קורס חשמלאי מוסמך באורט קריית ביאליק

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מוסמך באורט קריית ביאליק

קורס חשמלאים מוסמכים - אורט קריית ביאליק

 

חשמל זורם בכפות ידך

 

הצורך בחשמל הוא מהותי בחיים של כולנו, אם בבית, בעבודה, בתעשייה וברחוב. כולנו מחזיקים בשלל מכשירי חשמל, טלוויזיה, מחשב, מקרר, מטען לטלפון, מזגנים ותנורים, ואלה רק המכשירים הבסיסיים בכל בית. אין זה משנה אם אנו תלויים במכשיר חשמלי אחד או בשלושים, אנו זקוקים לחשמלאים מוסמכים כדי שנוכל להמשיך לתפקד בצורה שוטפת. משכך, הדרישה לחשמלאים אינה נגמרת לעולם והם נצרכים בכל בית, בכל ארגון ובכל עסק.

 

קורס חשמלאי מוסמך מכשיר את הסטודנטים להיות אנשי מקצוע יעילים, בעלי ידיעה נרחבת על מערכות החשמל השונות ועל הקשיים של כל מכשיר והתקלות שעלולות לצוץ בו. הם מוסמכים למצוא פתרונות לבעיות שונות ומשונות, וכאשר הם נקראים בשעת חירום הם צריכים להיות שקולים, חכמים ויצירתיים. בגלל הצורך הרב בחשמלאים מוסמכים, לימודי קורס חשמלאי מוסמך מקנים לתלמידים ביטחון מקצועי וכלכלי, הנדיר כל כך בימינו אנו, ואף מאפשר להם אפשרויות פיתוח מקצועי וקידום הקריירה.

 

 

תכנית לימודים


מכללת אורט קריית ביאליק מכשירה עובדים מקצועיים בקורס חשמלאי מוסמך. הסטודנטים בקורס לומדים על החשמל מכל היבטיו, כיצד לתפעל חשמל בדירות, במכשירים, במוסדות גדולים, בתעשייה ובמערכות החשמל המשמשות לצרכים מגוונים. הקורס מקנה לסטודנטים את הכלים לתכנן, להקים, לפקח, להתקין ולבנות מערכות חשמליות ומערכות של פיקוד ובקרה, וכן הם לומדים כיצד לתחזק אותן ולשמר אותן במצב טוב ולמנוע תקלות אופציונאליות.

 

התלמידים מקבלים את ההכשרה הנדרשת כדי לעסוק במקנים בעלי מתח נמוך ולערוך תכניות במתקנים בעלי עוצמת תלת פאזי. הקורס מכשיר את התלמידים לבחינות החיצוניות של משרד הכלכלה והתעשייה, אשר הצלחה בהן מקנה את תעודת ההסכמה לעבוד כחשמלאי מוסמך.

 

מתכונת הלימוד

 

השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב. מתכונת הלימוד כוללת לימודי בסיס עיוניים, לימודים מעשיים ומעבדות.

 

נושאי הלימוד

 

 • פיקוד ובקרה
 • לוגיקה תעשייתית
 • אנגלית טכנית
 • יסודות המתמטיקה
 • תורת החשמל
 • תכנון מתקני חשמל
 • בטיחות וגהות
 • דרכים למדידת חשמל
 • שרטוט מכונות    
 • אלקטרוניקה תעשייתית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת אורט קריית ביאליק היא מוסד לימוד המכשיר סטודנטים ללימודים מקצועיים בתחום המדע והטכנולוגיה. המכללה מציעה מסלולי לימודי תעודה המאפשרים כניסה מיידית לשוק העבודה בישראל. בין המסלולים השונים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד הנדסאי חשמל הנדסאי אלקטרוניקה וקורס חשמל מתח גבוה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס חשמלאי מוסמך צריכים להיות בעלי 12 שנות לימוד לפחות. הקבלה מותנית במבחן כניסה בסיסי במתמטיקה.

 

תעודה


הסטודנטים שעומדים בדרישות הקורס ועוברים את הבחינות החיצוניות מקבלים תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה והתעשייה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס יכולים לעסוק כחשמלאים עצמאיים וכן הם משתלבים בעבודות פיקוח, במפעלים ובתכנון ובבנייה בקרב חברות הנזקקות לשירותים אלה. כמו כן, חשמלאים מוסמכים יכולים להמשיך לקורס חשמלאי ראשי, ללימודי הנדסאי חשמל וללימודי תואר ראשון בתחום.