קורס יועץ וחשב משכנתאות במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס יועץ וחשב משכנתאות במכללה האזורית צפת

 

קורס הכשרת יועצי וחשבי משכנתאות במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ

 

החלטה על רכישת דירה היא אחת הסוגיות הפיננסיות החשובות שאנשים עוסקים בהם במהלך החיים. נוסף על גודל הדירה ומיקומה, רוכשי הדירות צריכים להביא בחשבון קריטריונים רבים, כמו גובה המשכנתא, סוג ההצמדה, תקופת ההחזר, לוח הסילוקין, תנאי ההחזרה ועוד. כדי להחליט החלטות נבונות, אנשים רבים מתייעצים עם יועצי משכנתאות תלויים ובלתי תלויים.

 

יועצי המשכנתאות מכירים את כל מסלולי המשכנתאות האפשריים ויודעים להתאימם לצרכים וליכולות של הלקוחות שלהם, ובבחירה במסלול הנכון הם מסייעים להם לחסוך אלפי שקלים ולהוזיל ריביות. ליועצים יש את כל הידע הנצרך לבניית תמהיל משכנתא בצורה האופטימלית והנכונה ביותר וביכולתם לסייע ולייעץ הן לאנשים פרטיים והן ליזמי נדל"ן.

 

במכללה האזורית צפת מתקיים קורס יועצי וחשבי משכנתאות. הייחוד במסלול זה הוא הדגש על היכרות עם דילמות מהשטח וניתוח של מקרי בוחן, תוך שימוש בסימולטור מתקדם. משתתפי הקורס יכולים לרכוש כלים פרקטיים שיכולים לשמש אותם להשתלבות בעבודה מתגמלת מיד עם סיום הכשרתם.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס יועצי משכנתאות מכשיר את הסטודנטים למקצוע יועצי משכנתאות. הם מתוודעים לענפי הבנקאות, הנדל"ן והאשראי בישראל ורוכשים כלים וידע יישומי לזיהוי של צורכי הלקוחות ולבניית תמהילי המשכנתא המותאמים ביותר עבורם. נוסף על כך, הם רוכשים כלים לביצוע של חישובי משכנתא מותאמת. נלמדים גם כלים להקמה של עסקים בייעוץ משכנתאות ולקידום השירות והמכירות.
 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס 48 שעות אקדמיות ועוד 20 שעות לביצוע פרקטיקום מעשי. הוא מחולק ל - 10 מפגשים.

 

לאורך התכנית נכללים תרגולים מעשיים לבנייה של תיק משכנתא המותאם לצורכי משפחה. בפרקטיקום הכלול בתכנית המשתתפים מנתחים מקרי בוחן וסוגי לקוחות ומזהים פתרונות המותאמים ללקוחות.
 

נושאי הלימוד

 

 • תורת הייעוץ
 • היבטים במיסוי
 • מערכת הרגולציה
 • תכנון לטווח הארוך
 • בניית מפה כלכלית
 • תקציב השבחת נכסים
 • תהליך נטילת משכנתא
 • ייעוץ והדרכה למשפחה
 • מוצרים פיננסיים ולקוחות
 • ועוד
   

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת מאפשרת לכל מי שרוצה לרכוש מקצוע יישומי המאפשר לו להשתלב בשוק העבודה. כמו כן, היחידה מציעה קורסי העשרה בתחומים שונים. חלק ממסלולי הלימוד מתקיימים בשיתוף פעולה עם גופים גדולים כמו למשל הלשכות המקצועיות השונות ועם גופים ממשלתיים כמו משרד הכלכלה והתעשייה. בין הקורסים שבמכללה אפשר ללמוד קורס מזכירות רפואית, קורס יועצים לכלכלת המשפחה, קורס מנהלי חשבונות סוג 1+2, והכשרות נוספות.

 

תעודה

 

משתתפים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הסמכה "יועץ וחשב משכנתאות", המוענקת על ידי המכללה האזורית צפת וחברת "פילת" מקבוצת היי קפיטל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי קורס יועצי משכנתאות משתלבים בשוק העבודה הן כיועצים פרטיים והן כיועצים שכירים בבנקים או בחברות לייעוץ משכנתאות.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת