מוסמך במכללה מציע כלים טכניים להשתלבות במפעלים ובחברות פרטיות, ומסמיך לטיפול במערכות עד 3X80 אמפר. התלמידים מכירים טכניקות להתקנה ולתחזוקה שוטפת של מתקני חשמל ומתוודעים למערכות בקרה ופיקוד שמצויות במסגרות תעשייתיות וביתיות. המסלול מוכר על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והיקפו 1,080 שעות לימוד. הוא משלב סדנאות מעשיות לתרגול המיומנויות הנדרשות מן החשמלאים בתעשייה.


קורס חשמלאי ראשי


בקורס חשמלאי ראשי יכולים בעלי הסמכת חשמלאי מוסמך לשכלל את הכלים שבידיהם ולהתקדם לדרגת ההסמכה הבאה בתחום. המשתתפים בהכשרה מתוודעים למערכות אלקטרוניקה מגוונות, לרשתות חשמל ולמתקנים ולומדים כיצד להתמודד עם תקלות בהם. כמו כן הם לומדים על מערכות תיעוד, דיווח ובקרה בתעשייה. התכנית כוללת כ - 600 שעות לימוד.

 


קורס טכנאי מזגנים


המסלול להכשרת טכנאי מזגנים ומערכות קירור מתמקד במזגנים מפוצלים ומתקיימת בפיקוח של משרד הכלכלה והתעשייה. התכנית מאפשרת לבעלי זיקה טכנית לרכוש ידע בחשמל, באלקטרוניקה ובהתקנה של מערכות הקירור. במהלך הקורס מקיפים את ההיבטים בעבודה בבתים פרטיים ובמפעלי קירור בתעשייה. בקורס זה כ - 370 שעות אקדמיות, ניתן ללמוד בשעות הערב או בימי שישי.


קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת


קורס טכנאי מחשבים במכללה מעניק שלל כלים בתחום התמיכה הטכנית למערכות מחשוב ולרשתות תקשורת מחשבים. התכנית מתמקדת במערכות הפעלה של Microsoft ומכינה את התלמידים לקראת מבחנים חיצוניים לצורך קבלת הסמכת MCSE מטעם החברה. באמצעות הכלים הנלמדים ניתן להשתלב בעולם ההייטק והמחשבים כמהנדסי רשתות ואנשי תשתית. המסלול נפרש על פני 220 שעות אקדמיות, הוא נערך במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה ומשלב פרויקטים מעשיים.


קורס טכנאי מנעולים


במסגרת קורס מנעולנות מקבלים את כל הכישורים הנדרשים לעבודתם של טכנאי מנעולים. המשתתפים לומדים כיצד להעניק שירות איכותי ומהיר בפריצת מנעולים ודלתות, בהתקנת מנעולים מסוגים שונים ובטיפול בתקלות שוטפות בכלי רכב ובכספות. המסלול כולל כ - 80 שעות ומשלב עבודה מעשית בפריצה ובטיפול במנעולים לצורך הטמעת מיומנויות העבודה.

 

טכנאי טלפונים סלולריים


המכללה מציעה קורס טכנאי סמארטפונים, שמכשיר טכנאים לתיקון מכשירים סלולריים עד לדרגה ד', הגבוהה ביותר בענף. במהלך ההכשרה מכירים את טכנולוגיות המובייל החדשות בשוק ולומדים לבצע שלל סוגי תיקונים. המשתתפים לומדים על רשתות סלולריות, פרוטוקולים בתקשורת ועל המבנה הפיזי של הטלפון החכם ומערכותיו השונות. כמו כן, רוכשים כלים להקמה כל מעבדה עצמאית לתיקון סמארטפונים. היקף הקורס כ - 250 שעות לימוד אקדמיות והוא כולל תרגילים פרקטיים במעבדת סלולרי בהם מתקנים מכשירים משלל סוגים.