קורס התמקדות במכללת מירב

מכללת מירב - רפואה משלימה

קורס התמקדות Focusing במכללת מירב לרפואה משלימה

 

מבט פנימה

 

ההתמקדות היא מתודה לפיתוח מודעות רגשית אשר פותחה בארצות הברית על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין והפסיכולוג קארל רוג'רס. מטרת השיטה היא לסייע לאנשים להשתחרר ממחסומים פנימיים ומעכבות ולעזור להם להתמודד עם מצבים נפשיים שונים, כמו תסכול, חרדה, לחץ וקונפליקטים. את השיטה מיישמים באמצעות ההתמקדות והקשבה פנימית, אשר יחד האנשים לומדים להכיר את עצמם, לזהות את רגעי החולשה לפני בואם ולטפל בהם מבעוד מועד ולהבין את המניעים להתנהגות תחת תנאים שונים.

 

ההתמקדות מחברת למעשה בין הגוף, הנפש והרוח וכך אפשר להבין ביתר קלות את מה שהגוף והמוח מנסים לשדר, לפתח את התקשורת ביניהם, להקשיב להם ולפעול לפי רצונם. שיטת ההתמקדות מתבססת על האמונה ההוליסטית אשר גורסת כי הגוף והנפש הם שני צדדים של אותו המטבע, ומיישמים אותה בסוגי טיפול שונים, כמו ייעוץ חינוכי, פסיכותרפיה ועבודה עם נפגעי טראומה.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס התמקדות במכללת מירב מקנה לסטודנטים את הכלים להובלת תהליכים אישיים הן לעצמם והן לאחרים. הסטודנטים לומדים על שני המישורים של מתודת ההתמקדות – המישור האישי הפנימי, שבו הם לומדים לזהות את הרחשים הפנימיים, לבסס את עולמם הפנימי ולמצוא את הדרך הנכונה לקבלת החלטות. המישור השני הוא אינטראקציה עם הסביבה החיצונית, שבו הסטודנטים לומדים מהם הגורמים החיצוניים שמשפיעים עליהם ולזהות את התגובות אליהם.

 

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים על מתודות העבודה המעשית של ההתפתחות העצמית ועל התהליך עצמו, על פיתוח יכולות הנוכחות וההקשבה והיא מקנה להם כלים להתמודדות עם קונפליקטים, תסכולים וביקורת עצמית.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 48 שעות אקדמיות. מתכונת הלימוד כוללת התנסות אישית, הנחיית עמיתים, דיון ותאוריה ותרגולים עצמאיים.

 

 

נושאי לימוד

 

  • התנועות של ההתמקדות
  • הקשבה פעילה
  • מודל Inner relationship
  • התפתחות עצמית
  • מודל התחושה המורגשת
  • הפילוסופיה של המובלע    
  • אבני הבסיס של ההתמקדות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מירב הוא בית הספר לרפואה משלימה של היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטה הפתוחה. תכניות הלימוד של הבית ספר נבנו בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים הן מהפן האקדמי והן מהפן הרפואי והקליני. כמו כן, הן משלבות את הרפואה הקונבנציונלית ואת הרפואה המשלימה כדי לתת טיפול מקיף וכולל. בית הספר פועל רבות לחיזוק הקהילה מתוך ראייה הוליסטית אשר דוגלת בכך שהסביבה היא חלק אימננטי מהבריאות הפיזית והנפשית. בין הקורסים במירב אפשר ללמוד קורס דמיון מודרך, קורס מדיטציה, קורס קשב וריכוז וקורס פילוסופיה ותיאוריה סינית.

 

תנאי קבלה

 

קורס התמקדות פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לאנשים אשר רוצים לרכוש כלי יישומי לחיים ולהתפתחות אישית. הקורס מתאים בעלי מקצוע אשר רוצים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, כמו מאמנים, מטפלים ומנחי קבוצות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל מטלות הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם מירב – בית הספר לרפואה משלימה של היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטה הפתוחה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp